999 rezultate për

mbledhur

Drafti gati/ Pritet nisja e komisionit të drejtësisë Edhe pse seanca plenare ishte parashikuar të niste në orën 21:00 të mbrëmjes së sotme, komisioni i posaçëm për reformën
30 vjetori i Ledrit mes VIP-ave (FOTO LAJM) Dje Ledri Vula ka festuar ditëlindjen e tij të 30. Festa ishte një befasi nga nëna e reperit, Xheraldina Vula, e cila ki
Mançevski: Pa u mbledhur kuvendi s’ka bisedime katërpalëshe Zëdhënësi i LSDM-së, Damjan Mançevski pas deklaratës së KSHZ-së për shtyrjen e zgjedhjeve ka thënë se nuk do të ketë zgj
84 të zhdukur nga mbytja e një varke në Libi Mbytja sot e një varke gome të ngarkuar me migrantë në brigjet libiane ka bërë 84 të zhdukur. Kështu bëjnë të ditur dësh
Mblidhet Kryesia e LDK-së, diskutohen ndryshimet në Qeveri Çështja e plotësimit të emrave të ministrave të lënë bosh pas largimit të Hashim Thaçit nga Qeveria, tashmë është temë k
Tensione në Shkup, ja si i ndan policia protestuesit (VIDEO) Në Shkup, pranë Gjykatës Kushtetuese është tensionuar mjaft situata pasi nga njëra anë ndodhen aktivistët opozitarë që p
Ikën për të mbledhur kanaçe, në kërkim prej 3 muajsh 57-vjeçarja Një grua është shpallur në kërkim nga ana e policisë, ku prej datës 8 dhjetor është zhdukur pa lënë asnjë shenjë. Ka qën
Kur Policia Bashkiake e merr seriozisht aksionin duke mbledhur sallatë...(VIDEO) Prej kohësh hapësirat publike kanë qënë të zëna nga persona të cilët shisnin produkte të ndryshme. Por Policia Bashkiake
Studentë e pedagogë protestojnë kundër ligjit të arsimit të lartë Nën moton "Nuk jemi klientë, Qeveria të tërhiqet nga ligji", ka mbledhur bashkë studentë e pedagogë në protestë kundër l
Totozani apelon shoqërinë civile për të mbledhur ndihma për banorët në zonat e bllokuara Avokati i Popullit, Igli Totozani, ishte sot ne Bashkinë e Kukësit për të parë nga afër situatën e vështirë të krijuar s
Haradinaj: Mali i Zi nuk e do tokën tonë, qeveria i thotë merre "Në të kaluarën është luftuar edhe me pushkë, por sot ju jeni duke luftuar në një mënyrë për ta ndalur të keqen". Kë
1 minutë heshtje në Francë për viktimat nga sulmet terroriste (FOTO LAJM) Në nderim të 132 viktimave të sulmeve terroriste të së premtes mbrëma në Paris, sot është mbajtur një minutë heshtje. Pr
10 vendet me numrin më të lartë të tifozerisë në stadium (FOTO LAJM) Tifozët janë një pjesë shumë e rëndësishëm për çdo skuadër në një ndeshje futbolli. Të gjithë janë kuriozë për vendet që
Rilidh energjinë dhe dorëzohet në polici: Më burgosni ose më gjeni punë (VIDEO) Një kryefamiljar nga Elbasani, Kadri Filja pasi ka rilidhur energjinë elektrike ka shkuar në komisariatin e policisë për
Barazimi sjellë festë dhe atmosferë fantastike në Tiranë (VIDEO) Ashtu siç pritej ndeshja mes Shqipërisë dhe Danimarkës ka zbrazur rrugët e kryeqytetetit dhe i ka mbledhur njerëzit në l
Ja si e festoi Kumanova barazimin e Kombëtares (VIDEO) Festë e madhe në qendër të Kumanovës pas barazimit të kombëtares shqiptare kundër Danimarkës në Kopenhagë, transmeton Al
LR-PDSH: Presim vendimin e Gjyktës për regjistrimin e partisë Lëvizja për reforma PDSH njoftoi ditën e sotme se, pret vendimin e Gjykatës themelore në Tetovë lidhur me rregjistrimin
Humbja e Chelseat e përmbledhur në kartona (VIDEO) Chelsea humbi dje 3-0 ndaj Manchester City-it, teksa nuk mungon as një video me kartona e krijuar nga faqja e njohur "44
Plaku nga Sllupçani i ka dy fjalë për Ali Ahmetin (VIDEO) Një burrë i moshuar në Sllupçan, ka treguar me lotë në sy mjerimin që ka përfshirë fshatin e tyre, i cili njihet si baza
Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Fitër Bajramit Besimtarët myslimanë shqiptarë dhe ata në mbarë botën, pas 30 ditëve agjërim, lutje, adhurime, sot festojnë Fitër Bajram