999 rezultate për

mbajtja

Pipero me apel të fortë shqiptarëve: Maskë edhe në rrugë, mbani distancë! Në një ditë me bilanc tragjik të viktimave nga koronavirusi në vend, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja të kor
Ekspertët: Mbajtja e maskave do të bëhet e detyrueshme në Shqipëri Mbajtja e maskave në ambientet publike pritet të bëhet masë e detyrueshme edhe në Shqipëri. Komiteti Teknik i Ekspert
Mbajtja e dorezave, mjeku i njohur paralajmëron dhe i bën thirrje Manastirliut "Dorezat bëhen vetëm përhapëse të infeksionit Covid-19 dhe të shumë infeksioneve të tjera..." Së fundmi thirrjet e pë
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
I bëni çdo ditë, por e dini që këto 3 veprime çojnë në rënien e gjoksit? Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Ëndrra e Contes, mbajtja e Lautaros dhe blerja e Cavanit Pavarësisht këmbënguljes së madhe për të transferuar Lautaro Martinezin, Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë, pasi A
Shpërtheu lëndë plasëse në dritaren e fqinjit, kapet autori në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një person i cili vendosi lëndë plasëse në dritaren e banesës së shtetasit B. H. duke i s
E spiunuan, çfarë i gjeti policia të riut nga Tirana që përfundoi në pranga Policia e Tiranës ka arrestuar një 27-vjeçar pas denoncimit të qytetarëve. 27-vjeçari ushtronte veprimtari kriminale
Zbutet COVID-19 në Nju Jork, bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut Andrew Cuomo tha të shtunën se gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet pati 540 të v
OBSH thotë fjalën e fundit: Qytetarët nuk mbrohen nga maskat, shpenzim i kotë! OBSH doli sot në një transmetim të drejtpërdrejtë ku drejtuesit dhe ekspertët e saj u ndalën gjatë te debati për maskat.
Kjo është përmbajtja e mocionit të mosbesimit që ka përgatitur LDK-ja ndaj Qeverisë Kurti (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të udhëhequr nga Albin Kur
Është faji juaj, këto janë 4 veprimet e përditshme që përshpejtojnë rënien e gjoksit Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Trafikim dhe vrasje në tentativë, arrestohen dy tironsit Policia e Pogradecit ka finalizuar me sukses operacioni policor "Përsëritësi". Si rezultat, u bë kapja dhe arrestimi
A është e rrezikshme mbajtja e ujit pranë shtratit natën? Marrja e një shishe ujë me vete kur shkoni për të fjetur është një praktikë e njohur tashmë. Në tryezën e shtratit os
Kujdes! Mbajtja e ujit pranë shtratit natën është e rrezikshme Marrja e një shishe ujë me vete kur shkoni për të fjetur është një praktikë e njohur tashmë. Në tryezën e shtratit os
Kapet gjirokastriti, "thesaret" që fshihte në shtëpi Policia e Gjirokastrës ka finalizuar me sukses operacionin “OSUMI”. U arrestua në flagrancë shtetasi A. M., 35 vjeç,
Kanoste me armë pa leje, kapet 25 vjeçari Një 25 vjeçar është arrestuar nga ana e policisë në Kuçovë pasi ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Armëmbajtja
Studimi amerikan: Mbajtja e një qeni të zgjat jetën I kanë quajtur miqtë më të mirë të njeriut për shumë arsye dhe ja ku po ju njohim me një tjetër… Të kesh një qen, reduk
Kapet 33 vjeçari në Kamëz, çfarë fshihte në shtëpi Bashkëpunimi komunitet-polici, vë në pranga një 33-vjeçar për armëmbajtje pa leje. Sekuestrohen armë zjarri, pushkë s
Burri godet dy herë me armë gruan në Mitrovicë Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë cakt