999 rezultate për

mesdhe

Edi Rama, "Ali Baba" i thesareve të Mesdheut? Ndërkohë që thuajse të gjitha vendet e Mesdheut janë në tension me njëra-tjetrën për ndarjen e ujërave territoriale që p
Anijet greke dhe turke përplasen në Mesdhe, tensioni kap majat (VIDEO) Dy anije të rojes bregdetare greke dhe turke janë përplasur edhe fizikisht me njëra-tjetrën në zonën e ishujve të konste
Politikanët radikalë të Spanjës tentojnë t'i hapin probleme Kosovës Spanja e ka një problem me Kosovën. Bëhet fjalë për një problem të natyrës politiko-sportive dhe për atë ka folur kryeta
255 migrantë shpëtohen në Mesdheun Qendror Dyqind e pesëdhjetë e pesë persona arritën të shpëtoheshin mbrëmë në Mesdheun Qendror, sipas Ministrisë italiane të Infr
Shpëtohen 500 emigrantë në Detin Mesdhe Autoritetet spanjolle thonë se rreth 500 emigrantë janë shpëtuar nga anijet e shpëtimit, pasi ata tentuan të kalojnë për
Çmimi "Liderë të Mesdheut" për kryeministrin Zoran Zaev Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Koço Angjushev, në solemnitetin përmbyllës të Forumit ekonomik translatlantik, në emër
23 persona humbin jetën në ujërat e detit Mesdhe (FOTO LAJM) Deti Mesdhe vazhdon të marrë jetët e emigrantëve qe largohen nga vendlindjet e tyre për një jetë më të mirë. Kufomat
Tritan Shehu: Politika e jashtme, shterpë dhe konfuze Deputeti Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook shkruan se programi i qeverisë për politikën e jashtme është sht
Tension në Mesdhe, Italia bllokon anijen gjermane Rojet bregdetare italiane kanë bllokuar ditën e sotme një anije me flamur gjerman në detin Mesdhe me dyshimet se ajo po
Fëmijë, burra e gra shtatzëna, gjendet trupat refugjatëve që u braktisën në det (FOTO LAJM) Pamjet e tmerrshme tregojnë trupat e vdekur të grave shtatzëna dhe fëmijëve që u gjendën të vdekur në një gomone teksa i
Manovra të përbashkëta ushtarake Francë-Egjipt në Mesdhe Franca dhe Egjipti filluan sot manovrat e përbashkëta ushtarake në ujërat territoriale egjiptiane, që do të zgjasin disa
Itali, 126 persona të zhdukur pas fundosjes së një varke Të paktën 126 persona janë zhdukur pas fundosjes së një varke e cila transportonte emigrantë nga Libia në Itali përmes D
Shpëtohen mijëra klandestinë në Itali Organizata "Mjekët pa Kufij" tha se mbrëmë në orët e vona, ka shpëtuar një gomone të mbushur me njerëz të friksuar, të c
Rusia bombardon ISIS-in që nga Mesdheu (VIDEO) Një luftanije ruse dhe një nëndetëse ruse kanë hedhur katër raketa lundruese që nga deti Mesdhe duke synuar pozicionet e
Gomonia me emigrantë shpërthen në flakë në mes të detit (VIDEO) Një gomone në të cilën ndodheshin 34 emigrantë, ka shpërthyer në flakë në mes të Detit Mesdhe pranë brigjeve spanjolle.
Gomonja me 34 emigrantë përfshihet nga flakët në Detin Mesdhe (VIDEO) Një gomone e cila kishte në bord 34 emigrantë është përfshirë nga flakët në Detin Mesdhe. Një ekuipazh portugez i ka
Sa shumë sheqer e sa shumë brumë, pse shqiptarët hanë kaq keq kur kanë fatin të jenë mesdhetarë?! Nga Blendi Salaj Të qenit i shëndetshëm, natyrisht nënkupton gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm, por pë
Mbyten në ujërat e Mesdheut 20 refugjatë Së paku 20 emigrantë, disa prej tyre edhe fëmijë, janë mbytur pasi kanë rënë në detin afër bregut të Libisë. Anija e
Fundoset anija, mbyten mbi 20 refugjatë në Mesdhe Të paktën 20 refugjatë janë mbytur në Mesdhe, për shkak se anija e mbingarkuar me mbi 500 emigrantë është fundosur shumë
Valë masive emigrantësh në Mesdhe, shpëtohen nga mbytja 4 400 Gjatë dy ditëve të fundit një mrekulli ka ndodhur në detin Mesdhe, ku rojet bregdetare shpëtuan jo pak por 4 400 emigran