999 rezultate për

materiale

Dhjetëra nxënës të shkollave të Tiranës paraqesin punimet e tyre me materiale të ricikluara Nën moton “Ju mund”, dhjetëra nxënës të shkollave të ndryshme të kryeqytetit u bënë pjesë e konkursit për idenë më të mi
Tronditën qytetin, çfarë lanë pas dy shpërthimet e tritolit në Vlorë Në orët e para të ditës së sotme në Vlorë kanë ndodhur dy shpërthime kontrolli të cilat kanë tronditur qytetin bregdetar
E FUNDIT/ Tragjedi në Shkodër, burri masakron për vdekje me çekiç gruan Një tragjedi ka ndodhur në një familje shkodrane. Një burrë ka vrarë bashkëjetuesen e tij duke e masakruan në kokë me çe
Ndodh çudia në Vlorë, 11 vjeçarët grabisin banesën 3 11 vjecarë dhe një 14 vjecar kanë grabitur ditën e sotme një banesë në Vlorë, pronarët e së cilës nuk ndodheshin aty p
Aksident masiv në Prishtinë Policia e Kosovës(PK) për rajonin e Prishtinës ka bërë të ditur se sot rreth orës 15:00 ka ndodhur një aksident trafiku
Ka materiale kompromentuese për Ramën? Tahiri sqaron "kërcënimet" Pas fjalëve të sotme të Tahirit ku ndër të tjera përmendi për mediat edhe shprehjen e famshme të Ramës se: Nuk ka bir në
Tiranë, vajza 25-vjeçare denoncon mamanë në polici për dhunë fizike Një 25-vjeçare ka denoncuar nënën e saj për dhunë duke marrë edhe urdhër mbrojtës. Sipas njoftimit të Policisë, mëso
Aksidentohen Almeda Abazi dhe aktori turk (FOTO) Çifti i njohur Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman pas një darke romantike sëbashku ata kanë pësuar një aksident e makinë
Burri gjendet i varur në magazinë në Durrës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Burime policore bëjnë me dije se, një 66-vjeçar me iniciale H.L., është gj
Sherr me thika mes të rinjve në Durrës, adoleshenti përfundon në spital Gjatë ditws së djeshme në lagjen 15 në Durrës e njohur si zona e Spitallës, një sherr banal ka degjeneruar në plagosjen
Ristovski: Vetëm dëme materiale, vazhdojnë hetimet për zbulimin e shkaqeve të zjarrit Zëvendësministri i Drejtësisë, Oliver Ristovski, ishte në ndërtesën e Ministrisë në momentin e shpërthimit të zjarrit.
Nën hetim kryeinspektori i Inspektoratit Urbanistik në Durrës Prokuroria e Shkallës së parë në Durrës ka nisur hetimet për kryeinspektorin e Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik pranë
I moshuari vetëhelmohet në banesë, ndërron jetë në spital Një burrë i moshuar ka humbur jetën një ditë më parë në Kavajë. Dyshimet janë se është vetëhelmuar. Materialet u refe
Katër materiale të cilat nuk do të duhej t’i lani me zbutës Të gjithë i duan rrobat të pastra, me aromë dhe të buta, mirëpo disa stofra nuk bën të trajtohen me zbutës. Ja cilat jan
Plas sherri me armë në Tiranë, arrestohet 35-vjeçari Një sherr me armë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Një sherr mes tre personave ka përfunduar në përdorimin e
Dhunon gruan në sy të vajzës, arrestohet 40-vjeçari Një 40 vjeçar është vënë në pranga nga policia e Lushnjes për dhunë në familje. Sipas policisë, Erjon Sulko, akuzohe
KQZ asgjëson materialin zgjedhor të zgjedhjeve lokale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar me asgjësimin e materialeve zgjedhore të zgjedhjeve lokale të vitit 2017. Lajm
Shtatë arsyet pse njerëzit materialist nuk janë të përmbushur Njerëzit materialist për shkak të dëshirës së çmendur për para humbasin dashurinë dhe kjo sigurisht nuk ju sjell atyre l
Studimi i fundit zbulon: Çiftet që u interesojnë gjërat materiale ndahen më shpejt Ky studim i mbajtur nga Universiteti i Birgham zbuloi se çiftet më materialiste ishin më pak të lumtur me martesën e tyr
Çmendet fieraku, bën për spital motrën më të madhe Policia e Fierit ka vënë në pranga një 48-vjeçar me akuzën e dhunës në familje. Shtetasi Llazar L, akuzohet se ka us