999 rezultate për

mbajne

18 milionë dollarë, orët e "çmendura" që mbajnë të famshmit në puls (FOTO LAJM) Disa blejnë makina të kushtueshme, të tjerë vila përballë oqeanit ose në ishujt e Karaibeve, por ka edhe nga ata që pasu
Arsyeja pse Kate dhe Meghan nuk mbajnë diamante gjatë ditës do t’ju habisë (FOTO LAJM) Ekspertja e rregullave të pallatit mbretëror, Myka Meier zbuloi për ‘News.com.au’ se dy dukeshat, Kate Middleton dhe Meg
Ushtarët francez s’mund t’i mbajnë sytë larg Melania Trumpit Melania Trump kishte shoqëruar Donald Trumpin në samitin "G7" në Francë. Dy ushtarë francezë nuk mund të mbanin sytë
Ushqimet që ju bëjnë të dukeni më të ri Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet qe ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë t
Çfarë bën një vajzë kur nuk i mbajnë më këmbët nga pija (FOTO LAJM) Një gotë alkool të gjithë mund ta përballojnë. Por kur je në shoqëri të mirë një gotë nuk mjafton. Ka nga ata të cilë
Mësoni efektin e farave të shalqirit Askush nuk e ka menduar se farat e shalqirit mund të jenë aq të shëndetshme. Shalqiri është një frutë, i cili ka prej
Efekti magjik i farave të shalqirit, shëron që nuk e mendoni Shalqiri është një frutë, i cili ka prejardhjen nga Afrika e Perëndimore. Brenda shalqirit gjenden një numër i konsid
Sekretet e vajzave që e mbajnë gjatë ngjyrën e bukur çokollatë Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë? Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e m
Latifin nuk e mbajnë gjunjët, knock-out që në raundin e dytë (VIDEO) Mbrëmja e së shtunës së 10 gushtit preferohet të fshihet sa më shpejt nga mendja e Ilir Latifit. Boksieri shqiptar i
Çka ndodh me trupin kur e mbani frymën nën ujë? Për sa kohë mund të qëndroni të qetë nën ujë pa dalë në ajër? Tridhjetë sekonda? Ndoshta disa minuta? Por çfarë thoni pë
Pse njerëzit mbajnë orën në dorën e majtë Nga ‘refleksi’ ne vetvetiu e vëmë orën në kyçin e dorës së majtë, por a keni menduar ndonjëherë përse? Megjithatë, në
Sekreti i hedhje së parfumit, ja cilat zona të trupit e mbajnë më gjatë aromën Ekzistojnë disa zona të trupit ku vendosja e parfumit mund të zgjasë për gjithë ditën. Këto pjesë të fizikut tuaj janë a
Këto janë emrat më të shpeshtë që mbajnë qytetarët në Kosovë (FOTO LAJM) A e dini se në Kosovë më së shumti ka gra që mbajnë emrin Fatime, Emine, Afërdita etj. Ndërsa më së shumti ka burra që q
Farat e domates më të mira se aspirina Disa studime klinike, kanë zbuluar se farat e domates përmbajnë një xhel natyral i cili përmirëson qarkullimin e gjakut
Alarm në Spanjë, konservat me sardele përmbajnë përqendrim të madh sulfti Agjensia Spanjolle për Konsumim, Ushqim dhe Ushqim (Aecosan), ka lëshuar një alarm për të paralajmëruar praninë e sulfit
Ushqimet që ju mbajnë të freskët gjatë verës Dy javët e ardhshme, sipas parashikimeve, temperaturat mund të rriten edhe më shumë dhe, siç dihet, koha e nxehtë ka edh
Trendet më të fundit të xhinseve të shkurtra që ju "mbajnë larg vapën" (FOTO LAJM) Pantallonat e shkurtra janë zgjedhja e duhur dhe më të preferuarat për të gjithë ne. Mund t’i vishni gjatë ditës dhe gj
Messi nis pushimet me bashkëshorten, vendodhjen e mbajnë sekret Pas pjesëmarrjes në Copa America me ekipin argjentinas, Leo Messi ka gjetur kohën të relaksohet së bashku me bashkëshort
Liverpool shpërblen sulmuesin, belgu firmos kontratë të re (VIDEO) Divock Origi do të vijojë të qëndrojë në "Anfield Road". Sulmuesi belg ka firmosur një kontratë të re me Liverpool,
"Më në fund mund t'ju tregoj" Luana dhe Faydee nuk mbajnë më sekrete (VIDEO) Tani nuk është më sekret bashkëpunimi i Luana Vjollcës me këngëtarin australian Faydee. Në një video të publikuar në