999 rezultate për

merren

AKU tregon "fatin" e 26 tonëve mish me salmonelë që u kap në Durrës Disa ditë më parë autoritetet kapën rreth 26 ton mish pule me salmonelë në portin e Durrësit me origjinë nga Brazili.
Doda thumbon Ramën e Bashën: Dy fëmijë, duan të njëjtën lodër Deputetja e PDIU-së Mesila Doda me anë të një statusi në Facebook ka komentuar sërish situatën politike ne vend, pas të
Lista Serbe: Me demarkacionin le të merren partitë shqiptare Qeveria e Kosovës ende nuk e ka përcaktuar datën e procedimit në Kuvend të Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes
“Kumanova”, Latifi: Na arrestuan që të hakmerren për 2001-shin Procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës ka vazhduar me dëshmitë e të akuzuarve Fazli Osmani dhe Ragmi Latifi, ndërsa i a
Sulmi në Stokholm/ 5 të arrestuar, 500 të tjerë merren në pyetje (FOTO LAJM) Policia suedeze ka njoftuar se ka arrestuar pesë persona të dyshuar se kanë lidhje me sulmin e të premtes në Stokholm, n
Çështja "Skënderbeu", prokuroria hetim ndaj zyrtarëve të FSHF-së Ditën e djeshme prokuroria ka dërguar fletë-thirrje për: Orges Shehi, Marko Radas, Bajram Jashanican por këta nuk janë t
Gruevski dhe Martin Protugjer pritet të merren në pyetje nga PSP Nikolla Gruevski dhe Martin Protugjer janë funksionarët e ardhshëm të VMRO-së të cilët do të merren në pyetje nga Prokur
Formulari i adresave, ja të dhënat e jashtëligjshme që u merren qytetarëve nën kërcënimin e gjobës (FOTO LAJM) Mjaft qytetarë kanë gjetur këto ditë poshtë derës nga një formular (si ky në foto) dhe nga në numër të ngjitur mbi derë,
“Ushtarët gjermanë në Turqi mund të merren peng nga lojërat e qeverisë” Në mes tensioneve midis Turqisë dhe Gjermanisë, disa deputetë gjermanë kanë bërë thirrje për tërheqjen e trupave ushtara
Kuqezinjtë hakmerren ndaj Rumanisë, U-19 shpallet kampion në Romë (VIDEO) Në pjesëmarrjen e pestë, Kombëtarja shqiptare U-19 fiton “Roma Caput Mundin”, turneun miqësor që u zhvillua prej 27 shku
Goditi me grusht Kreshnik Spahiun, ja si "hakmerren" protestuesit ndaj 34 vjeçarit Flamur Pirraçi u arrestua ditën e sotme si autor i dhunës fizike dhe grushteve ndaj kreut të AK-së Kreshnik Spahiu në ça
"Shqiptarët janë gati të hakmerren ndaj serbëve për Ramush Haradinajn" Mediat serbe vazhdojnë të nxisin "luftë" në mendjen e shtetasve të Serbisë me provokimet ndaj Kosovës. E përditshmja
SHBA-të hakmerren për sulmet e 11 shtatorit (FOTO LAJM) Forcat ajrore amerikane kanë vrarë 11 pjesëtarë të Al-Kaedës në dy sulme ajrore në afërsi të Idlib në Siri gjatë këtë mu
Rama shkund PS-në e Vlorës: Merreni me intriga, përfiton LSI Ditën e djeshme kryeministri Rama ka mbledhur shtabin elektoral të Qarkut të Vlorës ku ka shpërthyer ndaj strukturave pë
Mashtrohet nga shoku dhe i merren 70 mln Lekë, 78-vjeçari denoncon mashtrimin Një 78 vjeçar i është drejtuar policisë së Beratit duke deklaruar se para dy vitesh me mirëbesim i ka dhënë me fajde 70
Grekët hakmerren në Kakavijë, ja si i ndalojnë shqiptarët Një shqiptar ka tentuar të shkojë në Greqi, por në Kakavijë është përballur me diçka të papritur. Kështu, policia kufita
Sulmi në Stamboll vendos edhe një herë në gjendje alerti Evropën, ja masat që po ndërmerren Sulmi në Stamboll ka vënë edhe një herë në alarm shtetet evropiane që janë në gatishmëri maksimale për të parandaluar ç
Obama pritet të shpallë nesër sanksionet që do merren kundër Rusisë Administrata e presidentit amerikan, Barack Obama, raportohet se është duke u përgatitur për të njoftuar, se janë ndërma
Selami: "Mandatin ma dha Vlora. Për çfarë ju zë korrenti more vlla, merreni me qetësi" Deputeti i LSI-së, Shkëlqim Selami, në një prononcim për median dhënë gjatë mesditës së sotme nga kryesia e Kuvendit, ka
U tall keq me "gjel kokoshin" Kamenos që kërcënoi me luftë, mediat greke hakmerren ndaj Kodhelit (FOTO LAJM) Prej disa javësh Athina zyrtare si edhe media të caktuara greke janë duke përdorur një gjuhë të ashpër ndaj Shqipërisë,