999 rezultate për

mbikeqyres

Rama e pezulloi nga puna, Arben Malaj gati ta "luftojë" qeverinë Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thirret sipas ligjit për t’
Kërkesa për shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë, lidhur me kërkesën e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës Arben
Shkarkimi i Arben Malajt, Banka e Shqipërisë ndan të njëjtin mendin me PS (FOTO LAJM) Një ditë pas shkresës që grupi parlamentar i partisë socialiste i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anët
Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i AMF-së, takim me misionin e Bankës Botërore Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Z. Ervin Koçi priti në një takim përfaqësues
Xhaferi: Kuvendi i Maqedonisë nuk e ka funksionin mbikëqyrës si shtetet demokratike Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferri mori pjesë në konferencën rajonale të rrjetit të komisioneve parlament
Kompanitë që bëjnë miliarda nga shqiptarët, por s'kanë asnjë shqiptar në bord Janë mjaft kompani në Maqedoni që bëjnë miliarda denare të ardhura nga shqiptarët, por në drejtimin e tyre nuk kanë asnj
Konflikti, Këshilli Mbikëqyrës i OSHEE-së "rrëzon" drejtorin teknik Disa ditë më parë, drejtori teknik i OSHEE-së Haki Mustafa shkarkoi nga detyra kreun e OSHEE-së së Elbasanit, Bukurosh M
Kadriu: Të formohet institucion mbikëqyrës për respektimin e dygjuhësisë Tabela në dy gjuhë në të gjitha institucionet shtetërore, është vetëm njëri nga segmentet që parashikon propozim-ligji i
Përmbytjet/ Kuvendi do diskutojë mbi përgjegjësinë e institucioneve Komisioni për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave mori vendim që të mbahet debat mbikëqyrës për zbatimin e rregull
Ish-deputeti socialist emërohet anëtar i Këshillit Mbikëqyrës në BSH Ish-deputeti i PS dhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj, është votuar si anëtari më i ri i Këshillit Mbikëqyrës në B
Miqtë e ministrave paguhen më shumë se Nishani e Rama Një raport i Kontrollit të Lartë të Shtetit, zbulon pagesat marramendëse të anëtarëve të bordeve dhe këshillave mbikëqyr
Gruevski: Zaev nuk do zgjedhje të parakohshme Kryeministri Nikolla Gruevski mendon se LSDM-ja nuk ka dëshirë që të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. "A
Drejtori i AKI-së sot para anëtarëve të Komisionit Mbikëqyrës Anëtarët e komisionit për Mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë do takohen sot me drejtorin e Agjencisë së
Skandal me INSIG Kosova, 5 mln euro shpërblime dhe reklama Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet pas një kallëzimi të Ministrisë së Financave që hedh hije dyshimi mbi kompaninë IN
BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe miratoi sot Raportin Mujor të Politikës Monetare. Pasi u
Javën që vjen nis plotësimi i vendeve bosh në Këshillin Mbikëqyrës Vendet vakante të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë do të zëvendësohen javën që vjen. Ndërkohë që pritet që e
Këshilli i BSH i kërkon Kuvendit caktimin e guvernatorit të ri Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë i ka kërkuar sot Kuvendit që të zgjedhë sa më parë guvernatorin dhe inspektori
Guvernatorja e BSH në Prokurori për vjedhjen e 713 milionë lekëve Guvernatorja në detyrë në Bankën e SHqipërisë Elisabeta Gjoni është paraqitur mëngjesin e sotëm në Prokurori ku do pyete
Rama takim me guvernatoren Gjoni e anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës Kryeministri Edi Rama takon sot Guvernatoren e re të komanduar të Bakës së Shqipërisë Elizabeta Gjoni. Në takimin që zhv
Prapaskenat e shkarkimit të Fullanit, ja qëndrimi i Këshillit Mbikëqyrës Edhe pse pritshmëritë ishin pothuajse të qarta për shkarkimin e Ardian Fullanit nga posti i Guvernatorit të Bankës së Sh