999 rezultate për

mcallister

E PLOTË/ Ja çfarë përmban paketa McAllister me 20 pika Është zbuluar paketa prej 20 pikash e McAllister që synon zgjidhjen e krizës politike dhe mbajtjen e zgjedhjeve. Përm
LSI presion Ramës: Prano dialogun ose kthejmë postin e Presidentit Kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur me negociatat e fundit mes PS-PD. Vasili është shprehur se paketa “McAlli
Basha zbardh negociatat sekrete me Ramën dhe zyrtarin amerikan Opozita e kryesuar nga Lulzim Basha ka zbuluar negociatat e fundit për zgjidhjen e krizës me kryeministrin Edi Rama dhe
Paketa e DASH për krizën, zbulohet kush u tërhoq nga dialogu Në Shqipëri, deri në mesnatë kanë vazhduar pa rezultat përpjekjet për gjetjen e një zgjidhjeje të krizës politike në ven
Zgjidhja e krizës, Vangjeli zbulon pse Rama nuk shtyn zgjedhjet Sot pritet që PD të dalë zyrtarisht në një vendim mbi ofertën e zëvëndës-ndihmë sekretari Yee. I ftuar në”Opinion” Lo
Mbaron mbledhja e Bashës me aleatët, Rama tërhiqet nga paketa "McAllister" Janë zbardhur detaje nga takimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha me aleatët e tij. Takimi mes tyre ka zgjatur 20 minuta. P
Basha takohet sërish me aleatët, sot pritet vendimi për paketën "McAllister" Kreu i PD-së, Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 20:45 aleatët e tij për të diskutuar përfundimisht mbi paketën “McA
Zëri i Amerikës: Palët janë tërhequr nga qëndrimet e mëparshme, gati marrëveshja Zëri i Amerikës duke raportuar mbi krizën politike në Shqipëri dhe negociatat e zhvilluara nga zyrtari i lartë i DASH sh
Ish-ministri i PD-së shprehet i bindur: Marrëveshja do arrihet me paketën “McAllister” Shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj dhe po ashtu një nga zërat më të rëndësishëm të PD teksa komentoi situatën poli
Rama-Basha pranë marrëbeshjes, shtyhen zgjedhjet... Vizita dhe ultimatumi i zyrtarit të lartë amerikan në Tiranë duket se po jep rezultat dhe palët janë pranë një dakordësi
Dialog për krizën, Lu takim me Edi Ramën Ambasadori amerikan Donald Lu i shkon në zyrë kryeministrit Edi Rama, pas propozimit të DASH për zgjidhjen e krizës me p
Zyrtari amerikan: Zgjedhjet janë legjime edhe pa opozitën Zyrtari i lartë i SHBA-ve Hoyt Brian Yee paralajmëroi sot gjatë një bisede me gazetarët se zgjedhjet e 18 qershorit mund
PPE i kërkon Bashës t’i kthehet dialogut, Hahn: Do i njohim zgjedhjet edhe pa ju Kreu i Grupit te Partive Popullore Europiane Joseph Daul i ka kerkuar kreut te PD-së, Lulzim Basha te rikthehet te tryez
McAllister reagon pas dështimit të negociatave: Rrezikohen zgjedhjet Pas dështimit të negociatave të palëve politike në Shqipëri në prani të zyrtarëve të BE, ka reaguar negociatori David Mc
Ndërkombëtarët heqin dorë: Nuk do të ketë më negociata Ndërkombëtarët janë tërhequr që ditën e parë të negociatave mes mazhorancës dhe opozitës në vendin tonë. Pas dështimi
Zyra e BE zbardh bisedat me Ramën, Metën e Bashën Zyra e BE-së në Tiranë ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka treguar se çfarë ka ndodhur në takimet e sotme të Bashë
Negociatat pa rezultat, Meta dhe Rama i rrëzojnë qeverinë teknike Bashës Negociatat ndërkombëtare japin rezultatin e parë. Burime pranë të dërguarve europiane dhe pranë qeverisë konfirmojnë se
Rama shkëmben batuta me gazetarët pas takimit me McAllister: Mos na e zini rrugën se boll.. Negociatori i BE David McAllister ka përfunduar takimin në kryesinë e Kuvendit me kryeministrin Rama dhe kryetarin e par
Zyrtarët e Brukselit në Tiranë, ja kushtet e Ramës dhe Bashës për dialog Zv.presidenti i PPE-së, David McAllister, dhe eurodeputeti Knut Fleckenstein sot do të jenë në Tiranë. Misioni i tyre i
Ja kush është eurodeputeti i Merkel që do negociojë paktin PS-PD-LSI Pas refuzimit të opozitës për tu ulur në një tryezë dialogu me PS, palët dje kanë aktivizuar të deleguarit e tyre për të