999 rezultate për

masakra

Masakra e Krushës, Rama nxjerr videon dhe i kërkon llogari Bashës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kreut të PD-së Lulzim Basha që të sqarojë publikun se cfarë roli ka luajtur në masakrën
Zbardhet masakra e 8 viteve më parë, Eglantina Buci u vra me pistoletë dhe u gropos nga babai dhe vëllai Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e 23-vjeçares Eglantina Buci, ndodhur në vitin 2012 në kryeqytet ku sipas policisë
"Alo, Gëzimin e kanë vrarë": Drekuan së bashku dhe pastaj miku e vrau, detaje nga masakra Zbardhen detaje nga ngjarja ku 57-vjeçari u gjet i vrarë brenda mjetit të tij në aksin rrugor rural Polican-Suhë ditën e
Dëshmia: Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
“Politika anti-amerikane e Enverit, që la pa zgjidhur çështjen çame”, dëshmia e ish-zëvendësit të Koçi Xoxes Publikohet historia e panjohur e delegacionit shqiptar të kryesuar nga zv/ministri i parë i Punëve të Brendshme, kolonel
Vrau vëllain dhe plagosi nënën për një copë tokë, zbardhen detaje nga masakra në Fier Detaje të reja zbardhen nga krimi në Patos, ku mbeti i vrarë një 46 vjeçar. Sipas policisë,i ndjeri P.S, 46-vjeç ka h
Sot, 22 vite nga masakra e Rahovecit Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u plagosën.
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Masakra e Srebrenicës, reagon Meta Presidenti i vendit Ilir Meta, ka kujtuar sot 25 vjetorin e Masakres se Srebrenices, duke e quajtur ate “gjenocid i një
Masakra e Mejës, 21 vjet dhimbje dhe po aq pritje nga familjarët për drejtësi (VIDEO) “Jeta pa bashkëshortin si shtëpia pa kulm”. Me lot në sy i përshkruan vitet e kaluara pa burrin e saj, Fadilin, Naxhi
Masakra e 2 prillit futi në zi gjithë Shqipërinë, Basha kujton 4 të rinjtë shkodranë Më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën. Sot përkujtohet ajo që njihet ndryshe si masakra e fundit e ko
Kujtohet masakra në Pastasellë të Rahovecit: Trupat e të ekzekutuarëve ende të pa gjetura Masakra e fshatit Pastasellë të Rahovecit është një nga më të tmerrshmet që kanë kryer forcat kriminale serbe gjatë luft
Masakra e Tivarit, Thaçi: Një ndër krimet më të mëdha ndaj shqiptarëve Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar sot masakrën e Tivarit, duke thënë se është ndër krimet më të mëdha ndaj shqiptarëve.
Masakra në Gjilan, policja ekzekutoi familjarët me plumba në kokë Të tjera detaje dalin në dritë nga tragjedia e rëndë që ndodhi në Gjilan, ku një efektive policie qëlloi për vdekje me a
Masakra me 11 viktima në Gjermani, gjendet letra e autorit të sulmit 11 të vdekur pas të shtënave në Gjermani, në qytetin Hanau. Prokuroria e Përgjithshme flet për dyshim terrorist me motiv
Nga masakra në "Bllok" te pronësia e kazinove, Ervis Martinaj “piketohet” nga OFL-ja Ervis Martinaj është një ndër tre personat që kanë marrë formularin e deklarimit të pasurisë brenda 48 orëve. Në të kund
"Viktima në cdo cep të shtëpisë", detajet rrëqethëse nga masakra në Gjilan Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Gjilan. 5 persona kanë humbur jetën duke shuar kështu familje
Meta: Masakra e Reçakut s’duhet harruar Presidenti i Republikës Ilir Meta me anë të një postimi në “Facebook” ka postuar foto nga vizita e tij në Kosovë, ku u p
Pamje nga masakra që tronditi botën, tmerri që bënë serbët në Reçak (VIDEO) “Kujdes nënë, ata do të vrasin”, ishin fjalët e fundit e Halim Beqirit, 12 vjeçar. Një plumb e goditi pas qafe. Kishte g
Meta: Masakra e Reçakut shokoi mbarë botën, si u vu në lëvizje diplomacia botërore Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ndodhet sot në Reçak të Kosovës për të përkujtuar 21- vjetorin e masakrës nga gjenoci