999 rezultate për

mbetjeve

DOKUMENTARI/ Mafia e plehrave në Europë. Ja çfarë rrezikon Shqipëria (VIDEO) Presidenti Nishani e ktheu ligjin që parashikonte lejimin e importit të mbetjeve në Shqipëri, por kjo duket të jetë një
Ligji i mbetjeve/ Meta kërkon ekspertizë të BE-së Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues të LSI-së, Ilir Meta ka nënvizuar sot se miratimi i ligjit për importin e mbetjeve
KE kundër importit të mbetjeve: Nuk keni infrastrukturën e nevojshme Komisioni Evropian vlerëson se Shqipëria nuk e ka infrastrukturën e nevojshme për kontrollin e mbetjeve të importuara.
Nishani: Referendum për mbetjet, raporti i papranueshëm (VIDEO) Për Nishanin, PAMECA ka dalë nga misioni i saj që i është ngarkuar nga Bashkimi Europian, ndaj kreu i shtetit kërkoi të
Plehrat/ Nishani paralajmëron bllokimin e ligjit Presidenti Nishani zhvilloi sot një takim konsultues me përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave, ekspertë mj
Rama tregon "rryshfetin" 4 mln euro që mori nga ricikluesit Kryeministri Rama nuk ka kursyer sot ironitë gjatë takimit me ricikluesit dhe krerët e bashkive. Ai iu drejtuar kreut të
KUVEND/ Socialistët shkojnë për 6 ligjet, demokratët flasin për plehrat Ditën kur Kuvendi pritet të votojë gjashtë ligjet e Reformës në Drejtësi, Partia Demokratike ka zgjedhur të bëjë kryetem
SHËNIM/ Një “karton i kuq” edhe nga Nishani? Nga Albeu.com Presidenti Bujar Nishani është në muajt e fundit të mandatit të tij dhe duket se ato janë të mjaft
ZBULIMI/ Rama nuk e ndaloi importin e mbetjeve as në 2013 Debati mbi lejimin me ligj të importit të mbetjeve në Shqipëri ka ndezur jo pak klimën politike në vend, ku qeveria ësht
Një "Edi Ramë" kundër plehrave Një zhurmë e madhe mediatike dhe jo vetëm është krijuar ditët e fundit në lidhje me çështjen thelbësore e cila ka revolt
Ligji i plehrave/ Edhe juristët kundër Ramës, i shkruajnë Nishanit Në një letër të hapur, një grup individesh te pavarur, mes tyre edhe juristë, i kanë dërguar një letër të hapur Presiden
Rama flet për "mbetjet": PD po bën rolin e "gogolit", tremb qytetarët (VIDEO) Një rubrikën e përjavshme "Komunikim javor", kryeministri Edi Rama në një video-mesazh për ligjin e mbetjeve ka bërë të
Komentuesit ia marrin frymën Ramës, bum ofezash në Facebook (FOTO LAJM) Komentuesit e kanë gjunjëzuar sërish sot Ramen përmes komenteve në rrjetet sociale, pas postimit të tij mbi plehrat.
Rama: Ligji i mbetjeve, për një Shqipëri më të pastër Kryeministri Edi Rama është përgjigjur nga Asambleja e PS për kontestimet ndaj ligjit të mbetjeve, teksa para Kryeminist
Protesta kundër importit të plehrave përballë Kryeministrisë (VIDEO) Të pajisur me pankarta kundër importit të mbetjeve, protestuesit e shoqërisë civile u ndalën rreth orës 11:30 para godin
Ben Blushi shkëputet zyrtarisht nga PS, ja letra e hapur Deputeti i majtë Ben Blushi ka vendosur që duke kundërshtuar ligjin e mbetjeve të miratuar nga mazhoranca të zyrtarizojë
PD: Populli të vendosë për plehrat, jo qeveria Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend kërkesën e 28 deputetëve për mbajtjen e një referendumi të përgjithshëm m
PD paraqet në Kuvend kërkesën për referendum popullor PD ka kërkuar në Kuvend futjen në rendin e ditës dhe miratimin e një referendumi popullor për importin e mbetjeve. Kryet
Banorët e Fierit në protestë kundër impiantit të mbetjeve Sot banorët e fshatit Plykë në Fier kanë protestuar kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve, pasi sipas tyre, ky inves
Duma: Tenderi i Fierit dhe mafia e plehrave Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në PD, Grida Duma, përmes një deklarate për mediat ka publikuar arsyet pse kryemi