999 rezultate për

mbajne

Si të kontrolloni sa sheqer përmbajnë ushqimet që konsumoni Shijet e ëmbla i joshin të gjithë. Sidomos në periudhën e festave ku është pothuajse e pamundur të shpëtosh nga ëmbëlsir
5 ushqimet që mbajnë nën kontroll çrregullimet hormonale Çrregullimet hormonale mund të jetë një nga shkaktarët që keni shtuar në peshë së fundmi, prandaj duhet të keni kujdes m
Dy yje mbajnë emra shqiptarë, çfarë do të ndodhë në qiell në 2020-n Ka qenë gjithmonë joshëse për njeriun të mësoi për hapësirën. Dhe kur bisedon me një profesoreshë të astrofizikës, të du
A na shëndoshin ullinjtë? Përgjigja e ekspertëve heq çdo dyshim Ne po përballemi me thashethemet e lidhura me një ushqim shumë të zakonshëm në treg. E thjeshtë për tu gjetur si në dyqa
Pamje skandaloze: Dy policë e mbajnë të riun, tjetri e qëllon me grushta (VIDEO) Një video shokuese është publikuar në rrjetet sociale teksa tre efektivë policie kapin një qytetar dhe e dhunojnë ndërsa
5 produkte që i keni të gjithë në shtëpi dhe j'ua mbajnë makinën si të re Zotërimi i një makine vjen me shumë përgjegjësi. Ju duhet të paguani taksa shtesë, si dhe të siguroheni që makina juaj ë
Shkëndija, skuadra e Ernest Gjokës më e fortë në Maqedoninë e Veriut Kuqezinjtë qëndrojnë bindshëm para ekipeve tjera vendore në ranglistën e UEFA-së, ku me koeficient 7.250 mbajnë pozitën
Ndryshimet në stolin e Napolit mbajnë pezull Hysajn Ndryshimet në pankinën e Napolit po mbajnë pezull edhe të ardhmen e mbrojtësit Elseid Hysaj. Futbollisti i kombëtares
Monika Kryemadhi i përvishet në fytyrë Eni Vasilit: Je servile ndaj Ramës Një debat i nxehtë është hapur në studion e "Open" mes Kryemadhit dhe analistëve në studio. “Familja Lala është vrarë
Braçe për shtesat e pallateve: Të gjithë zyrtarët do mbajnë përgjegjësi Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillt të Ministrave është drejtuar sot nga numri d
Këto janë vlerat shëndetësore të mandarinave Mini-mandarinat ose siç quhen mandarinat “kumkuat” janë pjesë e familjes botanike “rutaceae”. Shija e tyre është e ng
Pesë përfitimet që sjellin gështenjat për shëndetin tuaj Gështenjat e pjekura përveçse janë shumë të shijshme, gështenjat janë plot vlera ushqyese duke ofruar shumë lloje benefi
Thirrja dëshpëruese e nënës shqiptare: Po më mbajnë peng vajzën prej 4 vitesh Dinora Neçi, nënë e një vajze i bën thirrje strukturave të shtetit shqiptar për rikthimin e vogëlushes pranë saj. Din
Mbajnë larg sëmundjen e keqe, mos i ndani arrat nga tavolina Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Mos u zgjoni me alarm të telefonit, shkakton negativitet Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbajnë
Këshillat e psikologut: Mos e përdorni më telefonin tuaj për alarm, dëmet që sjell Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbaj
Arsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Studimi: 7 perime dhe fruta në ditë mbajnë të keqen larg Të hash shtatë ose më shumë racione fruta dhe perime në ditë është më eshëndetshme se sasia e rekomanduar, 5, dhe do të
Eliminimet mafioze mbajnë peng Shqipërinë, 7 ngjarjet e bujshme të muajve të fundit (FOTO LAJM) Nëse do të hedhim një sy në realitetin shqiptar të të paktën vetëm 3-4 muajve të fundit, padyshim që ajo që tërheq vëme
Këto 6 ushqime janë më të këqija se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges