999 rezultate për

mesdhe

Anija shqiptare niset për në "Mesdhe", shqetësohen grekët (FOTO & VIDEO) Shqipëria do të bëhet pjesë e flotës së NATO-s në Detin Mesdhe duke i ardhur në ndihmë refugjatëve sirianë që kalojnë ng
Rreth 340 emigrantë të mbytur në Mesdhe për dy ditë Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM) ka thënë se afro 340 emigrantë të mundshëm janë vrarë ose janë zhdukur gjatë d
Rrëzohet avioni rus Mig-29 mbi Mesdhe. Realizohet "profecia" e britanikëve (FOTO) Teksa aeroplambajtësja ruse “Admiral Kuznetsov” po kalonte pranë ujërave të Britanisë së Madhe, mediat e këtij vendi iro
Tjetër tragjedi në Mesdhe, mbyten dy anije me 240 emigrantë Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara tha se 240 refugjatë besohet se janë mbytur në brigjet e Libisë. Anijet
"Po vijnë rusët". Putin merr një vendim të papritur, alarmohet NATO (FOTO) Flota ruse që ishte nisur për në Mesdhe duke për t’i ardhur në ndihme Bashar Al Asadit ka ndryshuar qëllimin e daljes pr
Tension në Mesdhe, avionët turq hyjnë në Greqi Dy aeroplanë luftarakë turq kanë shkelur rreth katër herë hapësirën ajrore greke në pjesët verilindore dhe juglindore të
Jetoni më gjatë duke ndjekur këtë dietë ushqimore Këshilli i Hulumtimeve Mjekësore në bashkëpunim me Universitetin e Kembrixhit monitoruan gati 24 mijë britanikë për 17
Plani për të bashkuar Afrikën me Europën në një "superkontinent" (VIDEO) Afrika edhe Europa janë vetëm 14 kilometra larg në pikat e tyre më të afërta, dhe pse deti Mesdhe i pengon kontinentet q
Shpëtohen 650 emigrantë të tjerë në ujërat e Mesdheut Ditën e sotme janë gjetur trupat e pesë emigrantëve ndërsa 650 të tjerë janë shpëtuar janë shpëtuar nga ujërat e Mesdheu
Sanduiç mëngjesi me shije mesdhetare Përbërësit: ▪ 2 kokrra vezë ▪ vaj ulliri ▪ 3 domate qershi ▪ borzilok ▪ 50 gr djath
Dieta mesdhetare për një zemër të shëndetshme Sipas studimeve më të fundit, dieta e pasur me perime, arra, peshk dhe vaj mund të zvogëloj shancet për një vdekje të he
Tragjedia e radhës në Mesdhe/ Mbyten 3 të mitur Gjashtë persona kanë humbur jetën, pasi një varkë me refugjatë është mbytur. Fatmirësisht 304 emigrantë janë shpëtuar në
Rusia fillon ushtrime ushtarake në Mesdhe Rusia ka filluar me ushtrimet taktike në pjesën lindore të Detit Mesdhe. Moskës deklaron se qëllimi i ushtrimeve ësht
Mbi 4 mijë emigrantë u mbytën në ujërat e Mesdheut gjatë këtij viti Mbi 4 mijë emigrantë kanë humbur jetën në përpjekje për të mbërritur në Europë që prej fillimit të këtij viti. 4027 e
IOM: 3 mijë emigrantë të vdekur në Mesdhe brenda 1 viti "Organizata Ndërkombëtare e Migracionit' (IOM), njoftoi sot se thuajse 3 mijë emigrantë kanë humbur jetën që nga fillimi
22 persona humbin jetën në ujërat e detit Mesdhe Janë gjendur trupat e pajetë të 22 emigrantëve në brigjet e detit Mesdhe, larg brigjeve të Libisë. Në varkën e gjetur
Vazhdojnë tragjeditë në ujërat e Mesdheut Janë gjendur trupat e pajetë të 21 grave e një burri në një pellg uji të përzjerë me karburant, në një anije emigrantësh
E trishtë / Dallgët nxjerrin në breg trupat e pajetë (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale po qarkullojnë foto të trishta të cilat tregojnë trupat e pajetë të tragjedisë që ndodhi në Detin Mes
Përmbyset një barkë më qindra emigrantë në Mesdhe Një barkë që po barte qindra njerëz, është përmbysur ditën e sotme në Mesdhe larg ishullit grek, Crete, ndërsa një opera
UNHCR: 700 migrantë janë zhdukur në Detin Mesdhe Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatë (UNHCR) ka deklaruar se 700 migrantë janë mbytur në Detin Mesdhe, pas fund