999 rezultate për

mehmeti

Kim Mehmeti: Gjuha shqipe dëshmon se asgjë ska ndryshuar në qeveri mes sunduesve maqedonas vazalëve shqiptarë Pas raportimeve madiatike se partnerët e koalicionit qeveritarë nuk kanë arritur marrëveshje për miratimin e ligjit për
PD sulmon Ramën pasi u kërkoi dorëheqjen zyrtarëve të Hipotekave: Si Enveri… PD ka reaguar menjëherë përmes deputetit Tritan Shehu, në lidhje me mbledhjen që kryeministri Rama pati me drejtorët e H
Lulzim Basha përshëndet Kim Mehmetin para 100 mijë simpatizantëve në Tiranë (Video) Në tubimin përmbyllës të fushatës zgjedhore, Partia Demokratike e Shqipërisë ka mbajtur një ndër tubimet më të mëdha të
Ja kush pritet zërë vendin e Sadulla Durakut në komunën e Likovës Pas zgjedhjes së Sadulla Durakut si ministër të ekologjisë, gjasa të mëdha që ta zëvendësojë atë në kreun e komunës së
BDI kërkon kthimin e Ermira Mehmetit në politikë? Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Arbër Ademi, në një postim në Facebook i ka bashkangjitur një foto ku shihen min
Ekzekutimi në mes të Vlorës, babai i Elidon Mehmetit nxjerr zbuluar policinë Familjarët e Elidon Mehmetit, i cili u vra gjatë një atentati në qytetin e Vlorës, më 9 prill, mohojnë që djali i tyre t
Mehmeti: BDI i përçau dhe armiqësoi shqiptarët Shkrimtari dhe analisti nga Shkupi Kim Mehmeti ka shprehur hapur dyshime lidhur me sinqeritetin e koalicionit të ri qeve
Atentati në Vlorë, hakmarrje apo pazare droge? Vrasja e 39-vjeçarit Elidon Mehmeti mendohet të jetë për shkak të një hakmarrje të mundshme apo për pazare droge. Bu
Atentati me kallashnikov në Vlorë, Elidoni kërkoi ndihmë por... (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes në qytetin e Vlorës, ku një 40 vjeçar është ekzekutuar me breshër
Ish-deputetja Mehmeti: Shqiptarët po kërkojnë transferim të qetë të pushtetit Ish deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehmeti, gjatë një interviste për "360 gradë", ka thënë se qyt
FAKTET/ Mehmeti zbulon arsyen pse nuk vrau dot Sadik Premten (FOTO LAJM) Pas tre librave për shkrimtarin e njohur Ismail Kadare të botuara në harkun e një viti, libra që ngjallën polemika dhe r
Kim Mehmeti-Taravarit: Nuk bashkëpunoj me ata që gënjejnë popullin (FOTO LAJM) Publicisti Kim Mehmeti i është kundërpërgjigjur sekretarit të përgjithshëm të LR-PDSH-së, Arben Taravarit i cili rrëfeu
Mehmeti: Rama ka mendësi enveriste, i intereson më shumë partia se Shqipëria Në ditën e 27 të protestës së Partisë Demokratike në Shqipëri ka marrë pjesë edhe shkrimtari i njohur nga Maqedonia Kim
Kim Mehmeti i bashkohet çadrës së PD-së: Për Ramën e para është partia, pastaj Shqipëria (VIDEO) Shkrimtari dhe intelektuali shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti gjatë ditës së sotme i është bashkuar çadrës së PD-së.
Ermira Mehmeti: Ja pse Maqedonia është e padrejtë me shqiptarët Ish deputetja shqiptare Ermira Mehmeti, në kuadër të protestuesve të VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, ka thënë se ata
Ditari i Enver Hoxhës mbi fejesën e Silva Turdiut me djalin e Mehmet Shehut: Ka lënë 2-3 vajza... (FOTO LAJM) Në takimin e 13 shtatorit 1981, Mehmet Shehu është paraqitur në vilën e Hoxhës, sipas porosisë së këtij të fundit, bashk
“Mehmeti mendoi vetëvrasjen pas fejesës së djalit me Silva Turdiun” Në takimin e 13 shtatorit 1981, Mehmet Shehu është paraqitur në vilën e Hoxhës, sipas porosisë së këtij të fundit, bashk
DOKUMENTI/ Mehmeti qau para Enverit pse gaboi në fejesën e djalit (FOTO LAJM) “I them Mehmetit jo vetëm ke bërë këtë gabim të madh politik, por as more mundimin duke i njohur këto biografi të Turdiv
Dorëshkrimi sekret i Enverit: E qortova Mehmetin për fejesën e djalit me Silva Turdiun… Dy njerëzit më të fuqishëm të regjimit komunist ishin Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu, por marrëdhënia e tyre mori krisjen
Mesazhi i Ermirës për “patriotët” maqedonas “Tvrdikoreni” që kanë dalë në protesta Mbas protestës së organizatës maqedonase “Tvrdokoreni”, ka reaguar edhe ish-deputetja e Bashkimit Demokratik për Integri