999 rezultate për

mbetjeve

Kritere për ndërtimin e impianteve të mbetjeve Ministri i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave, Fatmir Mediu, zhvilloi sot analizën e punës së MMPAU për vitin
Menaxhimi i mbetjeve drejt riciklimit dhe jo drejt groposjes Interesi kryesor i politikave europiane për menaxhimin e integruar të mbetjeve është orientimi drejt riciklimit dhe jo d
Europë pa landfille Kreu i Mjedisit Fatmir Mediu ka saktësuar se Ligji i Menaxhimit të Mbetjeve është brenda kritereve të Bashkimit Europian
Biznesi i mbetjeve, këshilltarët e majtë i kërkojnë llogari Bashës Këshilltarët socialistë në Bashkinë e Tiranës akuzuan të mërkurën kreun e Bashkise Lulzim Basha se u hoqi të drejtën rom
Vlorë, landfild për grumbullimin dhe trajtimin e mbetjeve urbane Vlora do të ketë një lanfield për grumbullimin dhe trajtimin e mbetjeve urbane, investim i cili pritet të kushtojë 1 mil
Industria e riciklimit Miratimi i Marrëveshjes për dhënien e statusit ligjor të Qendrës Rajonale të Europës Lindore dhe Qendrore për Mjedisin,
Mediu; Ndëshkim ndaj ndotësve të mjedisit “Menaxhimi i mbetjeve është një problem serioz por ka ardhur koha që të percaktojme pergjegjesit cdo qytetar dhe biznes
Berisha mbledh prefektët për mbrojtjen e mjedisit Kryeministri Berisha do të mbledhë në një takim në kryeministri, Prefektet e vendit dhe Kryetarët e Qarqeve. Në qëndër t
Referendumi për plehrat, Bino: Nisma me sfond politik Organizimi për mbledhjen e firmave për kundërshtimin e ligjit mbi "Importin e Integruar të Plehrave” është cilësuar si n
Shtatori, afati i fundit për përdorimin e qeseve plastike Në shtator pritet të ndalohet përdorimi i qeseve plastike. Vendimi është marrë nga qeveria e cila do të ndalojë kompanit
Mbeturinat, gjobiten 41 bashki dhe komuna Rreth 41 bashki dhe komuna në të gjithë vendin janë gjobitur nga Inspektoriati i Mjedisit për shkelje të ligjit për mena
Mbetjet, gjobiten krerët e 16 bashkive dhe 26 komunave Ministria e Mjedisit ka gjobitur krerët e 16 bashkive dhe 25 komunave, pasi nuk kanë zbatuar ligjin për “menaxhimin e in
Ligji i Mbetjeve, Mediu: Sipas Direktivës Europiane Në prezantimin e projektit “Forcimi i kapaciteteve të MMPAU për hartimin e ligjeve dhe zbatimin e legjislacionit kombëta
Mediu: Bashkitë dhe komunat do gjobiten po nuk menaxhuan mbetjet Komunat dhe bashkitë që nuk kanë një menaxhim të mirë të mbetjeve do të gjobiten. Kështu është shprehur ministri i Mjedi
Mediu: PS importoi mbetje të pakontrolluara Deklarata e djeshme e djeshme Partise Socialiste se do të mbështesë nismën e Aleancës Kundër Plehrave për mbledhjen e fi
Mediu: Në 2012, sfidë trajtimi i mbetjeve dhe reduktimi i ndotjes Trajtimi i mbetjeve dhe reduktimi i ndotjes do të jenë ndër sfidat kryesore të Ministrisë e Mjedisit për vitit 2012. Në
Ligji i Mbetjeve, KQZ shqyrton kërkesën për referendum Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shqyrtojë gjatë ditës së sotme projektvendimin “Për menazhimin e integruar t
Ligji i mbetjeve, shoqëria civile: Do mbledhim 50 mije vota Përfaqësuesit e shoqërise civile nëpërmjet një kërkese të depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë kërkuar sh
Mbetjet urbane "pushtojnë" Velipojën Problemi i menaxhimit të mbetjeve urbane tashmë është kthyer në një problematikë për shumë zona të Shqipërisë. Qeveria i
Gjirokastër, tryezë e rrumbullakët mbi menaxhimin e mbetjeve urbane Gjatë ditës së sotme në qytetin gurtë të Gjirokastrës është mbajtur një tryezë e rrumbullakët mbi menaxhimin e mbetjeve