999 rezultate për

mesdhe

ANALIZA/ Misteret se si u bë Mesdheu Lindor, "syri" i një cikloni gjeopolitik? Në mesin e muajit gusht, luftanijet turke dhe greke “shkëmbyen xixa” mes tyre në Mesdheun Lindor, duke rritur tensionet
Me raketat gati, përballje e ashpër mes avionëve turq dhe grekë në Mesdhe (VIDEO) Përveç detit dhe ajrit, përballja Turqi-Greqi është e fortë edhe në sektorin e propagandës, ku të dy shtetet përpiqen që
Ndarja e kufirit detar me 12 milje? Zbulohet harta, ja si e merr Greqia Mesdheun (FOTO LAJM) Deklarata e Kryeministrit grek, Kyrjakos Mitsotakis, në Parlament, ku foli për një zgjerim me 12 milje të hapësirës terr
Çfarë pasurish fsheh Mesdheu Lindor? Arsyeja pse Greqia dhe Turqia janë gati të shkojnë në luftë Turqia, Greqia dhe Qipro janë përfshirë në një konflikt që po përshkallëzohet duke përdorur edhe anijet úshtarake. Por c
"Po na mbaron durimi": Erdogani kercenon Greqinë me luftë Presidenti turk Rexhep Tayyib Erdogan është fokusuar sot tek përplasjet me Greqinë për ishujt dhe pasuritë hidrokarbure
Tensionet greko-turke në Mesdhe, luftanija amerikane arrin në Kretë Luftanija amerikane “USS Hershel Woody Williams” ka mbërritur në ishullin grek të Kretës, me misionin për të vëzhguar te
Tensionet në Mesdhe, Merkel telefonon Mitsotakis dhe Erdogan Një nga temat që u diskutuan në takimin e ministrave të jashtë të BE të premten pasdite, veç sanksioneve të mundshme kun
Tension në Mesdhe! Turqia ngriti avionët me raketa, Mitsotakis vizitë urgjente tek baza ajrore Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminst
Plas keq në Mesdhe! Pas të shtënave të para Greqia i kthehet ashpër Turqisë Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë. Mesnatën e djeshme, një varkë e rojës Bregd
Projekti që mahniti Evropën dhe Amerikën e Veriut, duke tharë Detin Mesdhe: Fundi tragjik i arkitektit Vitet 1920, sollën ide të shkëlqyera në dobi të progresit të njerëzimit, siç ishte shpikja e penicilinës dhe semaforëve.
Tërmeti lëkund Tiranën Tirana lëkundet nga tërmeti. Rreth orës 22:24 janë ndjerë lëkundje sizmike me magnitudë 3.2 ballë. Sipas Qendrës
Tërmet i fuqishëm godet detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në vendin tonë Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Detin Mesdhe pak pas mesnate. Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter. Të
Shtyhet edhe një tjetër garë sportive, pjesëmarrëse ishte dhe Kosova Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare (ICMG) dhe Qeveria e Algjerisë kanë marrë vendim për të shtyrë për një vit L
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
"Nxehet" keq Mesdheu, anije ushtarake nga e gjithë bota mblidhen në jug të Qipros (FOTO LAJM) Mesdheu është një ndër detet më të militarizua kohët e fundit dhe kjo e ka një shpjegim. Konflikti në Siri si edhe përpl
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
EMSC për tërmetet: Vala e pasgoditjeve po shuhet Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të s
Qerimaj kampion i trefishtë në Mesdhe, medalje për Godellin e Çalja Erkand Qerimaj ka qënë thjeshtë fenomenal në Kupën Mesdhetare. Peshëngritësi shkodran arriti të dominojë totalisht disip
Migrantët e bllokuar në Detin Mesdhe do të pranohen nga 6 vende të BE-së Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, tha se gjashtë vende të BE-së, janë pajtuar të marrin rreth 150 migrantë të cilë