999 rezultate për

mbetjeve

Ligji i plehrave shtyhet për në vitin 2017 As gjatë seancës së të enjtes, Kuvendi s'do të shqyrtojë dekretin e presidentit për kthimin e ligjit për importin e mbet
Corriere de la Sera: Nga Verona në Tiranë, modeli i suksesshëm i diferencimit të mbetjeve Luca Predomo ka një vit që udhëton, itinerari është gjithmonë i njëjti: Verona-Tiranë. E ardhmja e tij do të jetë me shu
Nis diferencimi i mbetjeve në Tiranë, qytetarët prekin ndryshimin në dy ditët e para Vendosja e kontenierëve për diferencimin e mbetjeve ka filluar që të japë rezultatet e para në kryeqytet. Brenda dy
Ligji i mbetjeve, skadon afati për dekretin e Presidentit Komisioni përgjegjës për të shqyrtuar kthimin e ligjit për menaxhimin e integruar të mbetjeve nga ana e Presidentit të R
Veliaj: Në fundjavë nis vendosja e koshave për diferencimin e mbetjeve Duke filluar nga dita e hënë, 70 koordinatorë të rekrutuar nga Bashkia e Tiranës do të zbresin në terren për të nisur pr
Fillon largimi i mbetjeve plastike nga liqeni i Dibrës Ka filluar pastrimi i mbeturinave nga Liqeni i Dibrës. Drejtori i Hidrocentralit (Drini i Zi), Toni Markoski thotë se
Nga 12 Dhjetori, Tirana do të nisë menaxhimin e diferencuar të mbetjeve urbane Nga 12 Dhjetori, Tirana do të nisë menaxhimin e diferencuar të mbetjeve urbane në burim, duke u kthyer në qytetin e parë
Tiranë, ndarja e mbetjeve në burim Nga sot fillon një epokë e re në pastrimin, mbledhjen dhe menaxhimin e mbetjeve për Tiranën. Për herë të parë, Tirana do
Shoqatat e Biznesit dhe Dhomat e Tregtisë "pro" mbetjeve Shoqatat e Biznesit dhe Dhomat e Tregtisë janë shprehur "pro" mbetjeve. Shoqatat e Biznesit kanë apeluar ndaj Parlam
Importi i mbetjeve/ Shalsi: Keqardhje, është abuzuar me një çështje teknike Deputeti socialist Eduard Shalsi, në një prononcim për mediat lidhur me pr/ligjin e importit të mbetjeve në Shqipëri, i
Blushi: Dekreti për mbetjet nuk vjen në Kuvend, Rilindja ka frikë nga kazanët Deputeti Ben Blushi, përmes një statusi në Facebook paralajmëron se dekreti i Presidentit Nishani që rrëzon ligjin e imp
Bashkia nis fushatën e ndërgjegjësimit për diferencimin e mbetjeve me nxënësit Bashkia e Tiranës ka nisur me nxënësit e shkollave fushatën e ndërgjegjësimit të qytetarëve për procesin e grumbullimit
Protesta kundër impiantit të mbetjeve, ndalohet një 65-vjeçar, në kërkim një tjetër Protestat kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve në Fier ka sjellë ndalimi e një personi dhe është shpa
Banorët e Mbrostarit në ditën e pestë të protestave (VIDEO) Pas vendimit të Këshillit Bashkiak që landfilldi të ndërtohej në Mbrostar, banorët kanë dalë sërish në protestë, duke bl
Ambientalistët në protestë kundër importit të mbetjeve (FOTO LAJM) Edhe aktori Robert Ndrenika i është bashkuar turmës së protestuesve të cilët kane dalë para Kryeministrisë lidhur me imp
Banorët e Mbrostarit, protëstë kundër landfillit të plehrave në fshatin e tyre Banorët e fshatit Mbrostar në Fier kanë protestuar sot kundër planit të Bashkisë së Fierit për të ndërtuar një landfill
Nuk bëhen votat, ligji i mbetjeve nuk votohet as nesër Dekreti i presidentit Nishani për të kthyer në Kuvend ligjin i cili lejon importin e mbetjeve, nuk do të shqyrtohet nga
Shoqëria Civile-Metës: I vetmi konsensus, vota kundër mbetjeve Tashmë ka përfunduar takimi i Shoqërisë Civile me kreun e Kuvendit, Ilir Meta, ndërsa kanë diskutuar për ligjin e mbetje
Veliaj: Fëmijëve do t'u mësojmë që në kopshte ndarjen e mbetjeve Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një orë mësimi me fëmijët e Kopshtit 20 në Njësinë 3, të cilëve u
Shpërthen Basha: Rama sillet si një drejtor psikopat burgu Me anë të një deklarate nga selia blu, pas takimit me ambientalistë dhe përfaqësues të AKIP, Lulzim Basha ka theksuar se