999 rezultate për

mergim

Mërgimtarët e viteve 70-ta (VIDEO) Në emisionin "Arkivi" të gazetarit Fisnik Dërguti në Radio Televizionin e Kosovës u trajtua tema "Mërgimtarët e viteve 7
Vdes veprimtari i çështjes kombëtare, Osman Shemsiu Ka vdekur në moshën 84-vjeçare Osman Shemsiu, xhaxhai i dëshmorit të kombit, Zija Shemsiu. Osman Shemsiu ishte pjesëm
"S'i trembemi Serbisë, në Beograd për pikë" Duhet më shumë se një muaj për ndeshjen ndaj Serbisë më 14 tetor në Beograd, por përsëri ajo është tema kryesore në inte
Mavraj me shokë: Shërim të shpejtë Ilir Azemi Mbrojtës i Kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj i uron shërim të shërim të shpejtë ish shokut të tij te Greuther Furth Ili
Mërgimtarët nga Tetova aksident në Bujanoc, një i vdekur Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident rrugor të ndodhur mbrëmjen e djeshme në afërsi
Mërgimtarët duan vendosjen e "Gurit të Atdheut" Diaspora ka propozuar së fundmi që në mes të fshatit Veleshtë të Strugës të vendoset një memorial që të quhet "Grui i At
Mavraj: Fal 5 vakte, edhe kur jam në autostradë (FOTO LAJM) Mbrojtësi kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, në një intervistë për gazetën prestigjoze gjermane "Bild",
Mërgim Mavraj nuk luan për Kosovën Dje është publikuar lajmi se Federata Shqiptare e Futbollit i kishte dhënë leje futbollistit shqiptar me origjinë nga Ko
Mërgim Mavraj do luajë për Kosovën Futbollisti i Greuther Furth në Bundesliga II dhe i Kombëtares së Shqipërisë Mërgim Mavraj do të luajë për ngjyrat e Kos
Mavraj lajmëron: Ndeshja e fundit me Greuther Furth E ka publikuar para se të luante ndeshjen e kthimit të “play-off”-it me Hamburgun, në funksion të ngjitjes ose jo në Bun
Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi duke e falur namazin (FOTO) Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi janë dy futbollistët shqiptarë të klubit gjerman Greuther Furth. Mërgim Mavraj luan për
Diaspora, rradhë të gjata për të votuar (FOTO LAJM) Shqiptarët e diasporës u janë përgjigjur masivishtk thirrjeve të partive shqiptare në Maqedoni për pjesëmarrje të gjerë
Kaçe dhe Mavraj "skuqen" Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e kësaj fundjave mes Furth d
3.624 mërgimtarë aplikuan deri tani për të votuar në zgjedhjet presidenciale Numri i aplikimeve të mërgimtarëve të Maqedonisë për të votuar në zgjedhjet presidenciale, gjatë ditës së djeshme ka shk
Diaspora do të votojë me 12 prill për zgjedhjet presidenciale Data 7 mars është afati i fundit për t`u lajmëruar të gjithë mërgimtarët mbi 18 vjeç të interesuar për të votuar në zgj
Lushnaku dhe djali i tij Mërgimi kandidat për në Skënderaj vendimi i gjyqtarit të EULEX që Sami Lushtaku të mos dalë ënga qelia as për pak minuta sa të betohet po çon në humbjen e
Veturat e mërgimtarëve, shënjestër e “plaçkitjes”?! Apo bëhen veturat e mërgimtarëve shqiptarë shënjestër e gjobave nga ana e Ndërmarrjes publike “Parkingu i qytetit”-Shkup
“Kërkojmë ndihmën e Kosovës ose të Serbisë” Javë më parë në Prishtinë janë kthyer kontingjenti i parë prej 110 emigrantëve të Kosovës nga Hungaria, por atje kanë mb
Ekonomia e Maqedonisë mbijeton falë mërgimtarëve Stabiliteti social dhe ulja e varfërisë në Republikën e Maqedonisë arrihet vetëm përmes të ardhurave që sjellin mërgimta
Serbët dhe kroatët po shkaktojnë pritje të gjata nëpër kufij Mërgimtarët që po kthehen në vendlindje gjatë kësaj fundjave kanë raportuar se po përballen me pritje të gjata në kufiri