999 rezultate për

meshkujt

Meshkujt që kanë këtë shqetësim, rrezikojnë të vdesin nga kanceri Një studim i ri ka zbuluar se meshkujt të cilët vuajnë nga ankthi, kanë dy herë më shumë gjasa për të vdekur nga kanceri
Shpiket kontraceptivi i ri për meshkuj! Nevojiten 80 çifte të guximshme Studiuesit britanikë kanë shpikur një lloj tjetër kontraceptivi për meshkujt duke parandaluar kështu shtatëzanitë e padë
Pse Alzheimeri rrezikon më shumë femrat se meshkujt Demenca është pëcaktimi një marrin një grup simptomash lidhen me ngadalsimin e proceseve të trurit. Lloji më i zakons
SHIFRAT/ Divorci i bën gratë më punëtore dhe burrat shumë dembelë Femrat që kanë qenë të martuara kanë normë më të lartë punësimi se sa ato që aktualisht janë të martuara. Referuar an
Vajza mblidhuni këtu: Pesë arsye përse djemtë mund t’ju braktisin Edhe pse shumë vajza mund të mendojnë se janë perfekte, në fakt ka disa arsye se pse një mashkull mund të humbë interesi
Heq dorë nga meshkujt, me çfarë "martohet" kjo grua Një grua ka hequr dorë njëherë e mirë nga burrat dhe ka vendosur që të “kurorëzojë” martesë me jorganin e saj. Edhe pse
"Meshkujt mendojnë se është ngjitëse dhe zhduken”, 30-vjeçarja me sëmundjen e rrallë eta është plot sfida dhe vështirësi, por duhet të gjejmë kurajon të vazhdojmë përpara. Kështu ka vepruar edhe kjo mësues
Pse kombinimi grua e shkurtët dhe burrë i gjatë është magjik Të dashuruarit vendosin të bashkohen duke u martuar me njëri-tjetrin. Por martesat e çifteve dallojnë, sipas një stud
Kjo është arsyeja pse meshkujt nuk duhet të shkojnë në sauna Meshkujt të cilët bëjnë rregullisht sauna kanë, cilësi të ulët të spermës së tyre duke ulur kështu aftësisë riprodhuese.
Shega, armiku më i madh i kancerit të prostatës Kanceri i prostatës është një lloj i zakonshëm i kancerit te meshkujt. Studimet laboratorike sugjerojnë se ekstrakti
Modelja greke ‘çmend’ meshkujt me foto nudo në kalendarin e 2019-ës (FOTO LAJM) Modelja seksi, Ria Antoniou njihet si seks-simnoli grek, ku sw fundmi ka realizuar njw set fotografik pwr kalendarin e v
"Meshkujt shqiptarë janë shumë shpellarë" Arbër Çepani është një prej moderatorëve më të njohur shqiptarë, i cili prej disa kohësh qëndron në krye të emisionit t
Arbër Çepani flet për meshkujt shqiptarë: Janë shpellarë I ftuar sot në “Thumb” ishte Arbër Çepani i cili u ndal gjatë tek çështjet e jetës private. Ndonëse karriera e tij si si
Zbulimi shkencor/ Djali e ka vështirë të ketë shoqe, tundohet për t'i futur në shtrat “A mund të jenë vetëm shokë një mashkull dhe një femër?” është ndoshta pyetja më kontroverse që shkenca ka njohur ndonjë
Djema futjuni palestrës, shkenca tregon se vajzat pëlqejnë meshkujt muskulozë Gratë tërhiqen seksualisht më shumë nga burrat muskuloz – forca trupore e tyre. Hulumtuesit nga Griffith University k
Studimi çudit botën: Edhe burrat rrezikohen nga kanceri i gjirit Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Sipas “The Sun”, kjo së
Me shpejtësi "skëterrë", meshkujt dhe femrat çmenden në timon (VIDEO) Ashtu si për çdo fundjavë, Policia Rrugore forcon kontrollet, ndërsa u ‘shtrëngon rripin’ drejtuesve të mjeteve që nuk z
Nuk shkonte në shkollë se ishte e shëmtuar, tani të gjithë meshkujt çmenden pas saj Celine Centino është nja vajzë nga Zvicra e cila vite më parë ka rënë pre e bulizmit për shkak të pamjes së saj të jasht
Vret gratë, nga kjo sëmundje duhet bërë shumë kujdes Kanceri i mushkërisë po përhapet më shumë tek femrat se te meshkujt, ka zbuluar një studim i ri. Shkencëtarët kanë z
Nëse ju bien flokët rregullisht shkoni me vrap dhe vizitoni një mjek Meshkujt të cilëve u bien flokët apo u thinjen në një moshë të re janë pesëfish më të prirur të rrezikohen nga sëmundjet