999 rezultate për

menyre

Kakavija sërish pikë kaosi, qytetarët torturohen në radhë të gjata Radhët e gjata janë kthyer në një makth për qytetarët shqiptarë në pikën Kufitare në Kakavijë. Qytetarët që nisen dre
Pse po shënon rritje në mënyrë drastike numri i infarkteve në Shqipëri? Rreth 53.7% e vdekjeve në Shqipëri ndodhin prej sëmundjeve kardiake. Sipas një studimi të EuroStat dhe INSTAT, rezulton
Të gënjejnë sy më sy, këto janë shenjat më mashtruese të horoskopit Duam apo s'duam ta pranojmë, të gjithë biem pre e mashtrimeve dhe gënjeshtrave, sigurisht që ndjesia e të qenit ''i vënë
Dënohet me tre vjet e gjysmë burg ish-kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski Ish kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski është dënuar me tre vjet e gjysmë burg. Vendimi u bë i ditur mbrë
Organizoi sërish dasmë, biznesmeni merr gjobën marramendëse Policia e Durrësit ka vendosur 1 milion lekë gjobë dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, ndaj një admini
Si lindi sfida më e re në rrjete sociale dhe pse s’po funksionon Miliona njerëz kanë postuar foto me mbishkrim #WomenSupportingWomen, #ChallengeAccepted apo #BlackAndWhiteChallenge, si
Reagon ambasada e SHBA-së: E kuptojmë zhgënjimin e opozitës! Ambasada Amerikane ka reaguar pas votimeve në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ku thekson se këto ndryshime do të do t
Kryemadhi: As PS e 1998 nuk e ndryshoi Kushtetutën në mënyrë të njëanshme Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ndërsa foli për zhvillimet e fundit politike, në lidhje me ndryshimet kushtetues, që
Të mirat dhe të këqijat e kontraceptivëve, gjithçka që duhet të dini Pilula kontraceptive është padyshim metoda më e përdorur për parandalimin e shtatzënisë së padëshiruar. Megjithatë, ësht
Vërini gishtin kokës, vala e dytë e koronavirusit është afër Me një çmim të lartë ne arritëm ta mbajnë nën kontroll kurbën e infeksionit me Sars-CoV-2. Por nëse tani nuk përpiqemi t
Ndodh me lojtarin në “Premier League”, bën krahun me bebe fëmijësh për hile Adama Traore ka gjetur një mënyrë të re për të ndaluar mbrojtësit që ta kapin prej krahu, duke aplikuar vaj për fëmijë n
Dafina Zeqiri ironizon në mënyrën me epike kur serbët thonë "Kosova është Serbi" (VIDEO) Dafina Zeqiri është një nga artistët e shumtë që kanë reaguar ndaj gafës së kompanisë ‘Apple’ e cila kishte vendosur Kos
Ndaluan muzikën kudo pas orës 20:00, Bino zbardh pse u mor ky vendim nga qeveria Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar më herët gjatë ditës se, me vendim të qeverisë, ndalohet hapja
Pse infeksionet e traktit urinar janë më të shpeshta gjatë verës Me ardhjen e verës temperaturat ngrihen gjithnjë e më shumë, stili jetësor ndryshon dhe ne bëhemi më aktivë. Ditët i kal
Gjithçka duhet të dini për vënien e maskës, çdo mënyrë tjetër nuk jep efekt kundër COVID-19 Pas lajmit se mungesa e maskës në ambiente të mbyllura do të dënohet me gjobë, është koha për ta marrë më seriozisht ven
"Fitore për futbollin francez", tifozët në tribuna po i shijojnë miqësoret Paris Saint-Germaini e shpartalloi ekipin e divizionit të dytë, Le Havren, në miqësoren e luajtur të dielën që ishte e j
Ishte karantinuar në qendrën e riatdhesimeve, vdes në mënyrë misterioze shqiptari Një 28-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në dhomën e tij në qendrën për riatdhesime dhe azilkërkue
Osmani propozon 3 milionë euro buxhet për maska shumëpërdorimëshe për qytetarët Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në foltoren e Kuvendit ka thënë se në amendament në projektligjin për rishikim buxhetor
Kalonte sirianët në kufi, si u arrestua në Morinë 21 vjeçari Në pikën kufitare të Morinës në Kukës është kapur në flagrancë një 21-vjeçar nga Tirana që kundrejt pagesës ndihmonte sh