999 rezultate për

matit

Protestë në Shkup kundër dëbimit të diplomatit rus nga vendi Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, ka paralajmëruar se Qeveria do të thërras mbledhje të krerëve shtetërorë dhe liderë
Ivanov: I përshpejtuar vendimi për dëbimin e diplomatit rus Republika e Maqedonisë si vend kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, e ndjekë politikën e BE-së dhe vendimet e
Rusia kërcënon: Pasojat e dëbimit të diplomatit rus do t'i ketë Maqedonia "Pasojat e dëbimit të diplomatit rus nga Maqedonia do t’i ketë vetë shteti i Maqedonisë", është përgjigjur Ambasada e Ru
Dimitrov: Dëbimi i diplomatit rus, mbrojtje e interesave tona të sigurisë “Mbrëmë i lajmëruam autoritetet ruse për vendimin tonë që të dëbojmë një diplomat rus, në konsultim të ngushtë me partne
Serbia i frikësohet deklaratës së diplomatit amerikan për Ushtrinë Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, gjatë vizitës në Kosovë thek
Aksident i rëndë, Benzi del nga rruga dhe bie në lumin e Matit Aksident i rëndë në aksin e vjetër të Milotit. Mësohet se një automjet tip Benz me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe k
Pa drita e të zhytur në ujë, situata alarmante në Bruç të Matit (FOTO LAJM) Përmbytjet kanë shkaktuar gjendje emergjente dhe në Mat. Situata më e rënduar paraqitet në fshatin Bruc, ku disa fa
Deklarata tronditëse: Prokurorin e Matit kanë dashur ta vrasin Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka bërë një deklaratë të fortë në “360 Gradë”. Ai akuzoi se Prokurorin e Matit desh
Roshi asiston në fitoren e Akhmatit, shkodrani Balaj e ndjek ndeshjen nga stoli (VIDEO) Skuadra ruse e Akhmat Groznit ku aktivizohen 3 futbollistët shqiptarë, Odise Roshi, Bekim Balaj dhe Bernard Berisha arri
Reagon ashpër demokratja: Nëse s’je në anën e pushtetit, sot ke frikë të zgjohesh Pas shpërthimit të tritolit në Burrel në derën e kryebashkiakut të Matit, ka reaguar ashpër deputetja demokratike Dhurat
I vunë tritol para shtëpisë, reagon kryebashkiaku i Matit pas shpërthimit Kryetarit të Bashkisë së Matit iu vendos një sasi tritol pranë banesës së tij. Pas kësaj ngjarje të rënda ka reaguar
Shpërthim tritoli në derën e banesës së kryebashkiakut të Matit Një shpërthim tritoli ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Burrel. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Drita" në Burrel dhe lën
DOSSIER/ Si iu vodh studimi mbi peshqit Sabiha Kasimatit Nga Kastriot Dervishi Një prej anëve më të padukshme të komunizmit, ose një prej vjedhjeve më të padukshme të ti
Atentati në Mat, e thërrasin për ta nxjerrë nga shtëpia dhe më pas e vrasin (FOTO LAJM) Hajredin Lleshi, 64-vjeçari i ekzekutuar me breshëri automatiku sot ne mbrëmje ne portën e baneses ne Rukaj te Matit nga
Andov pas vizitës së Hoyt Yi: Maqedonia do ketë qeverinë e re (VIDEO) Ish-kryetari i Kuvendit, Stojan Andov, beson se vizita e diplomatit Hoyt Yi do të jetë shumë e rëndësishme për demokraci
Akuza e rëndë e Sinematit: Më treguan që Vllaznia e dorëzoi ndeshjen Opinonisti i njohur sportiv, Gëzim Sinemati ka lëshuar akuza të rënda për ndeshjen mes Vllaznisë dhe Skënderbeut. Në emi
I dha fund jetës me fostoksinë, zbulohen shkaqet që çuan në vetëflijim ish-kryekomunarin e Matit Ish-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti, 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelm
SKENAR FILMASH/ Zbulohet skema e grabitjes së bankomatit në Tiranë Një makinë tip Mercedes është përdorur në grabitjen e bankomatit të një banke në orët e para të mëngjesit të së shtunës
Vranë dhe groposën të riun 4 vite më parë, mbeten në burg tre matjanët Vranë me mjete të forta dhe groposën bashkëfshatarin e tyre dhe pak muaj më parë kanë kërkuar lehtësim të dënimit. Por,
Zbulohet identiteti i ish-diplomatit rus që u gjet i vdekur në Moskë Një ish-diplomat rus raportohet se është gjetur i vrarë në apartamentin e tij në Moskë, ndërsa zyrtarë të policisë ruse