999 rezultate për

mbikeqyres

Golemi në Prokurori: Dëshmova gjithçka që dija Dy anëtaret e Këshillit Mbikëqyrës, Ermelinda Meksi dhe Ela Golemi dhanë sot në Prokurori dëshminë në lidhje me vjedhjen
Ish- inspektorja e BSH: Ja pse dështoi Këshilli Mbikëqyrës Ish- Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Teuta Baleta dëshmoi sot para Komisionit të Ekonomisë për skanda
Këshilli Mbikëqyrës të premten në Prokurori Task-forca e Prokurorisë së Tiranës pritet të marrë në pyetje anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë li
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi sot të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin 2.50%
Vjedhja e BSH, Braçe: Do propozoj analizën dhe nxjerrjen e përgjegjësive Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqip
Mblidhet Këshilli Mbikëqyrës, Xhepa:Fullani të japë dorëheqjen Ditën e sotme, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme, ku do të disk
Kuvendi, manual për nxitjen e shoqërisë civile në procesin legjislativ dhe mbikëqyrës të Kuvendit Nisur nga parimi se pjesëmarrja e publikut në vendimmarrje është një element thelbësor për çdo sistem politik transparen
Shkarkohet nga detyra drejtori i INSIG Këshilli Mbikëqyrës i INSIG shkarkon nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të kompanisë pas vendimit për rritjen e tarifav
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin 3.5%. Në një deklaratë për mediat guvernatori
Seancë për vetëqeverisje lokale Për vetëqeverisjen lokale do të zhvilohet një seancë ditën e sotme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Në rend
Marrja e Udhërrëfyesit, Haziri: Parlamenti rol mbikëqyrës Fundi i vitit 2013 është afati më i shkurtër për liberalizimin e vizave. Në rastin më të keq, procesi mund të zgjasë pa
"Duhet rimendojmë të gjithë modelin tonë social” Në një intervistë të fundit, komisionerja europiane e drejtësisë, Viviane Reding, 60 vjeç dhe ministrja gjermane e Famil
Komisioni miraton kandidaturën e Shehit në AMF Enkelejda Shehi është vendosur në krye të Autoritetit Mbikëqyrës Financiar. Komisioni parlamentar i Ekonomisë miratoi me
Këshilli mbikëqyrës i intitucioneve, ja sa shpenzon shteti Sipas Institutit të Statistikave, në vend numërohen mbi 700 shoqëri tregtare shtetërore të cilat me ligj duhet të kenë n
Elisabeta Gjoni emërohet Zv. Guvernatore e Bankës Qëndrore Këshilli Mbikëqyrës i bankës së Shqiperisë gjatë mbledhjes së fundit ka propozuar dhe miratuar Elisabeta Gjonin për post
Rolin kryesor për demokratizim e kishte kuvendi Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Werner Almhofer, ka uruar publikun dhe deputetët me rastin e përvjetor
Fullani kalon klasën në Komisionin e Ekonomisë Miratohen vetëm me votat e mazhorancës tre kandidaturat e propozuara nga kryeministri, për Këshillin Mbikëqyrës të Bankë
30 ditë paraburgim zyrtarëve komunalë Ndërprerja e seancës për të kërkuar ndihmë nga EULEX-i nuk u ka ndihmuar fare gjashtë zyrtarëve komunalë të Prishtinës,
Këshilli mbikëqyrës i BSH-së publikon axhendën e 2011 Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë publikoi kalendarin e temave dhe çështjeve që do të analizohen përgjatë vitit