999 rezultate për

merren

Pas postimit të Morinës prokuroria nis hetimet, merren në pyetje familjarët e Malokut Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet për zbardhjen e një prej atentateve më enigmatike të historisë së Kosovës
Prokurorët do merren me vrasjet pas luftës Kryeprokurori Aleksandër Lumezi u kërkoi prokurorrëve ta kenë prioritet ndriçimin e vrasjeve të figurave publike. Kry
Deputetja zbardh masat që do të merren pas vrasjes së Ivanoviçit Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Donika Kadaj-Bujupi mbajti konferencë pë
Gjykata e Apelit po vlerësohet e dështuar, a do të merren masa? Raporti i vlerësimit të sistemit gjyqësor ka gjetur se Gjykata e Apelit është e paaftë të përballojë numrin e lëndëve ci
Rrëfehet për herë të parë vajza që përloti shqiptarët nga Parlamenti Për herë të parë pas fjalimit të saj të famshëm në parlament, fermerja Rigerta Loku ka treguar se si i ka përjetuar reag
Vetëm tre ditë para El Clasicos, Asensio dhe Iniesta merren me reklamimin e xhunglave (VIDEO) Kur kanë mbetur vetëm 3 ditë para El Clasicos, ndjenjat e kësaj përballje kanë kapluar të gjithë tifozët e futbollit si
Delegacioni turk i gatshëm të investojë në Gostivar Një delegacion nga Republika e Turqisë, i përbërë prej profesorësh të Universitetit “Sylejman Demirel” në qytetin Ispart
Kryeprokurori i ri, Basha mbledh urgjentisht grupin e PD-së Ditën e sotme PD do të mbledhë grupin parlamentare në një mbledhje të jashtëzakonshme. Mësohet se mbledhja do të nis
Mustafa Nano sfidon serbët: Merreni veriun e Kosovës! Gazeta e njohur serbe “Danas” ka intervistuar publicistin e njohur Mustafa Nano. Intervista është përqëndruar rreth
Qeveria merr një tjetër vendim të rëndësishëm, dokumentet e reja që merren online Në listën e dokumentave që do të merren online përmes portalit e-Albania i shtohen edhe tre dokumenta të tjera. Qever
Ministri kërkon të merren masa ndaj Zv.kryeministrit Gashi Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se organet shtetërore të ndjekjes duhet të merren me rastin e raportuar
Kosova bëhet gati për stadiumin e ri, merren vendimet për ndërtimin e tij Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit që Stadiumi Nacional, ku do t’i luaj
Gjashtë deputetët e VMRO-së pritet të merren në pyetje në Gjykatën Penale Gjashtë deputetë të dyshuar për pjesëmarrje në dhunën në Kuvend më 27 prill sot pritet të nxirren para gjykatësit në pro
Deputetët pa imunitet, të martën merren në pyetje Të martën, gjykatësi ka ftuar në seancë deputetët e dyshuar për kërcënim terrorist ndaj rendit dhe sigurisë kushtetuese.
U tha se gomonia me 1.6 ton drogë ishte e Tahirit, merren masat për të arrestuarit Policia greke publikoi vetëm pak ditë më parë pamjet e ndjekjes së gomones me drogë të nisur nga Shqipëria, në bordin e
Çdo herë që shihni një monedhë, uluni dhe merreni! Ja përse Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
Bandat e terrorizojnë, Hamilon kërkon të merren masa urgjente Një episod i rëndë është shënuar në Sao Paolo të Brazilit, ku anëtarët e skuadrës së Mercedesit janë rrëmbyer e më pas g
Vritet një person në Prishtinë Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në fshatin Sharban të Prishtinës. Burimet e Indeksonline kanë th
BE vendos viza për Ballkanin, merren online brenda 72 orësh Bashkimi Europian do të ndryshojë mënyrën e lëvizjes së lirë brenda hapësirës Shengen vetëm për vendet e Ballkanit Perën
Patozi "ironizon" deputetët e PD-së: Kam frikë se do ju nxehet Monika Një nga kritikët kryesorë të Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar demokratët me një postim së fundmi në prof