999 rezultate për

mars

U dogjën së gjalli 129 gra, kjo është historia tragjike e 8 Marsit Një legjendë shumë e famshme tregon se Festa e Gruas është vendosur si datë në vitin 1908, në kujtim të 129 punëtoreve t
Sot mos dilni pa çadër nga shtëpia Sipas parashikimeve të meteorologëve sot do të kemi mot me shi, ndërsa në fundjavë mot më i ngrohtë. Temperaturat e ajri
Mësuesit si dekor: Një kronikë perverse 7 Marsi (FOTO LAJM) Nga Albeu.com Si në çdo 7 Mars, mësuesit nuk kanë mundur t'i shpëtojnë përdorimit të politikës për qëllimet e ty
Noizy zyrtarizon datën e publikimit të këngës (FOTO LAJM) Ka kohë që e ka paralajmëruar. E reperi Noizy tashmë e ka gati këngën e tij të re, të quajtur ''Mbretëresha'' e cila
LDK kundërshton mbajtjen e ceremonisë së 7 Marsit në objektet e medresesë Alauddin Drejtoria e Arsimit e Komunës së Prishtinës nëpërmjet një njoftimi dërguar shkollave ka bërë të ditur se ceremoninë për
Fuga thumbon mësuesit: Sot mos pranoni sutiena, mbathje, byzylyqe Dakord, mësuesit kanë një profesion fisnik. Por, sot më 7 mars koha është për të pyetur a u jep shkolla jonë mësuesve mu
Habit mësuesja nga Tirana: Sot, më 7 Mars, s’dua të shkoj në punë! BRUNILDA ÇËRRAGA* Sot, në këtë ditë speciale për ne mësuesit, më lind një pyetje: “A jemi ne mësueset, sot, siç thotë
7 Marsi, sot festohet Dita e Mësuesit Dita e sotme është një ditë e shënuar për mësuesit, nxënësit por edhe për prindërit, pasi sot shënon 7 Mars, festa e mës
Moti i keq s'ka të sosur! Pas dëborës priten përmbytje të mëdha (FOTO LAJM) Ndërkohë që dëbora po shkrin edhe në vendet më veriore në Shqipëri, rreziku për përmbytje sa vjen dhe shtohet. Insti
12 marsi, ditë greve për mësuesit e Kosovës Mësimdhënësit në tërë sistemin arsimor të Kosovës, përveç çerdheve, pritet të hyjnë në grevë një ditore të hënën e ardhs
Raund i ri i bisedimeve, Kocias sërish në Shkup Në gjysmën e dytë të marsit shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duhet të mbërrijë për vizitë zyrtare në Shkup, në tak
Ky është dëshmori i parë që u vra në Betejën e Prekazit Para se të nisej lufta në Prekaz, forcat serbe kishin kryer rrethimin. Vendosën një unazë të hekurt përreth qytetit t
Kjo është data kur do të luhet Derbi i Madoninës, Milan - Inter E përditshmja italiane "La Gazzeta Dello Sport" ka publikuar një lajm ku thotë që me shumë mundësi sfida midis Milan dhe
S'ka pranverë! Çfarë pritet të ndodhë gjatë muajit mars Sipas sinoptikanëve, edhe ky muaj do të jetë i mbushur plot me reshje dhe zymtësi. Një valë e re e të ftohtit do të p
Albanologët dhe shqipja në plan të parë Me konkursin letrar dhe pjesëmarrjen e nxënësve të zgjedhur prej nëntë shkollave fillore të Komunës të Çairit, ka nis të
Britania jep mundësinë deri më 2019, shqiptarët që plotësojnë këtë kusht do të marrin lejeqëndrim Qeveria njoftoi se çdo qytetar me shtetësi nga ndonjë vend i Bashkimit Europian, i cili mbërrin në Britani para se zyrta
Kthehet në shtëpi 16 vjeçarja e zhdukur prej një viti Një 16-vjeçare nga Shkupi, e shpallur si e zhdukur dhe për të cilën gjatë gjithë vitit nuk dihej asgjë, dje është kthyer
Dita më e ftohtë e muajit mars, qindra makina bllokohen në dëborë (FOTO LAJM) Operacionet e shpëtimit u nisën në të gjithë Britaninë këtë mëngjes pasi shoferët e gjetën veten të bllokuar në autostra
Gashi në takim me Zaevin: Në mars bisedime për pjesëmarrje në qeveri Kryetari i Lëvizjes Besa i zgjedhur nga delegatët dhe përkrahësit e Shkupit, Afrim Gashi, sot ka realizuar takim me krye
Vetëvendosje kërkon debat në Kuvend për dhunën në familje në 8 mars Për 8 mars, ditën ndërkombëtare të gruas, deputetët e Vetëvendosjes ka kërkuar debat në Kuvend lidhur me dhunën në famil