E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

merkuren

Nga sot Gjykata Speciale mund të nisë arrestimet Dhomat e Specializuara janë funksionalizuar plotësisht të mërkurën, shkruan sot Koha Ditore. Nga kjo ditë, ato janë n
Parlamenti Europian të mërkurën do të votojë rezolutën për Maqedoninë Parlamenti Europian të mërkurën do të votojë rezolutën për Republikën e Maqedonisë, e cila ka të bëjë me raportin e Komi
Trump takon Papa Françeskun të mërkurën në Vatikan Presidenti amerikan Donald Trump të mërkurën shkon në Vatikan, për t’u takuar me Papa Françeskun. Kjo do të jetë ndal
SHBA emëron prokurorin e posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për t
Tillerson dhe Lavrov takohen të mërkurën në Uashington Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson do të takohet këtë javë me diplomatin më të lartë të Rusisë. Dy vendet po për
"Qeveria e Kosovës rrëzohet të mërkurën" Deputetët e Kosovës kanë bërë me dije se qeveria do të rrëzohet të mërkurën, dhe se ata do të votojnë për rrëzimin e saj
Seanca për "rrëzimin" e qeverisë mbahet të mërkurën Shefja e Grupit parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, bëri të ditur se seanca me të vetmen pikë të rendit
Tjetër dëmtim te Bayerni, rrezikon sfidën me Dortmundin Skuadra e Bayern Munchen është duke u përballur me dëmtime të shumta para përballjes në gjysmëfinalen e Kupës kundër Bor
Komentuesi: Lutem për ju të mërkurën. Ja si ia kthen "juventini" Rama (FOTO) Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook”, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për kolonën zanore të fushat
Enrique me mendjen te Juvja, ja çfarë thotë në prag të sfidës së kthimit Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, pas fitores së vështirë prej 3:2 ndaj Real Sociedadit, ka folur për ndeshjen e kthi
A do të luajë Lewandowski ndaj Realit? Flet vetë polaku Të gjithë janë në "ankth" për daljen nga fusha të Robert Lewandowskit në minutën e 72-të pas një dëmtimi në shpatull. Su
Obama, mesazh të përzemërt britanikëve pas sulmit në Londër Ish-presidenti amerikan, Barack Obama shprehu sot homazhet e tij për viktimat e atentatit të zhvilluar të mërkurën pranë
Kapriçot motit, ja çfarë pritet të ndodhë të mërkurën dhe të premten Java ka nisur me temperatura të ulta, ku janë shënuar edhe temperatura nën zero në zona të ndryshme të vendit, por situa
Media austriake: Maqedonia të shuhet dhe të ndahet Deklarata e Kongresmenit amerikan Dana Rohrabacher, ka shkaktuar zemërim në Evropë me deklaratën e tij ku tha se Maqedon
Vijon bora dhe akulli, kulmi arrin të mërkurën dhe të enjten Qendra me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Mesdhe ka ndikuar këtë të hënë vendin tonë duke sjellë reshj
Donald Trump do këshillohet nga dhëndri i tij (FOTO LAJM) Mediet amerikane kanë shkruar se dhëndri i Presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, do të emërohet këshi
Meterologia: Temperaturat do të rriten të mërkurën, moti i acartë deri në mes të muajit Temperaturat e ulëta dhe ngricat që kanë pushtuar vendin tonë do të jenë prezente deri nga mesi i muajit janar. Mete
KSHZ: Të mërkurën dërgojmë në parlament vërtetimet për deputetët e zgjedhur Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka mbajtur mbrëmë një konferencë për shtyp, ku ka vërtetuar rezultatet nga rivotimi në komu
Të mërkurën nis shpërndarja e shpërblimit të pensionistëve Ditën e mërkurë pritet të nisë shpërndarja e shpërblimit prej 6 mijë lekësh për pensionistët. Drejtori i Institutit t
Kryeministri Gentilioni merr votëbesimin nga Dhoma e Deputetëve Qeveria e re e kryeministri italian Gentiloni ka marrë sot votëbesimin e dhomës së deputetëve. Plot 368 deputetë i dh