999 rezultate për

matit

Atentat ndaj "Leksit të Drurëve", gjendet një makinë e djegur afër rrugës së Matit Një atentat me armë zjarri ka ndodhur sot në aksin Lezhë-Milot, në afërsi të restorant "Bezhi". I plagosur ka ndodhu
Përfaqëson një ndër zonat më të varfëra në Shqipëri, deputetja "shkëlqen" me çantë 2000 euro Një ndër zonat më të varfëra në Shqipëri është zona e Matit, e harruar nga politikanët e saj dhe investimet e qeverisë.
Sekuestrohet kanabis gati për tu nxjerrë në treg, katër të arrestuar në Mat Policia e Matit ka sekuestruar një sasi kanabisi në fshatin Stojan, njësia Baz të Matit dhe ka arresuat katër persona.
Dalin pamjet, kryebashkiaku i Matit ofendon keq anëtarin e këshillit: O legen! (VIDEO) Bashkitë e PS nuk gjejnë qetësi edhe pse kontrollojnë 100% të pushtetit vendor, pa opozitë dhe pa asnjë kundërshtar poli
KQZ konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit KQZ ka konfirmuar në detyrë kryetarin e bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra. Edhe ky vendim u mor me unanimitet. At
Fëmija i diplomatit amerikan gjen ''të bardhë'' te liqeni Artificial Dhjetë ditë më parë, në komisariatin numër 1 në kryeqytet, një diplomat amerikan ka dorëzuar një dozë të vogël lëndë nar
Shqiperia dhe Kosova pa strategji per profilin e diplomatit shqiptar Prof. Lisen Bashkurti Diplomacia shqiptare ne dy anet e kufirit kombetar, Shqiperi dhe Kosove eshte perballe sfidave
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë
COVID 19/ "Ka diçka që mban erë", paralajmërimi i fortë i ish-diplomatit amerikan Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka përfshirë botën, Uashingtoni merret me
Sot e denoncoi PD, si akuzohej dikur për 21 janarin kryebashkiaku i Matit Ditën e sotme Partia Demokratike ka bërë një denoncim për kryebashkiakun e Matit, Agron Malaj. Sipas PD, Malaj është
Tre emra për president gati të zëvendësojnë Thaçin Ndërsa takimet e Vetëvendosjes me LDK-në nuk po prodhojnë rezultat, duke e bërë gjithmonë të pranishme mundësinë e një s
Vendosi eksploziv brenda bankomatit për të marë paratë, rusi hedh veten në erë (VIDEO) Një hajn i pafat nga Rusia ka hedhur veten në erë gjatë të mërkurës, kur tentoi të vjedh paratë nga bankomati i një bank
Vidhet shtëpia e diplomatit të Kuvajtit në Tiranë, në kërkim 28- vjeçarja Vidhet shtëpia e atasheut diplomatik pranë Ambasadës së Kuvajtit në Tiranë. Nga banesa e Humoud Saleh Alhusaini ësht
Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T. Bëhet fjalë për për kryebas
Gjyshja e kryediplomatit të Kosta Rika-s është me origjinë nga Prishtina Ministri i Punëve të Jashtme i Kostarikës, S. E. Manuel Ventura Robles, gjatë takimit me ambasadoren e Kosovës në Panama
E FUNDIT/ Masakra e Matit, burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën Ditën e sotme gjykata ka vendosur masën burgim i përjetshëm për Kujtim Koxhën. Kujtim Koxha është i akuzuar për vras
Detajet e vjedhjes së bankomatit, autorët të maskuar me maskat e RENEA dhe uniforma policie Një bankë e nivelit të dytë ka rënë pre e vjedhjes nga persona ende të paidentifikuar, të cilët kanë thyer vetratën krye
Prokurori kërkon burg të përjetshëm për vrasësin e Matit Ditën e some është mbajtur seanca gjyqësore për Kujtim Koxhën, 51 vjeçarin i cili në 11 tetor të vitin 2018, vrau dy pun
Pse prekja e bankomatit mund t'ju shkaktojë vdekjen Nëse gjithmonë keni menduar se duhet të ruheni shumë nga banjot publike, në fakt studiuesit e vënë alarmin tjetër kund.
Njihuni me historinë e fotografisë të diplomatit amerikan me ushtarin e UÇK-së Blerim Shala në emisionin Pressing ka shpjeguar historinë e fotografisë së Hajdin Abazit me diplomatin amerikan, Richard