999 rezultate për

meri

Analisti amerikan: Shqiptarët ta refuzojnë memorialin turk Analisti amerikan David Phillips thotë se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk kishte
PS po shkarkon Pjetrin? Balla bën paralajmërimin e fortë Kreu i Grupit Parlamentar në PS Taulant Balla reagoi pak më parë në lidhje me dokumentet e publikuara nga Partia Demokra
Eksperti amerikan: Korrupsioni dhe përqafimet me Erdoganin, po e largojnë Ramën nga SHBA Studiuesi i njohur amerikan, Alon Ben-Meir, në një intervistën për gazetën, “Shekulli”, mendon se korrupsioni në qeveri
"Nëse je i varfër nuk bëhesh shtetas amerikan", SHBA rregull të ri për vizat Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’u
"Ngjashmëri e frikshme", gjendet sozia tjetër e Dua Lipës (FOTO LAJM) Dua Lipa është një nga këngëtaret më të suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar dhe jashtë saj, ku këto kohët e fu
Pesticidet shkatërrojnë Amerikën Territori amerikan për bletët e mjaltit është 48 herë më helmues në krahasim me 25 vjet më parë. Kjo si pasojë e rritjes
Ambasada Amerikane uron Kurban Bajramin, apel palëve Me rastin e Kurban Bajramit ambasada amerikane ka uruar të gjithë bësimtarët muslimanë në të gjithë botën. Me anë të
Paralajmërin i fortë i Bashës: Populli ka të drejtën ta marrë në dorë situatën me të gjitha mënyrat Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi në aktivin e strukturave të PD në Mallakastër, se kapja me dhunë, thyerja e dyerv
Rashford optimist: Jap jetën për United, do të kthej klubin aty ku e meriton Marcus Rashford pretendon se ai e jep jetën e tij për Manchester United dhe ai ka premtuar se do ta kthejë klubin në niv
Gjykata Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës që të shpal
Zyrtari amerikane flet për marrëveshjen Kosovë-Serbi dhe 10-15 miliard euro Ish-zyrtari amerikan në Pentagon i ngarkuar me çështje të Ballkanit Perëndimor vlerëson se Bashkësia Ndërkombëtare nuk ë
Milot-Balldren, Zëri i Amerikës vlerëson Metën Në Shqipëri presidenti Ilir Meta, i ktheu pas parlamentit të enjten, kontratën e koncesionit për ndërtimin e aksit rrugo
Fitoi Lotarinë Amerikane, shqiptarit i ndodh e papritura Mori lajmin e gëzuar si fitues i Lotarisë Amerikane,por shqiptarit i ndodh e papritura. Bëhet fjalë për Çlirim Tupi nga
Mega operacion, amerikanët arrestojnë 700 emigrantë pa letra Diku 700 emigrantë që po punonin në një fabrikë të përpunimit të ushqimit pa dokumentacione janë arrestuar në Misisipi.
RAI 3 tregon mafian shqiptare: Luftojnë me Ndraghetta-n, mbushën Europën me kokainë nga Amerika Jugore Programi “Narcotica” i Tg3 ka shkuar kësaj here në Shqipëri, ku dy realizuesit e tij Valerio Cataldi dhe Raffaella Pusce
Këshilltari i Komisionit Amerikan, Hand: Disa prirje të kësaj qeverie janë shqetësuese Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Këshilltari i Komisionit Amerikan të Helsinkit, Robert Hand, thotë se kriza e sh
Dorëhiqet ambasadori amerikan në Rusi Ambasadori amerikan në Rusi Jon Huntsman Jr. i paraqiti Presidentit Donald Trump dorëheqjen, duke sinjalizuar përfundimi
Amerika lejon blerjen e armëve, por ndalon me ligj këto produkte Amerika është tronditur nga dy të shtëna masive gjatë fundjavës në El Paso, Texas dhe Dayton, Ohio. Të paktën nëntë
Sipas statistikave, kjo është arsyeja pse jeni akoma beqarë Ka shumë biseda këto ditë se si takimi në shekullin XXI është më i vështirë se kurrë. Aplikacionet e takimit na kanë dhë
Zyrtari amerikan godet Serbinë: Një shtet që synon BE-në nuk duhet të pranojë armë nga Rusia Vetëm brenda muajit korrik Serbia ka nënshkruar një marrëveshje ushtarake dhe për armatim me Francën, ndërkohë artileri