E FUNDIT/ Plagoset me pistoletë silenciator një person pranë piramidës
999 rezultate për

mbetjeve

Prizreni me Master-Plan për menaxhimin e mbetjeve Këshilltarët e Kuvendit Komunal të Prizrenit me shumicë votash kanë miratuar Master-planin për menaxhimin e mbeturinave
Zëvendësministrja Ifti merr pjesë në Konferencën Botërore për Mbetjet e Ngurta në Brazil Zëvendësministrja e Mjedisit, Znj. Olijana Ifti, mori pjesë në Konferencën Botërore për Mbetjet e Ngurta në Sao Paolo, B
Miratohen rregullat për dorëzimin e mbetjeve të rrezikshme Qeveria vendosi sot miratimin e rregullave për dorëzimin e mbetjeve të rrezikshme dhe të dokumentit të dorëzimit të tyre
Dhoma Britanike e Tregtise organizon takim për menaxhimin e mbetjeve urbane Dhoma Britanike e Tregtisë organizoi këtë të mërkurë një takim me përfaqësues të shumë komunave dhe bashkive lidhur me m
Zv.Ministrja e Mjedisit vizitë në Gjermani Një delegacion shqiptar i kryesuar nga zv.Ministrja e Mjedisit Olijana Ifti, njëherësh Kryetare e Komitetit Ndërministro
MM gjobit komunat dhe bashkitë për mbetjet Të paktën 137 kryetarë bashkish e komunash janë gjobitur nga Ministria e Mjedisit pasi nuk kanë marrë asnjë masë për gru
AKIP: Rama të distancohet nga importi i plehrave Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) i këkroi sot qeverisë distancim nga cdo iniciativë për të risjellë importin e
Prishtina kërkon protokoll të ri për dorëzimin e mbetjeve mortore Nesër fillon formalisht dita e parë e punës në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës. Ndërsa sot sipas kryeprokurori
Peleshi kërkon bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi kërkoi sot bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit. Duke folur në tr
Ifti-Arvizu: Bashkëpunim për menaxhimin e integruar të mbetjeve Në cilësinë e Kryetares së Komitetit Kombëtar të Menaxhimit të Integruar të Mbetjeve, Zv. Ministrja e Mjedisit, Olijana
Banorët e Bradasheshit kundër ndërtimit të landfillit Ndërtimi i një landfilli për përpunimin e mbetjeve në komunën Bradashesh është kundërshtuar nga banorët e kësaj komune t
Komiteti për menaxhimin e mbetjeve ngre fond mjedisor Komiteti ndërministror për Menaxhimin e Integruar të Mbetjeve zhvilloi ditën e martë, dt 21 janar, takimin e radhës. Mbl
Menaxhimi i mbetjeve, ministri Koka vizitë në landfillin e Bushatit Ministri i Mjedisit Lefter Koka vizitoi këtë të shtunë landfillin e Bushatit. Kryetari i komunes Bushat, Zef Hila, e ka
Mediu, kundër shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, mendon se Shqipëria nuk ka kapacitetet e duhura për importimin dhe shkatërrimin
Miratohen ndryshimet në ligjin për importin e mbetjeve Komisioni i Integrimit miratoi sot ndryshimet në ligjin për “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”. Nënkryetari i Komi
Projektligji për importin e mbetjeve shqyrtohet sot në komisione Projektligj për disa ndryshime në ligjin “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar shyrtohet sot në Komisio
Qeveria autorizon “V.A.L.E. Recycling” për importin e mbetjeve Qeveria shqiptare ka autorizuar kompaninë “V.A.L.E. Recycling” sh.p.k. për të importuar mbetje në vendin tonë për qëllim
Ndërsa Berisha sjell plehrat në Shqipëri, ambientalistët kanë halle tjera! Ndërsa kryeministri në ikje, Sali Berisha në ditët e fundit të mandatit ka firmosur dy vendime për importin e mbetjeve,
Referendumi kundër importit të plehrave, Kushtetuesja zbardh vendimin Gjykata Kushtetuese ka zbardhur të premten vendimin për mbajtjen e referendumit kundër importit të mbetjeve, kërkesë kjo
Importi i mbetjeve do të vijojë deri në zhvillimin e referendumit Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu ka reaguar nfaj vendimit të Kushtetueses në lidhje me referendumin për importin e mbetj