999 rezultate për

mesdhe

Tragjedi në Mesdhe, mbyten 400 emigrantë (VIDEO) Dyshohet se dhjetëra emigrantë afrikanë të kenë humbur jetën teksa katër anije në të cilat mendohet se udhëtonin mbi 400
Rusia sulmon ISIS-in me nëndetëse nga deti Mesdhe (FOTO-VIDEO) Për herë të parë që prej nisjes së sulmeve ajrore në territorin e Sirisë ndaj militantëve të ISIS, Rusia ka kryer sulme
Më 17 dhjetor nisin procedurat për anëtarësimin e Kosovës në AP të Mesdheut Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në konferencën e organizuar nga Asambleja e Përgjithshme e NATO-s, ku
Tragjedi në Mesdhe, humbin jetën 34 emigrantë, mes tyre 15 fëmijë (FOTO LAJM) Një tjetër tragjedi është shënuar në brigjet e Mesdheut po me emigrantët. Bëhet fjalë për mbytjen e një anije në ishu
Shqipëria mposhtet nga Franca në Lojrat Mesdhetare të Plazhit Ka filluar aventura e Skuadrës Kombëtare të "BEACH SOCCER" në Lojrat Mesdhetare të Plazhit "PESCARA 2015". Në ndeshje
Pamje të tmerrshme, ja si mbyten emigrantët në Mesdhe (FOTO +16) Shumë emigrantë, kryesisht nga vende të Lindjes i janë drejtuar Evropës. Fluksi i tyre ka qenë aq i madh, saqë migrim
Tragjedi në Mesdhe, rreth 50 migrantë të vdekur Rreth 50 persona janë gjetur të vdekur në një anije me migrantë, e cila është nisur nga Libia. Roja detare e Italisë
Foto tronditëse, trupa të pajetë emigrantësh në bregdetin e Italisë (FOTO +16) Trupat e qindra emigrantëve të mbytur në Detin Mesdhe pranë Libisë kanë dalë në bregdetin e shtetit libian. Vullnetar
40 emigrantë mbyten brigjeve të Italisë Roja bregdetare italiane po vazhdon të koordinojë operacionet e shpëtimit në Mesdhe ndërsa punonjësit e emergjencave ish
AFP: Shqipëria komuniste përmes ishullit të Sazanit (VIDEO) Shumë gazetarë të huaj pas hapjes së ishullit të Sazanit për turistët, kanë vërshuar në ishull për të zbuluar misteret q
Top 10 plazhet e Mesdheut, mes tyre edhe Himara (FOTO LAJM) Kur po i afrohemi gjithmonë e më tepër temperaturave shumë të larta dhe kohës së plazhit tabloidi britanik "Daily Mail"
Tragjedia në Mesdhe, arrestohen dy trafikantët Policia italiane ka prangosur dy skafistë të varkës së nisur nga Libia që u mbyt ditën e diel, duke u marrë jetën qindra
Pamja ndryshe e Evropës (VIDEO) Astronautët në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, kanë bërë të mundur që të realizojnë një video duke na e prezantuar
Brenda 3 ditëve në Mesdhe u mbytën 330 klandestinë Organizata e Kombeve të Bashkuara UNHCR ka bërë publike shifra alarmante për numrin e klandestinëve që rezultojnë të mby
Tragjedi në Mesdhe, 300 emigrantë të mbytur? Dyshohet se gati 300 emigrantë janë mbytur në Detin Mesdhe, gjatë lëvizjes së tyre përmes këtij deti nga Afrika e Jugut.
Plazhet e Mesdheut, si kanë qenë dhe si janë (FOTO LAJM) Këto janë disa fotografi të realizuara nga Pedre Armestre dhe tregojnë plazhet e Mesdheut në kohë të ndryshme. Shihni
Papa Françesku për Evropën: Mos e ktheni Detin Mesdhe në "Varrezë të Madhe" Papa Françesku ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin Evropian dhe në Këshillin e Evropës në Strasburg, duke folur për
Dieta mesdhetare 'shmang' sëmundjet Obeziteti mund të trajtohet në mënyrë të shkëlqyer falë një diete mesdhetare. Sipas mjekëve, nuk është e rëndësishme vet
Këtë vit kanë vdekur 3.000 emigrantë, mes tyre 100 fëmijë Organizata Ndërkombëtare e Migracionit ka bërë me dije se këtë vit kanë humbur jetën 3.000 emigrantë, gjatë përpjekjes s
Tragjedi në brigjet e Mesdheut, mbytet anija me 200 emigrantë Një anije me 250 persona në bord është mbytur pranë brigjeve të Libisë dhe si pasojë jane mbytur 200 emigrantë. Ngjar