999 rezultate për

menyre

Çmimet e roamingut ulen në mënyrë drastike! Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC) është i lumtur të njoftojë se që nga sot, çmimet roaming në të gjithë Ballkanin P
Shkodër, qytetari voton në tualet: Shpresoj të vijë kryeministri t’i numërojë (VIDEO) Ky qytetar ka zgjedhur një mënyrë tepër origjinale për të shprehur revoltën ndaj zgjedhjeve të njëanshme. "Të nderuar
4 këshilla që takimi i parë të jetë i suksesshëm Përgatitja për takimin e parë zakonisht është e mbushur me kombinimin e emocioneve, frikës dhe intrigave Kemi disa kë
BE: Të mos pengohen zgjedhjet e 30 Qershorit Lidhur me gjendjen politike në vend ka reaguar edhe delegacioni i BE në Shqipëri. Delegacioni shprehet se duke patur
Këni përfunduar pushimet, por s’dini nga t’ia nisni punës, ndiqeni këto rregulla Jeni ulur para kompjuterit, prej nga ku kanë dalë dhjetëra pune prej teje e krejt papritur , tani pas pushimeve s’di ng
Të famshmit që kanë vdekur në mënyrë shokuese dhe misteroze (FOTO LAJM) Vdekje natyrale apo komplot? Kurrë nuk është njohur arsyeja e vërtetë e vdekjes së këtyre personazheve shumë të famshëm.
Basha tregon mënyrën e vetme si vendi mund të ketë zgjedhje Për kreun e Partisë Demokratike, në gjendjen ku ka përfunduar vendi, Shqipëria rrezikon gjithçka, dhe argumenton se një
9 ushqime për të shtuar në peshë në mënyrë të shëndetshme Zakonisht njerëzit janë të interesuar më shumë në uljen e peshës se sa në shtimin e saj. Megjithatë, këshilla të të ushq
BE thirrje palëve: Gjeni rrugën e dialogut Pak para se të fillojë protesta, delegacioni i BE ka dhënë një deklaratë bën thirrje palëve politike për të treguar vull
Kapexhiu: Do pengoj votimet, nuk dua të dal më jashtë Shqipërisë Karikaturisti i njohur Bujar Kapexhiu shpërthen në ironi për votimet më 30 qershor. I ftuar në emisionin “Debati në
Rusja shkon për seks me të dashurin misterioz, ai e hedh nga dritarja e katit të 6 (FOTO LAJM) Një 22-vjeçare ruse është gjetur e vdekur në Bahrein, në mënyrë misterioze. Lyubov Mezentseva ndodhej në një hotel me
Shpëtoni nga mushkonjat në mënyrë natyrale (VIDEO) Me ardhjen e verës mushkonjat bëhen një problem i madh përgjithësisht ndërkohë që kthehen në një rrezik për ata që kanë
Meta trondit Ramën: Shtyn datën e zgjedhjeve Vendi ka hyrë tashmë në një krizë totale. Presidenti i Republikës Ilir Meta vendosi pak më parë që të tërheqë dekretin q
Protesta e opozitës, reagon ambasada gjermane: Asnjë formë e nxitjes së dhunës nuk është e tolerueshme Pak orë përpara nisjes së protestës kombëtare të opozitës ka reaguar dhe ambasada gjermane në Tiranë. Ambasadorja Schütz
DW: Kosovarët po emigrojnë në mënyrë të rregullt Migrimi i qytetarëve të Kosovës pavarësisht perceptimit se ka shënuar rritje, sipas të dhënave zyrtare ka pasur rënie. P
Avioni lë pas një pamje të mrekullueshme (FOTO LAJM) Një avion pasagjerësh ka krijuar një efekt të jashtëzakonshëm në qiell mbi Gjermaninë, duke lënë pas një pamje me ngjyra
Si e vrau polici punëtorin në kazinon e Suharekës? Më 17 mars të këtij viti, me armë zjarri në vendin e tij të punës u vra Jetmir Alia. Ai në mëngjes kishte marrë ndërrimi
Metoda për të luftuar alergjitë Alergjitë më të zakonshme janë të shkaktuara nga grimca të vogla në ajrin që marrim frymë. Ndryshe nga alergjitë ndaj
Ushqimet që na bëjnë të ndihemi me energji Një ditë e rëndë në punë dhe mungesa e gjumit janë shkak i lodhjes tuaj. Por ushqimi është motori ynë i energjisë, pr
Fëmijët që gëzojnë një bukuri përrallore (FOTO LAJM) Çdo fëmijë ka pak magji në vetvete. Është diçka speciale tek secili fëmijë që bën të jenë unik dhe special në mënyrën