999 rezultate për

materiale

Eksploziv shtëpisë në Bathore, arrestohet autori i dyshuar Policia njofton se ka bwrw tw mundur zbardhjen e ngjarjes sw ndodhur mw datë 27.07.2018, në rrugën 'Martin Camaj", Batho
Plagosen dy persona, hoteli në Golem përfshihet nga flakët Një zjarr ka rënë në një hotel në Golem të Kavajës. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se për pasojë janë plag
I gjenden 315 bimë hashashi, arrestohet 45 vjeçari në Kurbin Policia ka vënë në pranga një 45 vjeçar nga Kurbini pas një operacioni të koduar "Daul". Aleksander Gurra përfundoi n
Aksident i rëndë në aksin Prishtinë-Pejë, ka shumë të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë- Pejë, saktësisht në Gllarevë. Tri vetura janë n
E denoncuan të humbur, 21 vjeçarja nga Lezha habit me dëshminë Një vajzë vetëm 21 vjeç nga Lezha është denoncuar e humbur nga familja e saj. Por në polici dëshmia e saj ka qenë nd
Dita bëhet natë, furtunë e madhe e shiu në Drenas (VIDEO) Shi i rrëmbyeshëm po vazhdon që të bjerë në vende të ndryshme në Kosovë. Madje, erërat e forta po shkaktojnë dëme të mëd
Fier/ Kapen dy 71-vjeçarë me motorë 'Honda' të vjedhur në Greqi Policia e Fierit, ka bërë të ditur se ka konstatuar dy raste të veçanta, kur dy të moshuar, janë kapur me morra të vjedh
Ngjarje e rëndë në Korçë, 55 vjeçarja tenton vetëvrasjen Një tjetër ngjarje e rwnd ka ndodhur nw Korcw. Mwsohet se njw grua 55 vjecare ka tentuar vetwhelmimin me ilace. Si
Bie nga kati i dytë një 76-vjeçare Policia e Lushnjës ka bërë ët ditur se në lagjen “Skënder Libohova”, në banesë duke pastruar xhamat e dritares, ka rënë
Katër materiale të cilat nuk do të duhet t’i lani me zbutës Të gjithë i duan rrobat të pastra, me aromë dhe të buta, mirëpo disa stofra nuk bën të trajtohen me zbutës. Ja cilat jan
Shpërthim me tritol dyqanit në Krujë Rreth orës tre të mëngjesit të sotëm në fshatin Mukje, Krujë ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse në dyqanin ush
Toka u drodh fuqishëm, dalin pasojat shkatërruese të tërmetit në Japoni (FOTO LAJM) Japonia është një ndër shtetet që ka marrë masa të mëdha për parandalimin e dëmeve nga tërmetit që godasin shpesh ishull
Vullkani Fuego, evakuohen dhjetëra persona Vullkani Fuego në Guatemalë ka filluar të lëshojë shkëmbinj dhe materiale të nxehta. Instituti i Sizmologjisë dhe Vul
Politikë edhe në futboll, "Nike" nuk i jep këpucë Iranit Kompania "Nike" njihet si një nga firmatv më të mëdha për veshjet sportive. Shumë skuadra e marrin bazën materiale n
Tentoi të grabiste bankën në Lushnjë, kush është ushtari profesionist Një person tentoi të grabisë ditën e sotme një bankë të nivelit të dytë në Lushnje. Ai u eviddentua në kohë, dhe u k
Tragjedi në Fier, 26 vjeçarja helmon veten me fotoksinë Një vajzë vetëm 26 vjec është vetëvrarë ditën e sotmë në Fier. E reja ka ndërruar jetë në spital pasi është vetëhel
E tmerrshme, i moshuari përdhunon dhe lë shtatzënë 18-vjeçaren në Elbasan Një ngjarje e rëndë ka shokuar Elbasanin. Policia ka ndaluar një të moshuar pasi akuzohet se ka përdhunuar një vajzë
E rëndë, 55-vjeçari vret veten në Tiranë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë ku 50-vjeçar ka humbur jetën. "Në spital, ka vdekur shtetasi XH.M, vjeç 50,
Thaçi kërkon shtyrjen e seancës gjyqësore, ka hallin e shqipes Të akuzuarit për manipulime zgjedhore Bedredin Ibraimi dhe Menduh Thaçi kërkojnë që seanca e sotme të anulohet, në mënyr
Zbardhen detajet, çfarë dokumentesh u vodhën dje në Durrës Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e postës sekrete të organit të akuzës në Durrës. Çfarë dokumentash u vodhë