999 rezultate për

mendoni

Nëse mendoni se këto perime i keni larë siç duhet, gaboheni Njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre e dinë se është jashtëzakonisht e rëndësishme të lahen produktet ushqimore. Pr
Speci djegës, nuk do t'i paramendoni cilësitë e veçanta të tij Nëse ju pëlqejnë specat djegës, atëherë keni një arsye më shumë për t'i ngrënë ato, pasi mund t’ju ndihmojnë të jetoni m
Dhjetra pedagogë i bashkohen protestës: "Jeni gjenerata e parë që mendoni ndryshe" Ditën e sotme protestës së studentëve u janë bashkuar dhjetra pedagogë, duke i mbështetur dhe duk u dhënë kurajo për kau
"Dua të bëj një fëmijë”, Roza Lati kërkon ndihmën e fansave (FOTO LAJM) Roza Lati është një nga moderatoret më të komentuar në rrjet, e cila di gjithmonë si të tërheqë vemdnjen e mediave dhe t
Nëse mendoni se këto fruta-perime i keni larë siç duhet, po ju themi se jo Njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre e dinë se është jashtëzakonisht e rëndësishme të lahen produktet ushqimore. Pr
INTERVISTA/ E vetmja rrugë e opozitës, bojkoti Montazhet, vrasjet, vjedhjet e grabitjet, apo dhe kërcënimet kanë qenë ngjarjet që kanë ndodhur kohët e fundit në vend.
Nëse mendoni se në WC-të publike ka më shumë mikrobe, gaboheni Padyshim që banjot publike janë një vend ku rreziku nga mikrobet është i lartë. Jo më kot, sipas një studimi, 60% e amer
Sala kujtohet më në fund: Telefononi këto numra nëse televizori nuk ju kap stacionet Që prej ditës së djeshme mijëra familje në Shqipëri nuk munden të shohin televizor për shkak të kalimit nga transmetimi
Nëse mendoni se këto gjëra duhen bërë në mëngjes e jo në darkë, gaboheni Sa herë mund ta kemi thënë “okay, do e bëj nesër në mëngjes”? Është shprehja jonë e preferuar që na shoqëron në çdo m
Pas këtyre pamjeve mendoni dy herë për martesë (VIDEO) Videot e dasmave janë të shumta në internet, të cilat tregojnë momentet më të lumtura të njerëzve gjatë kurorëzimit të d
Gjakderdhja në hundë nuk është aq e thjeshtë sa e mendoni “Asgjë e tmerrshme, ka pëlcitur kapilari”. Kështu jemi mësuar të dëgjojmë kur dikujt fillon t’i rrjedhë gjak nga hunda,
Mënyra si qendroni u tregon njerëzve çfarë mendoni për ta (FOTO LAJM) Gjuha e trupit është mënyrë joverbale e komunikimit, e cila zbulon shumë për mendimin tonë, gjendjen tonë shpirtërore dh
Sot mos mendoni të dilni në diell, rrezikoni shëndetin Të mërkurën i nxehti përvëlues përfshin territorin e vendit tonë. Meteorologët parashikojnë temperatura mbi 39 gradë Cel
Mendonit se ishte i çmendur? Ja ku frymëzohet Rama për çitjanet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është një ndër kryeministrat më të komentuar për veshjen e tij. Me një stil ndryshe, shumë lar
Sofia e Çanit është shumë më e vogël sa e mendoni ju (FOTO LAJM) Çani duket se ka gjetur "Sofinë" përfekte për Zonën e Lirë. Bukuroshja Xheni Brahaj është bërë e njohur për publikun
Pogba shumë pranë Barcelonës, e duan edhe tifozët Barcelona ende nuk e ka gjetur zëvendësuesin e Iniestas megjithëse shumë emra janë lakuar për të ardhur në "Camp Nou".
Neymar pranon “teatrin" dhe betohet për ndryshim (VIDEO) Neymar gjatë Botërorit ka rënë në qendër të sulmeve dhe kritikave për shkak të lojës që bën. Simulimet e shumta gjat
Çmenduri në autostradë, shoferi fluturon me 204 km/orë Një shtetas është ndaluar mbrëmë në autostradën Tiranë-Durrës pasi po "fluturonte" me 204 km/orë. "Foto qe ska fjale
Pse nuk ju ecën në dashuri? Mund të jenë këto arsye Sipas terapistes së çifteve, Laura Berman njerëzit lëndojnë veten e tyre duke menduar : “E meritoj vuajtjen”. Pakënaq
Punët më të rrezikshme në mbarë botën (FOTO LAJM) Nëse po kërkoni një punë më aventureske dhe po e konsideroni një nga listat e mëposhtme, duhet të mendoni dy herë. A