999 rezultate për

mesfushe

Shqipëria – Izraeli, ja formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, Shqipëria – Izraeli. Ky takim është i vlefshëm për ku
De Biasi skicon formacionin, ja si pritet të luajmë ndaj Izraelit (FOTO LAJM) Kombëtarja kuqezi vijon përgatitjet në Durrës, në “Resort Tropikal”, teksa të shtunën e pret nj ndeshje delikate në “El
Allegri suprizon, luan me një skemë të re ndaj Lionit (FOTO) Juventus sonte në mbrëmje do të luajë një ndeshje të rëndësishme për të siguruar kalimin për në fazën tjetër në Ligën e
Wenger sërish lavdëron Granit Xhakën Arsene Wenger sërish ka thënë fjalë shumë te mira për Granit Xhakën, duke theksuar se ai është transferimi i fundit në m
Kroaci-Portugali vendoset në shtesë, 90 minuta të mërzitshme Kroacia dhe Portugalia nuk nxjerrin dot një çerekfinalist për 90 minuta. Një ndër sfidat më të shumëpritura të kësaj faz
Sfida ndaj Rumanisë, ja si do të luajnë kuqezinjtë Në stërvitjen e fundit, trajneri Xhani De Biazi, ka bërë vetëm dy ndryshime ndaj Rumanisë. Ai ka provuar lojtarët që pri
De Biasi vendos, ja formacioni ndaj Zvicrës (FOTO) Në debutimin përballë Zvicrës, të shtunën në Lens, De Biasi pritet ta rreshtojë skuadrën me skemën 4-5-1, me një mesfush
UEFA i bën skanerin Kombëtares: Ja pikat e forta të ekipit të De Biasit Mbrojtje solide, mesfushë e ngjeshur për të lënë sa më pak hapësira dhe një sulmues i deklaruar, për të tentuar që ti ka
Zbulohet një nga dëshirat e Mourinhos Pas ardhjes së Jose Mourinhos, ka nisur dhe merkato e Manchester United. “The Sun” raporton se Murinjo kërkon 3 blerj
Me Pjanic, Juventus me mesfushën më të fortë në Europë (FOTO) Pogba, Marchisio dhe ...Pjanic. Mesfusha e sezonit të ardhshëm është e mbushur me yje për Massimiliano Allegrin. Me mbër
"La Gazzeta": Këto janë dilemat e Contes për "Euro 2016" (FOTO) Afrimi i europianit “Euro 2016”, që do të zhvillohet në Francë, sjell dhe dilemat në lidhje me formacionet që do të vend
Ja si pritet të luajë Shqipëria ndaj Luksemburgut (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares sonë Gianni De Biasi pritet të bëjë disa ndryshime në formacionin që do të hedhë sot në fushë ndaj
Zbulohet formacioni ndaj Austrisë (FOTO LAJM) Shqipëria ka bërë përgatitjet e fundit për sfidën miqësore me Austrinë, teksa gjatë këtyre ditëve trajneri De Biazi ësht
Conte zbulon liderin e Italisë Trajneri i kombëtares italiane, Antonio Konte, nuk ka asnjë dyshim në zgjedhjen e tij: mesfushori i PSG­së, Marko Verrat
Unitedi pa dyshen e mesfushës në derbin me Liverpoolin Lajme të këqija vijnë për Manchester Unitedin, pasi Michael Carrick dhe Bastian Schweinsteiger mund ta humbasin derbin n
Liverpool dhe Arsenal 50 mln euro për shqiptarin Granit Xhaka është futbollisti më i kërkuar nga Bundesliga gjermane, teksa në garë për të janë dy ekipe të mëdha si Arse
"Gazzetta.it", Granit Xhaka objektiv i merkatos së Napolit Granit Xhaka është objektivi kryesor në merkaton e janarit për skuadrën e Napolit, Sipas gazetës më të madhe në Itali.
Pirlo mund të rikthehet në Serinë A Humbja ndaj Lazios në kampionat e ka shqetësuar akoma më shumë kampin zikaltër, duke e bindur se me këtë skuadër s'mund
Lajm i keq për Kombëtaren, dëmtohet "mushkëria" e mesfushës Vetëm një ditë pas hedhjes së shortit në Francë, nuk ka lajme aspak të mira nga një prej legjionarëve tanë. Taulant X
Formacioni më i shtrenjtë në histori (FOTO) Gazeta spanjolle "AS" ka publikuar 11-shen më të shtrenjtë në historisë së futbollit. Në portën e formacionit më të shtr