999 rezultate për

meri

Shërimi i kësaj sëmundjeje varet nga “fati juaj” Studimi I ri sugjeron, që disa barna për trajtimin e sëmundjes së Alzheimerit mund të dështojnë në trajtim, për shkak të
E RËNDË/ Gjendet i vdekur në makinë futbollisti i kombëtares amerikano-latine (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë në makinën e tij. 30-vj
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin FaceApp Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotogr
Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike Nëse dëshironi të aplikoni për një vizë turistike, ambasada amerikane ka një njoftim për ju. Në një postim të bërë në
Kaq kohë në Amerikë, zbulohen planet e Arilenës (FOTO LAJM) Arilena Ara padyshim është një nga këngëtaret me vokalin më të mirë në Shqipëri. Kënga e saj “Nëntori” i dha gjithash
Dy breza shumë të ndryshëm, çfarë mendon Merita Halili për Taynën (FOTO LAJM) Pikërisht kur mendonim se nuk kishte njeri që nuk e njihte Taynën në Shqipëri, Kosovë e vendet fqinje! Këngëtarja e
Pacolli niset për në Washington, do të takohet me zyrtarët amerikanë Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacilli është rrugës për në Uashington për të marrë pjesë me ftesë të Sekretarit A
E goditi me makinë e më pas e përdhunoi, si u vra shkencëtarja amerikane në Greqi Zhdukja misterioze dhe më pas gjetja e saj në një bunker e vrarë, e shkencëtares amerikane Suzanne Eaton, ngjalli shumë
Cakaj takohet me zyrtarin amerikan: SHBA mbështet "në mënyrë absolute" hapjen e negociatave Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka bërë publike detaje nga takimi me zyrtarin e lartë amer
"Buka e zezë më rriti gjoksin", modelja amerikane tregon sekretin (FOTO LAJM) Duket se buka e zezë me të vërtetë bën magji. Modelja amerikane, Ireland Baldwin, ka thënë se buka e zezë i ka ndihmu
Meta: Ramaforma e la vendin pa Gjykatë Kushtetuese Ndryshimet kushtetuese të Reformës në Drejtësi u miratuan në 21-22 Korrik 2016, me 140 vota unanime të Kuvendit të Shqip
Kufizohet kempi për invalidët Personat me aftësi të kufizuara nuk do të marrin më KEMP-in në rast se përfshihen në marrëdhënie pune. Një ndryshim në p
11 yjet e futbollit që ende nuk e dinë të ardhmen e tyre Merkato po lëviz, milionat po lëvizin, marrëveshjet po arrihen megjithate janë disa lojtarë që cilësohen si yjet e tregu
Në bashkëpunim me zvicerianin, Butrint Imeri përgatit hitin e rradhës (VIDEO LAJM) Me siguri hiti “Hajt hajt” i Butrint Imerit ka qenë refreni i ditëve tuaja që prej muajit qershor dhe ju ka shoqëruar në
Pse Amerika po ndërton një mur tjetër? (FOTO LAJM) Deri në vitin 2025, Staten Island i Nju Jorkut do të fortifikohet me një mur që shkon deri në 5.3 milje përgjatë bregdet
Akuzat: Kompania turke e mori me dallavere stadiumin Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës (AAK), e ka akuzuar Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit të Kosovës (MKRS) për
Neymar me këmbë në tokë: Nuk jam superhero, as model i përsosur Ylli i PSG, Neymar, pranoi se nuk është një “model i përsosur” dhe as një “superhero”. Braziliani ka kaluar pothuajs
Ç'ka përmban letra që Albright ia dërgoi Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar letër nga ish Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, k
Shkencëtarët zbulojnë misterin më të madh që fsheh Amerika, një UFO Më shumë se gjys milioni njerëzish janë gati të zbulojnë çfarë fshihet në Zonën 51! A janë të vërteta gjithë historitë m