999 rezultate për

merren

Pse kilogramët e tepërt hiqen ngadalë dhe merren shpejt? Kontrollimi i peshës është i bazuar në balancën në mes konsumimit të kalorive dhe energjisë që harxhoni gjatë një dite.
PE miraton rezolutën për Kosovën, s'ka datë për liberalizim por merren me taksën Sot në seancën plenare të Parlamentit Evropian është miratuar Rezoluta e përgatitur nga raportuesi Igor Šoltes. Gjatë
Aktori i njohur sulmon Hervin Çulin: Shkon tapë në Teatër Aktori i “Portokalli”, Rezart Veleshnja ka kritikuar ashpër drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli. Ai ka folur në
Frikë nga hakmarrja, merren në mbrojtje 2 prokurorë dhe 1 gjyqtar i çështjes "VOL-VO 4" Operacioni "Volvo 4" bëri bujë të madhe, ku çopi në arrestimin e 27 personave dhe zbulimin e një laboratori heroine në H
A shkakton kancer bërja e thonjve? Merreni vesh tani e përgjithmonë Shumica e femrave në ditët e sotme zgjedhin që të bëjnë thonjtë thuajse cdo muaj, pa qenë të vetëdijshme sesa i dëmshëm
Greket hakmerren për terroristin e vrarë? Sulmohet biznesi shqiptar në Athinë Një sulm me molotov është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në zyrë turistike shqiptare në qendër të Athi
U hoq si Melani Trump dhe doli nudo, aktorja kërcënohet me jetë (VIDEO) Para disa ditësh një video e publikuar së fundmi nga reperi T.I ka bërë shumë zhurmë në Amerikë. Në këtë vidoe shihe
Merreni vesh njëherë e mirë, qumështi në mëngjes apo në mbrëmje? Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në p
Hazard tregon arsyen pse nuk kaloi te Reali Sulmuesi i skuadrës së Chelseat, Eden Hazard vazhdimisht ka thënë se ëndërron që të luaje te skuadra e Real Madrid. Së f
Merren në pyetje të arrestuarit e "Toyota Yaris" me 3.4 milion euro brenda Bllokimi i 3.4 milion eurove të fshehura në disa makina “Toyota Yaris” që importoheshin nga jashtë bëri bujë të madhe në
Merreni vesh njëherë e mirë, sa shpesh duhet të laheni Dije se në jetë do njohësh dy tipe njerëzish: atë që lahet pas çdo shëtitjeje apo seksi të mundshëm dhe atë që e shtyn d
Facebook, Twitter merren në pyetje nga Kongresi amerikan Drejtuesit e Facebook-ut dhe Twitter-it po merren në pyetje nga senatorët amerikanë, në lidhje me hapat e tyre për të çr
Thaçi dhe Vuçiçi po negociojnë në heshtje, nëse merren vesh nuk i ndal askush Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton ka thënë të premten në Kiev se Uashingtoni nuk do të
Aksidenti tragjik/ Po shkonin në plazh, nëna me dy fëmijët merren para nga treni Dy fëmijë kanë humbur jetën pasi janë shtypur nga një tren ndërsa po kalonin binarët për të shkuar në det bashkë me nënë
Thaçi: Kush e neglizhoi rastin në Gjakovë të japë përgjegjësi Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është shprehur i tronditur me vrasjen e dyfishtë që ndodhi dje në Gjakovë, ku kryefam
Në Lumin e Mirushës po ngordhin peshqit, urgjent të merren masa Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot në mëngjes, është vërejtur një dukuri e pazakontë në nj
Shqiptarët e thonë troç, KFOR padrejtësisht na la në Serbi Banorët e fshatit Karaqevë në Komunën e Kamenicës janë ankuar lidhur me shënjimit e vijës kufitare nga ana e KFOR-it. P
Belgjika ekip me shumë gjuhë, ja si merren vesh lojtarët Belgjika ka arritur me shumë meritë që të jetë në fazën e gjysmëfinalistëve të Botërorit "Rusia 2018". Kombëtarja Be
Ky shtet jep tokë falas për emigrantët, mjafton të merreni me bujqësi Mbi 43 milionë hektarë tokë të punueshme që nuk përdoren, do të jepen falas për qytetarët rusë dhe të huajt. Rusia du
Tifozët e Marokut "hakmerren" ndaj Ronaldos (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldos i janë dashur vetëm katër minuta për të kaluar skuadrën e tij në avantazh ndaj Marokut. Kjo ka bë