999 rezultate për

materiale

Aksident pranë liqenit, Audi e bën parakolpin copë Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme shumë pranë zonës së Liqenit. Në fotografitë e mbërritura në red
Shkrumbohet nga flakët banesa, nëna jetonte me 5 fëmijët (VIDEO) Nja banesë është djegur në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ndërsa për
72 vjeçari bën për spital të vëllain, çfarë ndodhi mes tyre Policia e Lushnjës ka kapur dhe ndaluar një 72 vjeçar i cili ka rrahur të vëllanë, e shkak për këtë është bërë sherri pë
Plas sherri në mbledhjen e KLP-së, do merrte vendimin për SPAK-un Është shoqëruar me debate mbledhja e sotme e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. AbcNews raporton se se anëtari i KLP-
Sillte djathë kontrabandë nga Maqedonia, kapet i riu Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, arrestuan në flagranc
Aksident i frikshëm në Fier, përplasen 2 automjete (FOTO LAJM) Një aksident automobilistik ka ndodhur në orët e vona të ditës së djeshme në Fier. Mbrëme reth orës 23 në lagjen Afri
NASA: Në 2033 do të arrihet zbarkimi i njerëzve në Mars Agjensia amerikane e hapësirës ka nisur sfidën e ” Habitatit të Printuar në 3D”, një konkurs për ndërtimin e shtëpive tr
Dëmet e tërmetit, avioni grek me ndihma zbret nesër në Tiranë Një javë më parë, një tërmet i fuqishëm goditi vendin tonë, duke shkaktuar edhe dëme materiale. Mësohet se Greqia ësh
Zyrtarisht në sezonin e pulovrave, 5 trendet që do mbizotërojnë stinën (FOTO LAJM) Mirë se vjen vjeshtë! Shtatori erdhi dhe është pikërisht ajo periudhë e vitit në të cilën për t’u dukur chic mjaftojnë v
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Shpërthen bombula në një banesë në Fier Një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë në Fier. Sipas burimeve të fundit, nuk ka persona të lënduar, por raporto
Përfshihet nga flakët banesa në Lushnje Një banesë në qytetin e Lushnjes mësohet të jetë përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë në një banesë në qendër të qyte
Breshëri automatiku në Tiranë Situata me rendin duket se po përkeqësohet në vend. Pas vrasjes së Indrit Celajt nga persona me precedentë kriminalë, nj
EMRAT/ Kishin mbjellë parcela me hashash, dërgohen në Prokurori kryetari i fshatit dhe inspektori Referohen matërialet pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër në ngarkim të shtetasit Bedri Llana, banues në M
Shpërthen tritoli në Nikël Një shpërthim me tritol ka ndodhur gjatë orëve të para të ditës së sotme në Nikël Krujës. Mësohet se shpërthimi ka n
Pas tërmetit në Pukë, tronditet përsëri vendi Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy qarqe të Kosovës. Mësohet se Prizreni është goditur me tërmet 4.2
Rikthehen përmbytjet në Itali, dhjetra të evakuuar Shirat e rrëmbyer janë kthyer sërish në Veriun e Italisë. Si pasojë e këtyre reshjeve janë përmbytur disa qytete dhe
Si prodhohet paraja: Gjithçka ndodh brenda fabrikës (VIDEO) Ajo thjesht është letër mirëpo rëndësia e saj në jetën tonë e ka mbivlerësuar atë. Bëhet fjalë për paranë, e cila zëv
PESHKOPI/ Shpërthim në një lokal, plagosen dy kalimtarë Një shpërthim ka ndodhur dje në mbrëmje në qytetin e Peshkopisë në një lokal. Ngjarja ka ndodhur në orën 23:10 në l
Dorëzuan materialet në KPK, PD zbardh përgjimet mes prokurorit dhe Alizotit Ditën e sotme ish-deputeëti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka dorëzuar në KPK një Cd me material dhe të dhënash p