999 rezultate për

merkuren

Kryeministri Gentilioni merr votëbesimin nga Dhoma e Deputetëve Qeveria e re e kryeministri italian Gentiloni ka marrë sot votëbesimin e dhomës së deputetëve. Plot 368 deputetë i dh
Ngushtohen diferencat mes Klinton dhe Trump Sondazhet kanë treguar se diferenca mes dy kandidatëve për president të SHBA-ve, Donald Trump dhe Hillari Klinton, ka fi
Rusia tërheq kërkesën për furnizimin e luftanijeve nga Spanja Ambasada e Rusisë në Madrit ka njoftuar të mërkurën se Rusia e ka tërhequr kërkesën që i kishte paraqitur Spanjës për të
Vogëlushja e lindur pa duar mëson të hajë më këmbë (VIDEO) Vasilina Knutzen, vogëlushja që ka lindur pa duar edhe pse ende e vogël ka vendosur që mos i dorëzohet fatit të saj.
Aksident i rëndë në Kazakistan, 6 të vdekur dhe 30 të plagosur Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vrarë dhe 30 të tjerë janë plagosur rëndë pasi një kamion u përplas me një auto
Theresa May drejt Kryeministrisë, Cameron ikën të mërkurën Britania e Madhe tashmë e ka kryeministrin e ri. Në një prononcim për median, David Cameron tha se Theresa May do të jet
Matuidi "i trembur": Shqipëria na hapi probleme në miqësore Mesfushori i Francës, Blaise Matuidi ka folur në konferencë për shtyp në prag të sfidës ndaj Shqipërisë, e cila do të lu
Presidenti Thaçi të mërkurën në Austri Presidenti Hashim Thacci, është shprehur se Kosova ka një rrugë të gjatë para vetës, megjithëkëtë, është në rrugë të mir
Të mërkurën rekomandimi, në qershor liberalizimi i vizave Komisioni Evropian përveç rekomandimit pozitiv rreth vizave për Kosovën, pritet që këtë të mërkurë të marrë vendim për f
5 prioritetet e BE sjellin komisionerin Hahn në Tiranë Pesë prioritetet e BE do të sjellin në Tiranë Komisionerin e Zgjerimit në Bashkimin Europian, i cili do të mbajë takime
Superliga shton intensitetin, sërish në fushë të mërkurën Superliga shqiptare nuk njeh pushim, pasi të mërkurën do të luhet java e 25-të. Tre takime do të zhvillohen në orën
Pato në Premier League, në një ekip të madh Sipas mediave braziliane, Chelsea ka huazuar për 6 muaj sulmuesin Alexandro Pato. “Globo” ka shkruar që Chelsea do ta
Të mërkurën nis raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi Zyra e shefes së politikes së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, tha të hënën se takimi i radhës ndërmje
Të mërkurën NATO vendos për Malin e Zi Vendimi përfundimtar për ftesën e Malit të Zi në NATO do të merret të mërkurën, ka thënë sekretari i përgjithshëm i NATO
Pritje heroike për “kaubojsin” Ndocaj i shpallur deputet Eduart Ndocaj tashmë do të jetë deputeti më i ri i Kuvendit. Pak minuta më parë, KQZ ka miratuar emrin e tij si deputet
Mandati i Kokëdhimës të mërkurën në Kushtetuese Gjykata Kushtetuese shqyrtoi kërkesën e Partisë Demokratike për heqjen e mandatit te deputetit socialist Koço Kokedhima.
AAK vendos të mërkurën si ta kundërshtojë Qeverinë AAK-ja përmes një njoftimi për mediat njofton se vendimi përfundimtar i kësaj partie për kohën dhe mënyrën se si do të k
Ja kur do të merret në pyetje Grupi i Kumanovës Procesi dëgjimor i të akuzave për aksionin policor në Kumanovë më 9 dhe 10 maj, pritet të vazhdojë të mërkurën dhe të en
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) E ardhmja e Zlatan Ibrahimovicit vazhdon të mbetet e paqartë. Lojtari ka edhe një vit kontratë me Paris Saint-Germain, n
Ja paga e Benitez te Reali, të mërkurën prezantimi Rafael Benitez do të jetë tekniku i ardhshëm i Real Madrid. Nga Spanja vijnë sot edhe detaje nga kontrata që do të firmo