999 rezultate për

meri

Ambasada Amerikane për Vetingun: Të gjithë të barabartë para ligjit Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë sot një rikujtim mbi procesin e Vetingut. Nëpërmjet bjë video të publikuar në fr
Vdekja e 16-vjeçarit shqiptar, "shpërthen" deputetja: Viktimat, italianë apo të huaj meritojnë të njëjtën vëmendje Deputetja e Parlamentit italian, Michela Rostan ka bërë një reagim të ashpër për vdekjen e 16-vjeçarit shqiptar, i cili
PAMJET/ Do çlironte Çamërinë, zbulohet ushtria private e Festim Latos (VIDEO) Mediet holandeze kanë zbardhur sot të tjera detaje mbi ekzekutimin e Presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, politikani
Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe E
Vangjush Dako përfundon në prokurori pas heqjes së vizës amerikane Vangjush Dako thirret në prokurori pas heqjes së vizës amerikane. Mësohet se ai është thirrur nga Krimet e Rënda për të
Ngjashmëri e "frikshme", Rudina Dembacaj gjen sozinë e saj (FOTO LAJM) Aktorja e njohur e humorit Rudina Dembacaj prej shumë kohësh drejton emisionin e saj “Mos I fol shoferit”. Padyshim q
Zyrtari i lartë amerikan: Kemi dëshmi të forta për korrupsionin e Dakos! Nuk po mbështesim Ramën Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendësndihmës Sekretar i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Eu
Tundet Amerika e Jugut, tërmet 6.8 ballë, alarm edhe për cunam Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 ballë goditi pak minuta më parë shtetin e Amerikës së Jugut, Kilin. Sipas Inst
Tatimet nuk falin as hotelin e famshëm në Tiranë, Brace: S’ka me miq Zv/kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas gjobës që Tatimet vendosën ndaj hotel ‘Rogner’ në Tiranë për shkak se nuk kis
"Gjykata Kushtetuese në rrezik", Zeri Amerikës ngre alarmin Në Shqipëri, procesi i nisur për anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese nuk do të mund të çojë në plotësimin e 6 vendev
Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun
Ekzekutohet djali i Bin Laden-it Zyrtarët e inteligjencës amerikane kanë njoftuar për vdekjen e Hamzas, djalit të themeluesit të grupit militant, al-Kaid
Po prisni t'i bashkoheni partnerit në SHBA, ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm në faqen zyrtare në Facebook ku lajmëron të gjithë ata që kanë
I shpallur në kërkim, gjendet i vdekur i biri i Osama bin Laden Zyrtarët e inteligjencës amerikane kanë njoftuar për vdekjen e Hamzas, djalit të themeluesit të grupit militant, al-Kaid
E zhdukur 77 vjet më parë, gjendet nëndetsja amerikane Nëndetësja e Luftës së Dytë Botërore USS Grunion është zbuluar 77 vjet pasi ajo u zhduk nga ishujt e largët Aleutian në
15 të pickuar: Gjarpri dhe merimanga e zezë bëjnë kërdinë në Fier Teksa jemi në kulmin e sezonit veror problemet insektet dhe mungesa e kontrollit të zonës së infektuar po shqetëson shum
9 persona të pickuar nga merimanga e zezë në Fier, mjekët japin alarmin Gjatë kësaj jave janë raportuar plot 9 raste nga pickimi i merimangës së zezë në Fier. Jo vetëm pickimi i merimangës,
"Ronaldo e meriton Topin e Artë" Agjenti Jorge Mendes, i cili përfaqëson Ronaldon, ka thënë se ylli portugez e ka dëshmuar se e meriton Topin e Artë, për
Ambasada amerikane jep arsyet mbi Dakon: I zhytur në korrupsion Pasi u raportua në media se Vangjush Dako i është ndaluar hyrja në SHBA, ka reaguar Ambasada Amerikane në Shqipëri. N
U ndalua të hyjë në SHBA, reagon Dako: Nuk kam asnjë koment Ish-kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ka reaguar pas lajmit të publikuar nga “Zëri i Amerikës”, sipas së cilës