999 rezultate për

martyt

Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit për raportin e Dick Martyt Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro “ngritjen e komisionit të posaçëm të Kuvendit “Për administrimin e dokumentacionit dh
Rama nxorri në dritë raportin e Dick Martyt, Meta: Kërkon të heqë vëmendjen Presidenti Ilir Meta e ka quajtur kërkesën e socialistëve për të ngritur komision parlamentar për raportin e Dick Martyt
Rama akuzoi Berishën dhe Metën, çfarë përmbante raporti i Dick Martyt për UÇK Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Berishës, Bashës dhe Metës që të përgjigjen se pse e votuan pro raportin e Dick Mart
A janë anëtarët e "Grupit Drenica" nën hetime?! Dhjetë persona do të hetohet për krime lufte. Kjo u bë me dije ndër të tjera nga prokurori Clint Uillianson. Ai th
Javën tjetër zbardhet raporti i Dick Martyt?! Raporti i hetuesve që udhëhiqet nga Williamson do të raportohet javën e ardhshme në Bruksel. Kjo është ajo çka i ka t
"Hija" e Dick Martyt Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi pritet të takojë sot në zyrën e tij, shefin e Task Forcës për hetimin e pretendimev
"Hija e rëndë" e raportit të Dick Martyt Edhe njëherë kthehet në dritë raporti i Dick Martyt. Kryeministri Hashim Thaçi pritet të takojë ditën e hënë në zyrën
A janë të vërteta akuzat e Dick Marty-t?! Një nga problemet më të mprehta të raportit të Dick Martyt është se akuzat që ngre ai akoma nuk kanë asnjë provë vërteti
Lunaçek: Akuzat e Martyt të sqarohen një herë e përgjithmonë Eurodeputetja Ulrike Lunacek, është shprehur se nuk duhet që Kosova dhe populli i saj të diskreditohet si një popull i t
Kuvendi i Kosovës miraton themelimin e Gjykatës Speciale Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme ka miratuar themelimin e Gjykatës Speciale me 89 vota pro, 22 kundër dhe dy absteni
Akuzat e Martyt – broçkulla Ish-ministri për Evropë në qeverinë e Londrës, Dennis MacShane e ka mbrojtur fuqishëm në Prishtinë, kryeministrin Hashim
Marty me ekip Rekrutimi i stafit që do të punojë për Task Forcën e Bashkimit Evropian, e cila do t’i hetojë pohimet e raportit të Dick
Akuzat e Martyt, s'rrezikojnë pavarësinë e Kosovës Pohimet për krimet e udhëheqësve kosovarë nuk rrezikojnë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar shefi i UNMIK-ut, Lam
Karla Del Ponte: Të mbrohen dëshmitarët e raportit të Martyt Ish-kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, e prej kësaj jave dhe ish-Ambasadorja e Zvicrës në Argjentinë, Carla del Ponte
Marnhac: Të gatshëm të hetojmë akuzat e Martyt Shefi i Misionit të EULEX-it në Kosovë, Xavier de Marnhac, i ka dërguar një letër ministrit të Jashtëm shqiptar, Edmond
“The Economist”: Ditë të vështira për shqiptarët Kanë qenë ditë të mjerueshme për shqiptarët këto të fundit. Në Kosovë liderët e saj akuzohen për krim të organizuar e në
DR akuzon BDI-në për abstenim në Strasburg Demokracia e Re (DR) e ka quajtur manipulim dhe veprim teatral abstenimin e deputetes Ermira Mehmeti Devaja në Këshill
KiE, miratohet rezoluta e Dick Martyt Miratohet rezoluta e Dick Martyt. Europarlamentarët refuzuan gati të gjitha amendamentet e propozuara nga delegacioni
Strasburg, 230 mijë nënshkrime shqiptare kundër Martyt në KiE Një delegacion i organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, kryesuar nga Muharrem Xhemajli, të martën në Strasburg janë ta
BDI pret unitet rreth raportit të Martyt Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Abdilaqim Ademi theksoi se pret unitet të delegacionit të Maqedonisë rreth raportit t