999 rezultate për

mbajtja

Selimi: Mirësevjen Ramush! Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i uron mirëseardhje liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Kosovë, pas
Mbajtja e topit jo vendimtare në Champions, ja faktet (FOTO) Të mbash topin në Champions, jo domosdoshmërisht është rruga e vetme për të pasur sukses. Gjithsesi Bayern, Barcelona, D
Sa kushton mbajtja e një makine sportive? - Ja përgjigja (VIDEO) Të blesh një makinë sportive apo luksoze, është tepër e thjeshtë, në krahasim me atë çka të duhet që ta mirmbash atë.
Ambasadori britanik: Çelësi për dalje nga kriza është mbajtja e përgjegjësisë Ambasadori britanik në Shkup, Çarls Garet në një intervistë për BIRN, ka deklaruar se kriza aktuale politike në Maqedoni
Ndalohet mbajtja Samsung Note 7 në aeroplan Autoritetet në SHBA kanë marrë hapin më të padëgjuar deri më tani, duke u thënë pasagjerëve të linjave ajrore që të mos
Publikohet përmbajtja e letrës që 65-vjeçari la për Jonidën Publikohet një prej letrave që 65 -vjeçari Sokrat Shani shkroi para vetëvrasjes. Në letrën e publikuar nga Klan ai l
Ju prezantojmë me mamanë që dhuron spektakël me topin (VIDEO) Harriet Pavlou nëna me profesion modele, tregon që gjithçka është e mundur. Si mbajtja e trupit në formë mbas lindjes
Teksas, studentët mund të shkojnë të armatosur në shkollë Një ligj i ri i lejon studentët mbi 21 vjeç që kanë leje arme, tashmë mund t’i mbajnë ato edhe në klasë. Ky është li
Kapen 3 persona me drogë e armë në Mirditë Policia e Shtetit ka arrestuar 3 persona në kuadër të operacionit të koduar "Lëndina e punuar" të organizuar nga ana e p
Lapsi në gojë eleminon dhimbjen e kokës Mbajtja e lapsit në gojë është një mënyrë për të mbajtur larg dhimbjen e kokës. Sipas dokoreshës Jane Leonard shprehet s
Si të pastroni brushat e grimit (VIDEO) Bushrat e grimit janë një element i rëndësishëm për çdo femer, të cilat shpesh nuk e dinë se sa e rëndësishme është past
Prokuroria Speciale merr lëndët e përgjimeve Prokuroria Themelore në Shkup, Prokuroria publike për hetimin e krimit të organizuar, si dhe prokuroritë e tjera dorëzua
Konjufca: Do ta bllokojmë sërish seancën Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Opozita do ta bllokojë edhe seancën e so
Mirëmbajtja e makinave më e lartë se rroga e një ministri Për transportin e ministrave duket se Qeveria shqiptare ka zgjedhur metodën e pasanikëve. Vendimi më i fundit është se a
Veliaj: Prioriteti ynë riparimi dhe mirëmbajtja e rrugëve (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, e konsideron si prioritet të Bashkisë riparimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve. M
Lëng portokalli për një kujtesë të shëndetshme Lëngu i portokallit ka një ndikim të veçantë në shëndetin e kujtesës suaj. Përmbajtja e tij duket se është e rëndësishme
Sëmundjet që parandalohen nga luleshtrydhja Luleshtrydhja është një frut e cila nga përmbajtja e saj ka mundësi të mira për të qenë parandaluiese e sëmundjeve të nd
PS: Vizioni i Lulit nuk arrin as deri tek mirëmbajtja e trotuareve PS me anë të deputetit Artan Gaçi, tha se Lulzim Basha gjatë kohës që ishte në krye të Bashkisë së Tiranës, u bëri qytet
Policia e Beratit ndalon 23 vjeçarin e dënuar me 4 muaj burg Nga ana e policisë së Beratit është bërë e mundur ndalimi dhe arrestimi i një të riu i cili akuzohej për "Prodhim dhe mb
Hakerohet faqja zyrtare në internet e aeroportit "Nënë Tereza" Një surprizë e bukur është përcjellë nëpërmjet faqes zyrtare të aeroportit "Nënë Tereza", për ditën e Shën Valentinit.