999 rezultate për

mccain

Vuçiç dhe senatori amerikan nuk diskutuan për njohjen e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, është takuar me senatorin amerikan, John McCain me të cilin ka biseduar edhe
Vuçiç takon McCain, kërkojnë vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain ka takuar sot presidentin e ri të Serbisë, Aleksandr Vuçiç.
Senatori i Trump viziton Serbinë, do diskutojë për Kosovën Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, pritet të zhvillojë sot një vizitë në Beograd. Sipas agjen
McCain jep alarmin: Ekziston rrezik i madh për luftë në Ballkan Senatori amerikan njëherësh komandant i komitetit të Senatit për forcat e armatosura, John McCain, ka deklaruar se është
Republikani John McCain sulmon ashpër Donald Trumpin Duke folur në konferencën e Mynihut mbi sigurinë, republikani McCain ka kritikuar disa zgjedhje kontradiktore të Trumpit
Përshkallëzohet konflikti Trump-McCain Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar senatorin John McCain pasi republikani nga Arizona e ka kundërshtuar prete
Propozoi shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi, senatori e quan të çmendur Rohrabacherin Kongresmenin republikan i cili pak ditë më parë propozoi që Kosova dhe Serbia të shkëmbejnë territoret mes tyre, është q
Pavarësia e Kosovës, një lajm i mirë vjen nga Washingtoni Delegacioni i rëndësishëm i senatorëve me shumë peshë do të vijnë në Kosove, te udhëhequr nga miku i madh Senatori repub
McCain: E vetmja gjuhë që kupton Putini, është forca Senatori republikan amerikan, John McCain në intervistë me Zhana Nemcovën, në emisionin e saj “Nemtsova.Interview” ka mb
Shokon senatori republikan: Shantazhet mbi videot seksuale të Trump i publikova unë Senatori republikan, John McCain, dikur kandidat për President përballë Obamës është rrëfyer ditën e sotme për çështjen
Senatorët amerikanë zotohen për sanksione më të ashpra ndaj Putinit Senatori John McCain tha se SHBA-ja nuk do të bëjë “pazar faustian” me presidentin e Rusisë, Vladim Putin, pavarësisht s
“Trump gabon nëse i beson Putin tiranit” Ish-kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 2008, ka paralajmëruar presidentin e zgje
Veseli takoi senatorin amerikan John McCain Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë qëndrimit në Uashington, ka takuar senatorin amerikan
Mediu mban forum me John McCain Fatmir Mediu, si dhe politikanë të tjerë shqiptarë nga e djahta dhe e majta kanë qenë të ftuar në Senatin Amerikan, ku j
Deklarata shokuese e McCain: ISIS po fiton Senatori amerikan John Mc Cain ka dhënë një deklaratë shokuese, lidhur me aksionin e bombardimeve që Amerika ka ndërmarr
Lideri i ISIS së bashku në fotografi me senatorin amerikan McCain Një foto e publikuar në disa faqe arabe ku shihet në një takim lideri i ISIS Ebu Bekër el-Bagdadi dhe senatori amerikan
Obama dhe McCain bëjnë një foto “selfie” Moda e fotove (selfie) me anë të aparatit celular është përhapur me shpejtësi të madhe dhe tashmë përveç të rinjve, ka p
Senatori McCain e kritikon Obamën lidhur me presidentin Putin Senatori amerikan John McCain, mbrëmjen e djeshme e ka kritikuar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, për
McCain: Rusia përpiqet ta mbajë Ukrainën jashtë BE-së Senatori i Shteteve të Bashkuar John McCain në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka shprehur mbështetjen e tij pë
John McCain: "Skandal! Jam kapur si luaj poker me iphone" (FOTO-LAJM) Gjatë debatit në Komisionin për çështje të jashtme në Senatin e SHBA-së kushtuar Sirisë senatori me ndikim, republikani