999 rezultate për

mbajne

Mediat amerikane: Këto janë shtetet që do mbajnë peng zgjedhjet presidenciale në SHBA Beteja mes Donald Trump dhe Joe Biden për të marrë Shtëpinë e Bardhë luhet në shtetet që kanë qenë të pasigurta që nga f
Qytetarët të pabindur! Dy vendet ku po përhapet më shumë COVID-19 në Tiranë Baret dhe restorantet në kryeqytet konsiderohen si vatra të përhapjes se koronavirusit, për shkak të mos respektimit të
Kthjellime dhe vranësira, si do të mbajnë sot temperaturat Sipas MeteoAlb vendi jonë gjatë paradites karakterizohet kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të theksuara në zonat
Qerpikë të vegjël? Ushqimet që duhet të hani 1- Vezët Janë të pasura me proteina. Flokët dhe qerpikët janë të përbëra nga keratina dhe ushqimet e pasura me prote
18 milion dollarë, orët e "çmendura" që mbajnë të famshmit në puls (FOTO LAJM) Disa blejnë makina të kushtueshme, të tjerë vila përballë oqeanit ose në ishujt e Karaibeve, por ka edhe nga ata që pasu
Higuain përsëri në qendër të vëmendjes, nuk e mbajnë nervat ndaj gjyqtarit (VIDEO) Argjentinasi Gonzalo Higuain arrin të jetë në qendër të vëmendjes nga java në javë pas transferimit në ligën amerikane t
Gjermania ngre gishtin e mesit për ata që nuk mbajnë maskë Autoriteti i turizmit në Berlin ka nisur një fushatë reklamash që paraqet një grua të moshuar duke ngritur gishtin e mes
Nga e enjtja me detyrim! Zbulohen kategoritë që përjashtohen nga mbajtja e maskës Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tregoi në emisionin “Real Story”, në News24, se cilat kategor
Këto ushqime përmbajnë më shumë kalcium sesa qumështi Kalciumi është thelbësor për shëndetin e dhëmbëve dhe kockave dhe ndihmon në parandalimin e osteoporozës. Ky metal është
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Burrin nga Korça nuk e mbajnë nervat pas zënkës me 28-vjeçarin, e plagos mes rrugës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku pas një konflikti të çastit një 46-vjeçar ka qëlluar me thuikë nj
E dinit? 6 ushqime që janë më të dëmshme se cigarja (FOTO LAJM) Lëngje frutash të freskëta Frutat konsiderohen jetike për ushqimin tuaj dhe lëngjet e freskëta,ato janë një mënyrë e
Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Shumë prej nesh, sapo marrin faturën apo kuponin e fusim menjëherë në xhep. Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezu
Arsyeja pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë
Shtatë ushqimet që forcojnë imunitetin dhe mbajnë larg gripin Sezoni i gripit dhe i viruseve është duke na sprovuar me shëndetin tonë, ndaj të gjithë duam të bëjmë gjithçka që mundem
Shpërthen Hajdari: Boll me kryetarët që kandidatët i mbajnë si dele Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari ka dalë e revoltuar nga mbledhja e sotme e Këshillit Politik, Ajo sh
Parashikimi i motit, si do të mbajnë temperaturat gjatë ditës Vendi ynë ditën e sotme do të mbetet më mot të qëndrueshme duke sjell kthjellime në zonën e ulët dhe bregdetare si pasoj
Nainggolan i mbeti në derë, Interi befason me vendimin e marrë për belgun Radja Nainggolan me shumë gjasa do të mbetet zikaltër këtë sezon. Pas huazimit te Cagliari, drejtuesit e Interit, duk
Dita nis me vranësira, si do të mbajnë temperaturat Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta mbizotërojnë motin gjatë pjesës së parë të ditës duke
E çuditshme, këta dy futbollistë po mundohen ta mbajnë Messin në Barcelonë Lionel Messi po pritet që të largohet nga Barcelona gjatë merkatos verore. Por, dy bashkëlojtarët e tij, Luis Suarez