999 rezultate për

mbron

Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Rezarti i bashkohet sherrit dhe mbron Xhemin, ironizon me foton e vjetër të Alketës Në lëmshin që zuri Xhemin, Alketën, bashkë edhe me motrat Vjollca u përfshi edhe Rezart Veleshnja. Pak minuta më parë
Guidë e thjeshtë: Si të mbroni lëkurën nga i ftohti Hidratimi Për të shmangur ose lehtësuar tharjen e lëkurës, pini mjaftueshëm ujë. Përpos kësaj, investoni në një krem
Meta mbron Haradinaj: Fyerja e Ramës e papranueshme Për Kreun e Shtetit, Ilir Meta, sulmi verbal i kryeministrit Rama ndaj homologut të tij Ramush Haradinaj duke e quajtur
Alketa Vejsiu mbron hapur Elvanën: Nuk bëhem kurrë palë me jurinë (FOTO LAJM) Konkurenca mes Elvana Gjatës dhe Arilena Arës në Festivalin e 58 të Këngës e ndau në një farë mënyre publikun shqiptarë
"Dhunohet" Ermal Mamaqi, moderatori ka kaluar një natë të sikletshme (FOTO LAJM) Aktori Ermal Mamaqi me dozën e humorit që asnjëherë nuk i mungon, na ka treguar se mbrëmjen e djeshme nuk ka kaluar një
Mos iu ndani! Kjo është bima e cila mbron mëlçinë Ndonjëherë i kemi shumë pranë disa bimë mjekësore, por për mungesë informacioni nuk ua dimë rëndësinë dhe i nënvlerësojm
Kualifikohen Chelsea dhe Valencia, eliminohet Ajax (VIDEO) Çelsi mori tri pikët që i duheshin përballë Lilës duke fituar 2-1 për të siguruar kualifikimin e për të mbyllur diskuti
Zjarrfikësi italian rrëfen momentin tronditës: Mamaja mbronte përqafuar fëmijët… Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas. Tërmeti shkaktoi 51 të vdekur dhe q
Wilder mbron për të 10 herë titullin në WBC, mposht me nokaut Ortiz (VIDEO) Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë e rëndë të boksit në divizionin WBC, për herë të 10-të në ka
Mënyrat se si ta mbroni veten nga njerëzit që flasin shumë Një histori “argëtuese” për gjyshen e tyre, macen e tyre ose thjesht ecjen në punë: Disa njerëz thjesht duan të shprehin
Patrick Vieira mbron Xhakën: Meriton me tepër respekt Ish-kapiteni dhe legjenda e Arsenalit, Patrick Vieira, e pranon se atij i vjen keq për Granit Xhakën dhe i ka dalë në mb
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Me sytë nga Italia: Këto qytete ofrojnë shtëpi për vetëm 1 euro, kushti (FOTO LAJM) Gjatë viteve të fundit, disa qytete në Itali, kanë ofruar shtëpi për vetëm një euro në përpjekje që të rikthejnë në jetë
Koha kur Rama mbronte me "mish e shpirt" Kajmakun (VIDEO) KQZ vendosi sot ti heqë mandatin Kajmakut, ndërsa në mënyrë formale mbetet shkarkimi i tij nga Kryeministri Rama që e ka
Vaji i ullirit ju mbron nga sëmundja e Alzheimerit Studiuesit italianë nga Shkolla e Mjekësisë prestigjioze Leëis Katz (LKSOM) në Universitetin Temple në Filadelfia kanë z
Si ta mbroni shtëpinë tuaj nga hajdutët këtë dimër, këshilla nga ekspertët Me orët e kthyera këtë fundjavë, netët do të fillojnë më herët dhe, për fat të keq, kjo do të thotë se hajdutët kanë më
Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen! Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetë Bordullaku është bimë e ci
Po bën gabime? Bonucci mbron De Ligt Leonardo Bonucci ka folur për Tuttosport për performancën e Matthijs de Ligt deri më tani në Bianconeri, duke sqaruar
Kështu mund ta mbroni zemrën nga kolesteroli Kolesteroli i keq rrit rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare ku përfshihen semundjet e zemrës dhe ataku në zemër. Kolest