999 rezultate për

mesdhe

Në këtë ishull mesdhetar gomerët përdoren si taksi (FOTO LAJM) Në ishullin e bukur të Santorinit në Greqi, gomerët përdoren për taksi për turistët që frekuentojnë këtë vend piktoresk.
Vendet e BE-së pranojnë emigrantë të shpëtuar në Mesdhe Pesë vende evropiane kanë rënë dakord të pranojnë një pjesë të gati 450 emigrantëve që po transportohen nga dy anije ush
BE përpiqet të mbyllë Rrugën e Mesdheut për emigrantët Gjermania, Austria dhe Italia thanë të enjten se do të zhvillojnë bisedime javën e ardhshme për të diskutuar se si ta mb
Mesdheu përpin emigrantë të tjerë, 114 të zhdukur Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në det,ku këtë herë raportohen 114 të zhdukur. Ngjarja e rëndë është shënuar so
Tragjedi në detin Mesdhe, 100 të vdekur 100 emigrantë kanë humbur jetën në ujerat e Mesdheut pranë Libisë. Mësohet se në mesin e të vdekurve janë edhe tre fë
Mbytet anija me emigrantë në Mesdhe, 100 të zhdukur Të paktën 100 persona rezultuan të zhdukur dhe trupat e tre bebeve u gjetën pas mbytjes së një anijeje migrantësh në bri
Luiza Gega "mbretereshë" në atletikë, fiton medalje ari në Lojërat Mesdhetare "Tarragona 2018" (VIDEO) Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare ‘Tarragona 2018’ duke fituar medalje ari në disiplinën 3
Zgjidhet kriza e 600 emigrantëve të mbetur "peng" në mes të detit Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Spanjë, shpëtohen mbi 300 migrantë në Detin Mesdhe Autoritetet në Spanjë kanë njoftuar se kanë arritur të shpëtojnë 334 migrantë dhe kanë nxjerrë nga ujërat e Detit Mesdhe
Tragjedi në Mesdhe, 48 emigrantë mbyten duke kërkuar një jetë më të mirë Serish tragjedi në mesdhe.Të paktën 48 emigrantë kanë vdekur pasi varka e tyre u përmbyt në brigjet lindore të Tunizisë.
Tensione në Mesdhe, rusët ndjekin anijen luftarake amerikane Një anije luftarake ruse është parë të ndjekë atë amerikane USS Harry S. Truman në ujërat e detit Mesdhe. Video e pub
Shpëtohen 105 imigrantë, trafikantët i kishin lënë në mes të Mesdheut Një organizatë humanitare e dedikuar për të ndihmuar imigrantët, mundi të shpëtojë 105 persona në Detin Mesdhe, në veri
Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjirit Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe s
Peshëngritësit acarohen keq me drejtuesit e KOKSH Përjashtimi i sportit të peshëngritjes nga Lojërat Mesdhetare, nga ana e Komitetit Olimpik Shqiptar, ka sjellë edhe reag
8 anije, 1 aeroplambajtëse dhe dhjetra avionë: Skuadra vdekjeprurëse që Trump ka dërguar në Siri Situata është shumë serioze në Mesdheun Lindor, kur SHBA dhe Rusia kanë shkëmbyer kërcënime për luftë ndaj njëra-tjetrës
Jepet alarmi, cili është rreziku i fluturimeve civile mbi Mesdhe? Eurocontrol, një organizatë e Bashkimit Evropian e cila është përgjegjëse për trafikun ajror në kontinent, ka ngritur al
Gati për sulm, avionët dhe anijet amerikane sundojnë Mesdheun Lindor (FOTO LAJM) Ashtu siç paralajmëroi edhe presidenti Trump, SHBA-të janë duke u përgatitur për një sulm me raketa ndaj bazave ushtarak
SHBA dërgon "bishën" e oqeaneve në Mesdhe, Asad dhe Putin fshehin avionët në Siri Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë dërguar dy destrojerë në ujërat e Mesdheut pas paralajmërimeve për kundërpërgjigje
Rrëzohet në Mesdhe helikopteri i marinës italiane Një helikopter i marinës italiane u rrëzua gjatë një manovre në Mesdheun Qendror duke shkaktuar një të vdekur. Marina
Dieta që parandalon bllokimin e arterieve dhe atakun kardiak Nëse je në mbipeshë, me kolesterol dhe rrezikon të sëmuresh nga zemra, një dietë mesdhetare me vaj ulliri, arra, peshk e