999 rezultate për

mbetjeve

Aleanca Kundër Importit te Plehrave letër Nishanit Aleanca Kundër Importit te Plehrave, me anë të një letre të hapur i është drejtuar Presidentit Nishani, duke i kërkuar “
Nishani për VOA: Ligjin për mbetjet do ta shqyrtoj sapo të kthehem në vend Presidentin Bujar Nishani miratimi i ligjit për importin e mbetjeve nga Kuvendi i Shqipërisë e gjeti në Shtetet e Bashku
Basha: Për çështjen e plehrave të vendosë populli! Për të parandaluar futjen e mbetjeve për riciklim në vendin tonë, PD ka parashikuar masa konkrete. Kreu i PD-së, Lulzim
Basha: Ja pse Rama lejoi importin e mbetjeve në Shqipëri Kryetari i PD-së Lulzim Basha shpjegon arsyet përse sipas tij, kryeministri Rama lejoi importin e mbetjeve në Shqipëri.
Rama flet pas importit të mbetjeve: Ofrojmë zgjidhje për emigrantët Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë ditës së sotme mori pjesë në Samitin “Migrimi përgjatë rrugës ballkanike” në Vjenë
Shpërthen Rama: Sharlatanë, nuk ju kemi tradhëtuar! Gjatë mesditës, kryeministri Rama ka reaguar për ligjin e importit të mbetjeve në Shqipëri. Në një status në Facebook, R
Plehrat/ Rama: Zhurmë e orkestruar për përfitime politike Kryeministri Rama e ka cilësuar si zhurmë të orkestruar reagimet dhe protestën kundër miratimit të bërë mbrëmjen e djesh
Ligji për importin e mbetjeve, ja deputetët që s’e votuan Ditën e sotme, Parlamenti i Shqipërisë miratoi projektligjin për importin e mbetjeve, i cili u miratua me 63 vota pro, 2
Blushi para protestuesve: Duhet të bëheni më shumë Deputeti Ben Blushi, i cili votoi kundër ligjit të importit të mbetjeve në Parlament foli pas miratimit të ligjit për im
Miratohet ligji i mbetjeve/ Shqipëria iu hap dyert plehrave të Evropës Pas një seance të gjatë, Kuvendi votoi projektligjet e rendit të ditës, ku është dhe ai i mbetjeve. Deputetët kanë vo
Shalsi tërhiqet në momentin e fundit: Ligji i mbetjeve nuk është i imi Iniciatori i ligjit për mbetjet, Eduard Shalsi, është “shfajësuar” vetëm disa minuta para se Kuvendi ta kalojë atë në vo
PD deklaron votën kundër importit të mbetjeve/ Paloka: Është për interes mafioz Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka deklaruar se opozita do të votojë kundër projektligjit q
“Edi Rama ka marrë 4 milion euro rryshfet për të lëpirë atë qe ka pështyrë” Ish¬kryeministri Sali Berisha akuzon kreun e qeverisë se ka marrë një ryshfet prej 4 milionë eurosh për t’i hapur rrugë
Protesta rreth selisë rozë/ "Edi Rama mbaj premtimin!" (VIDEO) Qytetarët që kanë dalë në protestë kundër importit të mbetjeve i janë drejtuar tashmë selisë së Partisë Socialiste, ku d
Projektligji për importin e mbetjeve/Braçe: Nuk do ta votoj! Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar sot ndaj projektligjit për importin e mbetjeve urbane, ku ka thënë se nuk do t
KOMENT/ Po sot, kush po e financon ligjin e plehrave? Nga Albeu.com Për dy vite me radhë, 2011-2012 shoqëria shqiptare u përball me një debat të madh të konsumuar në
ISHMP: Spitali rajonal i Korçës gjobitet me 15 milionë lekë (FOTO LAJM) Prej disa javësh, Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit dhe Pyjeve ka nisur ushtrimin e kontrolleve ne rang vendi për trajt
Bashkia e Tiranës dhe e Veronës nënshkruajnë marrëveshje për menaxhimin e mbetjeve Bashkia e Tiranes ka lidhur një marrëveshje bashkëpunimi me Bashkinë e Veronës, për krijimin e një ndërmarrje publike, e
Anijet do të paguajnë tarifë ekologjike Ditën e hënë, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave u miratua me vendim të Këshillit të Ministrave rregullorja “Për mir
Nën mbretërimin e mbetjeve...Po sot?! Mesa duket, ndër vite është bërë një punë mjaft e madhe me ndërgjegjesimin qytetar për pastrimin e mbetjeve, ose më sakt