999 rezultate për

mergim

Mërgimtarët përballen me vështirësi gjatë kalimit nëpër Serbi e Mal të Zi Bashkatdhetarët që vijnë për pushime në Kosovë, vazhdojnë të përballen me probleme gjatë rrugës. Sikur edhe në vitet e k
Kuçi: Shteti të fokusohet te mërgimtarët në tërheqjen e investimeve Maqedonia në raport me tërheqjen e investimeve të fokusohet tek mërgimtarët sespe ata janë njerëz që e njohin vendin, e
Mërgim Mavraj dëshiron nuse shqiptare Edhe pse është rritur në Gjermani Mërgim Mavraj i qëndron besnik traditës dhe zakoneve të familjes shqiptare. Mërgimi ed
Nga Behrami te Sadiku, ja 16 "tradhëtarët" e Kombëtares (FOTO LAJM) Elvis Kabashi ishte rasti tipik i atij që i tradhton ngjyrat kuqezi. Nëse në të kaluarën futbollistë nga Kosova si Valon
Mërgim Brahimi pendohet, FSHF i mbyll derën Futbollisti me origjinë nga Kosova, Mërgim Brahimi kërkon të rikthehet në kombëtaren kuqezi. Futbollisti 20-vjeçar i Gra
Poposki: Mërgimtarët janë ambasadorë të Maqedonisë Shefi i diplomacisë Nikolla Poposki gjatë debatit të sotëm të Institutit për hulumtime gjeostrategjike dhe politikë të j
Hapet ordinanca gjinekologjike nga një mërgimtar shqiptar Ka shumë mjekë gjermanë që synojnë të largohen nga Gjermania drejt Zvicrës për shkak të pagave të mira në shëndetësinë z
Mërgimtarët do të regjistrohen Në mbledhjen e sotme të qeverisë u mor vendimi për regjistrimin e mërgimtarëve të Kosovës, si në potencialin intelekual
Kthehen mërgimtarët edhe për raundin e dytë Ashtu sikurse në raundin e parë të zgjedhjeve edhe në të dytin ka pasur ardhje të shumtë të mërgimtarëve për votuar, pse
Osmani: Ardhja e mërgimtarëve ndalon manipulimin zgjedhor Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani në vazhdën e takimeve të shumta me mërgimtarët shqiptarë në Zvicër, Austri dhe Itali argu
Trondit De Biasi: Mund të largohem Gianni de Biasi ngrin buzëqeshjen e shqiptarëve pas dy sukseseve rresht ndaj Norvegjisë dhe Lituanisë, duke dhënë sinjal
Tentime për të penguar mërgimtarët Agjencia për fluturime civile ka refuzuar kërkesat e “Er Bukuresht” dhe Enter er” për realizimin e fluturimeve çarter pë
Zgjedhjet në Maqedoni kthejnë mërgimtarët shqiptarë Zgjedhjet që do të mbahen më 24 mars në Maqedoni kanë bërë që të kthehen shumë shqiptarë nga emigrimi. Kryesisht do të v
Brahimi do të vazhdojë ta përfaqësojë Zvicrën Mesfushori kosovar Mërgim Brahimi do të vazhdojë të luajë për përfaqësuesen Shpresa (U-21) të Zvicrës, ani pse ai muajin
Mes fëmijëve edhe një shqiptare që i mbijetoi masakrës Sipas të dhënave të fundit, në shkollën “Sandy Hook” në Newtown ku humbën jetën 27 veta, ishte edhe një nxënëse shqiptar
BPM: Mërgimtarët kanë sjellë 1.8 miliard euro Nga fillimi i muajit janar deri në fund të shtatorit, në Maqedoni kanë hyrë rreth 1 miliard e 180 milionë euro, mjete të
Gruevski: Trajtim "ekstra" për mërgimtarët maqedonas Në një kohë kur mërgimtarët shqiptarë vuajnë shumë për tu pajisur me dokumentet e udhëtimit, mërgimtarët maqedonas do ke
Ahmeti kërkon Kërçovën nga mërgimtarët Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti së shpejti do të nisë një tur takimesh në Zvicër ku pritet të takohet me mërgimtarët shqiptarë
Mërgata, 700 mln euro në 6 muaj 700 milionë euro përbrenda 6 muaj. Ky është bilanci i dërgesave financiare të mërgatës sonë, pjesën më të madhe të së ci
Maqedonasit përfitojnë nga miliardat e mërgimtarëve shqiptarë Po të mos ishin mërgimtarët shqiptar, ekonomia e Maqedonisë do të kishte falimentuar me kohë. Megjithatë përveç asaj që