999 rezultate për

matit

Deklarata bombë e diplomatit: Lobi rus ka kapur disa media dhe portale në Shqipëri Shaban Murati, ish-ambasador i Shqipërisë në Suedi dhe një bashkëpunëtor i rregullt i “Gazeta Shqiptare” për çështjet e
Mat/ Arrestohet 17 vjeçari, përplas me motor një fëmijë 6 vjeç Një adoleshent 17 vjeçar nga fshati Dars i Matit është arrestuar pasi ka përplasur me motor një vajzë 6 vjeçare, e cila
DETAJET/ Përgjimet zbulojnë vajzën e diplomatit të njohur si kliente VIP mes shpërndarësve të drogës Një gazetare me inicialet E.B,e cila rezulton të jetë dhe vajza e një diplomati të njohur në Tiranë, është kapur nga pol
Përmbytjet në Mat/ Gjendet makina, por jo babai i 4 vajzave Gjendet makina e babait të 4 vajzave. Rreth orës 17:30, Policia dhe banorët e shumtë të Bazit dhe Klosit kanë pikasur ma
Kryediplomatit britanik i ndalohet përdorimi i biçikletës për shkak të terrorizmit Ministrit të Jashtëm britanik, Boris Johnson, i është ndaluar përdorimi i biçikletës. Sipas medias britanike, Scotla
Konfirmohet kërcënimi me armë i prokurorit në fushat me drogë Lidhur me kërcënimin e një prokurori në fushat me kanabis, një konfirmim ka ardhur mesditën e sotme nga Prokuroria e Për
Policia e Matit zbulon 3600 bimë narkotike, zhduken kultivuesit Policia vazhdon asgjësimin e lëndëve narkotive në të gjithë vendin. Ditën e sotme është bërë i mundur asgjësimi i 3600 r
Messi apo Ronaldo? Ja përgjigjja e "diplomatit" Gomes Andre Gomes ka arritur që të përgjigjet me mjaft diplomaci ndaj gazetarëve kur është pyetur se kush është më i mirë, Leo
Takimi i diplomatit gjerman Haindl me partitë e vogla është gabim për Stoiljkoviq Kryetari i Partisë Serbe në Maqedoni, Ivan Stoiljkoviq ka komentuar lidhur me takimet që diplomati gjerman Haindl, si nd
Ambasadorja-diplomatit: Ule zërin, jam unë shefe (VIDEO) Ambasadorja e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Filloreta Kodra dhe disa prej diplomatëve shqiptarë në G
Sherr në gjimnazin e Matit, tre laçianë plagosin nxënësin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë të mesme të Matit ku një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja në fjalë
Njihuni me ndryshimin më të fundit në Facebook Së fundmi rrjeti social Facebook po punon për të sjellë një metodë të re të organizmit te “Newsfeed". Kjo është një r
Skandal në policinë e Matit, "zyrtari ka dashnore oficeren" Një sërë mesazhesh telefonike kanë denoncuar afera seksuale mes zyrtarëve të komisariatit të Matit, të akuzuar si të pam
Ambasadori Lu shkon të takojë Metën Ambasadori Donald Lu, tashmë ka mbërritur në Kryesinë e Kuvendit, për tu takuar me kryeparlamentarin Ilir Meta. Disk
Iu dha lamtumira e fundit ish-deputetit dhe diplomatit Sami Ibraimi Iu dha lamtumira e fundit ish-deputetit dhe diplomatit Sami Ibraimi, i cili ndërroi jetë në moshën 75-vjeçare pas një së
Haradinaj homazhe në nder të Petrit Bushatit (FOTO LAJM) Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar përmes Facebook-ut të tij personal se ka zhvilluar në Tiranë homazhe në nd
Ja si e sheh Riza Halimi idenë për ndarjen e Kosovës Përfaqësuesi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës, Riza Halimi ka dhënë mendimin e tij lidhur me deklaratat e Andrej Shu
E zë masivi i dheut, plagoset minatori Një tjetër minator ka mbetur i plagosur sot në minierën e Cërrujës. Sipas policisë 22- vjeçari Ermal Bushi nga fshati Pa
Ushtari polak i KFOR-it pranon Islamin në Kaçanik Hoxhë Sinan Pasha në prani të kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame të Kaçanikut Florim Neziraj dhe imamëve Llokma
Vitia i ngre shtatore diplomatit amerikan, Holbrooke Vitia do të ngrejë një shtatore diplomatit amerikan, Richard Holbrooke. Ky vendim është marrë të enjten nga Komiteti