999 rezultate për

mbushur

Sot bëhen 17 vjet nga Marrëveshja e Ohrit, ende nuk është përmbushur tërësisht Sot mbushen 17 vjet nga dita kur u nënshkrua Marrëveshja e Ohrit. Kjo marrëveshje i dha fund konfliktit mes UÇK-së dhe
Courtois flet për herë të parë si lojtar i Real-it Thibaut Courtois është prezantuar si lojtar i Real Madridit. Portieri belg pas shumë negociatave, ka arritur të bind Ch
Sulmi me “drone” ndaj presidentit, 6 të arrestuar në Venezuelë Mes kritikave se Nikolas Maduro do ta përdorte incidentin për të sulmuar kundërshtarët, autoritetet venezueliane kanë vë
Kjo lagje e Berlinit është e mbushur me vajza që punojnë natën Lëvizja e lirë në të gjithë Europën, varfëria e madhe në shtëpi dhe mungesa e politikave efikase qeveritare kanë lënë mi
Del dokumenti që kërkohet heqja e vizave për Kosovën Komisioni Evropian dha rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën, në një konferencë për media pas pak
Sot është ditë e rëndësishme për vizat Komisioni Evropian, pas takimit të kolegjit të Komisarëve, të mërkurën pritet të dalë me njoftimin se Kosova i ka përmbu
Gjermanët habiten nga ajo që del nga bagazhi i shqiptarit, nuk është drogë (VIDEO) "Kujdes kontrolli" është një emision mjaft i njohur në Gjermani dhe këtë herë stafi i emisionit ka qenë prezent gjatë ko
Haradinaj: Edhe pse i kemi përmbushur kriteret nuk lëvizim lirshëm Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim një delegacion prej 14 anëtarësh, ish-ushtarakë dhe civilë
Mbytja e tragetit me mbi 190 pasagjerë, arrestohet kapiteni Policia indoneziane ka arrestuar kapitenin e tragetit që u mbyt të hënë në liqenin Toba në ishullin Sumatra të Indonezis
Kapet sasi e madhe droge në Vlorë Një sasi e madhe droge është gjetur në zonën e Karaburunit në Vlorë. Nga raportimete para mësohet se janë kapur më s
Mafiozi Xhon Alite tregon shqiponjën në trupin e tij (VIDEO) Ish-mafiozi shqiptaro-amerikan nuk i ka harruar kurrë rrënjët e tij. Xhon Alite, me origjinë nga Gjirokastra, ka qenë pj
Prag tragjedie, gurë nga mali bien mbi autobuzin me punëtore Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Knallës, në Shëngjin. Gurë të mëdhenj janë shkëputur n
Speca të mbushur në salcë koper Përbërësit 8 speca të kuq 600 gr mish i bluar 1 preshë 1/2 selino 2 karrota 200 gr domate të konservua
Skuadrat me më së shumti tifozë në shkallët e stadiumit për sezonin 2017/18 (FOTO LAJM) Sezoni futbollistik 2017/18 pothuajse u mbyll këtë javë, por kemi parë shumë skuadra të cilat asnjëherë nuk janë tradhtu
Patate të mbushura Përbërësit 4 patate 200 gr mish 1 qepë kripë Biber i zi qimnon PËR SOS 4-5 lugë vaj vegjetal
Petë të mbushura Çerkeze Përbërësit PËR BRUM 1 gotë ujë të vakët 1 lugë çaji kripë 1,5 gota miell PËRBËRËSIT E BRENDSHËM spinaq
Duhet edhe një kriter për liberalizimin e vizave Komisioni Evropian nuk është ende në gjendje të konfirmojë nëse Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizim
A e mbani mend djalin e Ezelit dhe Ejshanit? Ja sa shumë ka ndryshuar! (FOTO LAJM) Ka qenë një nga serialet turke më të ndjekura në botë, madje ka arritur që edhe të fitojë çmime ndërkombetarë. Një hi
Rasti Almiri, i mbushur me parregullsi Dy ditë para se të mësohet vendimi gjyqësor për rastin e Almirit, juristët vlerësojnë se në procesin gjyqësor ka pasur p
Analizë / Rikthehet finalja e Cardifit e mbushur me hakmarrje dhe ndryshime të mëdha Të gjithë e dimë se si shkoi finalja e 3 qershorit midis Realit dhe Juventusit. Madrilenët poshtëruan me atë rezultat 4