999 rezultate për

materiale

ZYRTARE/ Sa i fortë ishte tërmeti që sapo ra, a ka dëme në Durrës e Tiranë? Ministria e Mbrojtjes ka reaguar për lëkundjen e tërmetit në Durrës e cila u ndie rreth orës 22:10, duke thënë se sipas
Janeva nuk gjen qetësi, vazhdon gjykimi për rastin "Haraçi" Procesi gjyqësor për lëndën “Haraçi” vazhdon sot me prezantimin e provave materiale. Në seancën e fundit gjyqësore për k
Shpërthim me eksploziv lokalit në Durrës Nje shpërthim i fuqishem ka ndodhur mbremjen e sotme ne zonen prane portit te Durresit. Burime nga policia kane konfirmu
18 vjeçari kap me forcë të miturën në Durrës, e detyron të kryejnë marrëdhënie s*ksuale Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Durrës, ku një 18 vjeçar dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dh
Po bëhen 2 muaj nga tërmeti, banori: Nuk na zë gjumi, pleqtë nuk i do askush Dhe pak kanë kaluar më shumë se një muaj nga tërmeti i 26 nëntorit, banorët vijojnë të ankohen se nuk kanë marrë asnjë z
Tërmet i fuqishëm në Stamboll (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 4.7 të shkallës Richter ra pak më parë në detin Marmara duke shkaktuar lëkundje të forta edhe në
Tregtonte "mall", kapet tironsi Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni policor antidrogë i koduar "DRIVER" në fushën e tregëtimit të drogave të for
Terrorist i ISIS, shqiptari në New York dënohet me 22 vite burg Një emigrant nga Shqipëria që kishte marrë nënshtetësinë amerikane dhe jetonte në Bronx është dënuar dje me 22 vjet burg
Prokuroria e Kurbinit merr prova materiale nga 7 pallatet e shpallur të pabanueshëm Prokuroria e rrethit të Kurbinit ka njoftuar sot se, ka marrë kampione të ndërtimit nga pallatet që sipas vlerësimit të
Lleshaj njësoj si Rama, i "sulet" mediave pas videos në Ministrinë e Brendshme Pas videos që qarkulloi në rrjete sociale ku nga një makinë private po shkarkoheshin ndihmat për të prekurit nga tërmeti
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Shpërthim me lëndë plasëse në Tiranë Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer mëngjesin e ditës së sote në Tiranë. Lënda ka shpërthyer në lokalin me pronësi P
Partizani dhe Guerrils zbarkojnë në Thumanë dhe Bubq Nuk mund të mungonte solidarizimi i kampionëve të Shqipërisë dhe kështu ka ndodhur. Klubi i Partizanit dhe Ultras Guerri
Imzot Angelo Massafra lutet për popullin shqiptar: Zoti e ndaloftë këtë plagë Arqipeshv i Shkodrës Imzot Angelo Massafra teksa ndodhet në Athinë ku po merr pjesë në Asamblenë e Ipeshkvinjve të Europ
Pas tifozave Kuq e Zi reagojnë edhe Dardanët: Me ty, Shqipëri! Grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, Dardanët”, kanë reaguar ndaj tërmeteve në Shqipëri, duke shkruar se po luten
Zjarr në bibliotekën e Vlorës, ndërhyn zjarrëfikësja Biblioteka e Vlorës është përfshirë nga flakët. Shkak mësohet të jetë bërë një shkëndije elektrike. Fatmirësisht
Shkrumbohet nga flakët makina në mes të Bllokut Një makinë është përfshirë nga flakët në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë. Mësoh
Nuk ka më veshje të shtrenjta, nga sot Mbretëresha Elizabeth do të vishet me materiale jo origjinale Familja mbretërore prej dekadash ka veshur veshje të shtrenjta, të krijuara nga lëkurat e kafshëve. Ndonëse veshjet e
Artan Hoxha: Materialet në makinën Arjan Ndojit, dosjet e vjedhura në prokurorinë e Durrësit I ftuar në emisionin Opinion, gazetari Artan Hoxha shpjegoi se në makinën e prokurorit Ndoj janë gjetur fashikujt e vjed
I mori jetën me makinë të moshuarës, kapet shoferi Policia ka bërë të mundur kapjen bënë në flagrancë të shtetasit V.H, 36 vjeç, banues në Sul, pasi në rrugën Bilisht-Mira