999 rezultate për

mesdhe

Turqia goditet nga dy tërmete Dy tërmete me 5.2 dhe 4.7 të shkallës Richter kanë goditur natën e kaluar Turqinë. Mediat turke nuk kanë raportuar për t
Totozani zgjidhet president i Shoqatës së Ombudsmaneve të Mesdheut Avokati i Popullit, Igli Totozani është zgjedhur President i organizatës ndërkombëtare të Avokatëve të Popullit (ombudsm
Dieta Mesdhetare, për një jetë të gjatë Shkencëtarët e PNAS kanë dhënë arsyet pse dieta mesdhetare është kaq e shëndetshme. Sipas tyre, kombinimi i vajit të ull
Memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Bujqësisë dhe CIHEAM Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave dhe CIHEAM dhe Qendra Ndërkombetare e Studimeve të
Ky vit do të jetë viti i Mesdheut Ambasadori i BE-së në vendin tonë Ettore Sequi i pranishëm në Komisionin e Integrimit, duke iu referuar presidencës grek
Meta merr pjesë punimet e Asamblesë Parlamentare të Mesdheut Një delegacion shqiptar i kryesuar nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta merr pjesë në sesionin e VII të Asamblesë Parlament
Marina italiane shpëton mbi 1,000 migrantë në Detin Mesdhe Marina italiane ka deklaruar ka shpëtuar mbi 1,000 migrantë gjatë dy ditëve të fundit në Detin Mesdhe. 823 migrantë,
Skleroza mund të kurohet me ushqime mesdhetare Atë që mjekët ende nuk e kanë zbuluar si ilaç për sëmundjen e sklerozës ne mund t'a gjejmë në natyre. Lufta për paran
Lëndët kimikë mund të shkatërrohen në Mesdhe Kombet e Bashkuara dhe Organizata për Parandalimin e Armëve Kimike (OPCW) janë në pritje të miratimit nga një vend i pai
Inspektorët e OKB-së largohen nga Siria Inspektorët e Kombeve të Bashkuara, që kanë zhvilluar hetime në Siri lidhur me dyshime për sulm kimik pranë kryeqytetit
Blair shijon bukuritë e Mesdheut (FOTO-LAJM) I dërguari i paqes Tony Blair shëtit në një super jaht në Mesdhe, ndërsa perëndimi diskuton për sulmet ajrore në Siri.
Pentagoni dërgon forca detare në lindje të Mesdheut Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel njofoi se Pentagoni dërgon forca detare në pjesën lindore të Mesdheut në rast
Reportazhi i “Die Welt”: Në këtë vend të Mesdheut rrallë lahet ndonjë turist “Në këtë vend të Mesdheut rrallë lahet ndonjë turist”. Me këtë titull e nis reportazhin e saj kushtuar Shqipërisë përdit
Daniel Godelli thyen rekord, 2 medalje ari në Lojërat Mesdhetare Daniel Godelli thyen rekordin e Lojrave Mesdhetare në stilin e shkëputjes dhe merr 2 medalje ari në peshën 69 kg në Mers
Lojërat mesdhetare, Nishani i dorëzon flamurin ekipit shqiptar Presidenti i Republikës Bujar Nishani, ka dorëzuar Flamurin Kombëtar Ekipit Shqiptar që do të përfaqësojë vendin tonë në
Rama nga Kanina: Do e kthej Vlorën në portin e Mesdheut Ndalesa e radhës së kreut të PS-së Edi Rama, ishte Kanina në Vlorë ku zhvilloi një kënd fjale me banorët e zonës. Rama d
Shqipëria, “Bukuroshja e Fjetur” e Mesdheut Nga Lonely Planet Ndër destinacionet më të mira të Europës për vitin 2013, Shqipëria përfshihet në vendin e katërt pas
Panariti në Tunizi: Tranzicioni demokratik, stabilitet për Mesdheun Ministri i Jashtëm Edmond Panariti është takuar me kreun e Parlamentit tunizian, Mustafa Ben Jaafar, bashkë me president
Totozani zgjidhet anëtar i Këshillit Administrativ të Ombudsmanëve të Mesdheut Avokati i Populli, Igli Totozani është zgjedhur anëtar i Këshillit Administrativ të Ombudsmanëve të Mesdheut duke u përz
Turqi, shpërthen naftësjellësi Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një naftësjellës në juglindje të Turqisë. Shpërthimi është ndalur njëri nga dy n