999 rezultate për

mbetjeve

Të zbardhet identiteti i 55 mbetjeve mortore Pas varrimit të 55 mbetjeve mortore të 55 shqiptarëve të pushkatuar, në janar të vitit 1945 ose më vonë, të cilët janë k
Kuvendi hedh poshtë dekretin e Topit për ligjin e mbetjeve Me 73 vota të mazhorancës është hedhur poshtë dekreti e Presidentit për rishikimin e ligjit për menaxhimin e integruar t
Bregu: Ky ligj detyrim për të hyrë në BE Deputetja e partisë Demokratike Majlinda Bregu në fjalën e saj në parlament deklaroi se ligji është i nevojshëm dhe ësht
Debate në parlament për ligjin e mbetjeve Po zhvillohet në parlament me debate midis deputetevë të Partisë Socialiste dhe atyre demokratë seanca ku do të votohet
Importi i mbetjeve si simptomë e kapjes Bëhet fjalë për simptomën e kapjes së shtetit nga një grup i ngushtë interesash në kurriz të shoqërisë. Është vetë thelb
Wollfarth bashkëpunoni për reformat Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth tërheq sërish vëmendjen e politikës shqiptare për dialog dhe mirëkuptim n
Topi: Ligjet të mos shihen si beteja politike Presidenti i vendit Bamir Topi nga qyteti i Shkodrës ka reaguar për ligjin e mbetjeve. Sipas kreut të shtetit ligjet të
Topi nuk dekreton ligjin për menaxhimit të mbetjeve Kreu i shtetit Bamir Topi ka rikthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”.Në një de
Sateliti Uars “lë Italinë, niset për Kanada” Rënia e lirë e satelitit Uars, nuk ekziston rrezik për Europën, ka siguruar NASA. Ekspertë të Stacionit hapësinor amerik
Plehrat po helmojnë shqiptarët Kuvendi ka nisur seancën plenare, ku po diskutohet projektligji "Për ratifikimin e marrëveshjes së financimit dhe proj
Plehrat pa doganë në Shqipëri, nisin protestat Pak ditë pasi miratoi ligjin për importin e mbetjeve të riciklueshme, qeveria po përgatit një tjetër masë që nxit futjen
Formohet Departamenti për Mjekësi Ligjore Pas miratimit të legjislacionit të ri nga Kuvendi i Kosovës, Zyra për Persona të Zhdukur dhe Mjekësi Ligjore (ZPZHML) ës